PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] nawiew niechce działać



Pablomix
31-10-2007, 02:52
Witam Koledzy
mam ogromny problem gdyż nadchodzi zima a mi niedziała nawiew ani na 1,2,3 ani też na 4. Przestał działać z dnia na dzień. W sumie wszystko sprawdziłem bezpieczniki ok, przekaźnik ok, wiatrak też ok, regulator nawiewów też ok, mimo to niechce wiać. Dziś sprawdzałem miernikiem kabelki które wchodzą do silniczka (czarny i biały) i okazało się że tylko na czwartym biegu pojawia się napięcie, ale mimo to nic nie wieje, nie wiem gdzie szukać przyczyn.
proszę o wszystkie opinie na ten temat.
z góry dzięki i pozdrawiam.
PS. nie mam klimy

kraVco
31-10-2007, 04:40
bezpiecznik termiczny się spalił. musisz wyciągnąć z dmuchawy taką część co ma 3 sprężyny (pod schowkiem bliżej środka). i po między tymi sprężynkami jest ten bezpiecznik. trzeba go wyciąć, wziąść w garść i udac się do jakiegoś sklepu elektronicznego. dla bezpieczeństwa kup o 10 stopni większy (bo ten org chyba jest na 110 stopni). a jak nie będzie się tobie chciało nic robić to masz tu gotowy element http://www.ford.sklep.pl/sklep,1502,,,03,,pl-pln,205265,0.html

Pablomix
31-10-2007, 13:35
ale jak odłącze wtyczkę od rezystora to nic się nie zmienia. Czy mimo przepalenia się tego bezpiecznika termicznego nawiew nie powinien działać na 4 biegu???? i jak mam wyjąć ten bezpiecznik???

Netoper
31-10-2007, 13:56
Wyjmij pokrętło od prędkości nawiewu i zobacz czy tam wszystko ok, czy przewody nie są poupalane.
Netoper

Pablomix
31-10-2007, 14:07
przewody i pokrętło oki, przewody które idą do rezystora też oki. Acha czy na tych wszystkich przewodach powinno byń napięcie ??? bo nie ma !

basil
31-10-2007, 15:27
Witam Koledzy
mam ogromny problem gdyż nadchodzi zima a mi niedziała nawiew ani na 1,2,3 ani też na 4. Przestał działać z dnia na dzień. W sumie wszystko sprawdziłem bezpieczniki ok, przekaźnik ok, wiatrak też ok, regulator nawiewów też ok, mimo to niechce wiać. Dziś sprawdzałem miernikiem kabelki które wchodzą do silniczka (czarny i biały) i okazało się że tylko na czwartym biegu pojawia się napięcie, ale mimo to nic nie wieje, nie wiem gdzie szukać przyczyn.
proszę o wszystkie opinie na ten temat.
z góry dzięki i pozdrawiam.
PS. nie mam klimy

Ostatnio miałem ten sam problem , u mnie przełącznik nawiewu przestał stykać

Pablomix
31-10-2007, 17:54
jaki przełącznik nawiewu ?? bo jeśli chodzi o pokrętło 1,2,3,4 to musi działać bo kupiłem nowe i też nic. czyli przyczyna musi być jeszcze gdzie indziej.

Pablomix
01-11-2007, 02:13
a jak mogę sprawdzić czy rezystor działa czy nie ??

Netoper
01-11-2007, 02:15
Miernikiem ustawionym na ohmy
Netoper

Pablomix
01-11-2007, 02:23
i co miernik powinien wskazać ??

Netoper
01-11-2007, 10:50
Opór
Netoper

Pablomix
02-11-2007, 01:05
no to miernik pokazuje brak oporu, znaczy ze faktycznie bezpiecznik poszedł się ............ , ciekawe czy wymiana bezpiecznika pomoże.

Pablomix
02-11-2007, 01:14
ale czy mimo przepalenia tego bezpiecznika nawiew nie powinien działać na 4 biegu??

Pablomix
02-11-2007, 19:36
Koledzy, sprawdziłem miernikiem napięcie w kostce która wchodzi w wiatrak i okazało się że napięcie pojawia się tylko wtedy gdy jest włączony 4 bieg ale mimo tego wiatrak nie działa, gdy podłączam go bezpośrednio do akumulatora to śmiga rewelacyjnie. Sprawdziłem też napięcie w kostce która wczodzi do pokręteł, niestety nie ma żadnego napięcia i nie wiem czy tak ma być czy nie.

Pablomix
06-11-2007, 00:24
Witam mam takie pytanie ile może kosztować rezystor do MKI bo w necie nie mogę znaleść na allegro jest tylko od MKIII i nie wiem czy też będzie pasować.