PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Nie robię LPG!!!



Jankes
01-11-2007, 00:06
Chciałem instalację LPG i na 8 serwisów jakie odwiedziłem tylko w 2 powiedzieli że założa II generacje. Poza tym mowa jest tylko o sekwencji bo mam plastikowy kolektor. Doradźcie mi w końcu. Sekwecnja nie podrabiana na byle mikserze to prawie 4 tys. więc to prawie wartość mondka..............

Netoper
01-11-2007, 00:13
Chciałem instalację LPG i na 8 serwisów jakie odwiedziłem tylko w 2 powiedzieli że założa II generacje.
Bardziej opłacalna (dla gazowników) jest sekwencja

Sekwecnja nie podrabiana na byle mikserze to
W sekwencji nie ma miksera.

Teoretycznie, przy plastikowych dolotach II gen jest nie wskazana (ze względu na kichnięcia), ale.... jak II gen jest prawidłowo zabezpieczona, to nawet w przypadku kichnięcia, plastiku nie rozwali.
4 kawałki za sekwencje to dużo, u nas sekwencja (odpowiednia do mondka) 2.300 kosztuje
II gen 1.400
Netoper

pleban
01-11-2007, 08:56
To może poszukaj gdzieś w twojej okolicy(nie tylko w mieście) gazera który zakłada taniej.
Ja za swoją płaciłem 3tys i uważam że jest to drogo.
Zresztą zaraz się ktoś odezwie z twoich okolic i poradzi gdzie możesz taniej założyć
Pozdrawiam

LaBobas
01-11-2007, 12:04
Stary ale masz magików w swojej okolicy.Po tym jak sie cenia z zalozeniem gazu smiem watpic w ich umiejetnosci zalozenia instalki i jej regulacji.Ceny jakie podajesz to......z przed dwoch lat sa raczej...:)

YatZeck_Wawa
01-11-2007, 13:09
Stary ale masz magików w swojej okolicy.Po tym jak sie cenia z zalozeniem gazu smiem watpic w ich umiejetnosci zalozenia instalki i jej regulacji.Ceny jakie podajesz to......z przed dwoch lat sa raczej...:)

Do kogo to adresujesz, bo ceny podane w każdym poście powyżej są jak najbardziej aktualne przynajmniej w Łorsoł??

mmmk
01-11-2007, 13:30
ja tam bym 1000 do 1500 zl nie oszczedzal na lpg zeby miec problemy(a 4000 zl to duzo przesadzona cena). a gaziarzom sie nie dziwie. ile ludzi z II gen wraca i im marudzi?? a z sekwencja zdecydowanie mniej zazalen. a co ludzie potrafia gadac jak sa zli to ho ho i jeszcze troche. jak mi gaziarz opowiadal to sie niezle usmialem... np telefon w srodku nocy... PANIE NIE JEDZIE!! biore lawete i wracam a pan zaplacisz rachunek za lawete!! itp

Netoper
01-11-2007, 13:37
ile ludzi z II gen wraca i im marudzi??
Patrząc na gazowników co się z nimi znamy to z problemami na sekwencji więcej ludzi przyjeżdża.
Zresztą co gazownik to inna opinia, gazownikom chodzi o jak najlepsze przebicie i dlatego sekwencje zalecają
Czym prostsza instalka tym mniej problemów, oczywiście osiągi nie są takie jak sekwencja ale problemów mniej.
W sierce II gen, od 2 lat wymieniane tylko filtry, żadnych strzałów, czy jakichś dziwnych zachowań silnika.
Netoper

mmmk
01-11-2007, 17:50
no to ja mam calkiem na odwrot na dwoch sekwencjach w 2 samochodach w miare malo problemow. a w sierrce na 2 generacji?? nikt nie umial sobie poradzic. ciagle bylo zle i po sierrce bylem wrogiem gazu nr 1 w polsce ale jak sekwencja potaniala to... no i teraz znowu lubie gaz :) no dobra nie lubie ale toleruje ;)

Jankes
01-11-2007, 18:13
kto z was ma plastikowy kolektor i instalkę II generacji????????????
Gaziarze się upierają, że walnie mi kolektor i założą mi instalację, ale na moją odpowiedzialność. Inni z koleji nie widzą problemu, ale nawet nie pytali o kolektor.
A każde 100km po mieście to prawie 100zł na benzynie....

Jankes
01-11-2007, 18:15
każde 100km to oczywiście 50zł :-)

norbi333
01-11-2007, 18:36
Ja do swego płaciłem za sekwencję 3 tyś zł.wiec 4 tyś to kosmiczna cena :)

Netoper
01-11-2007, 19:18
Gaziarze się upierają, że walnie mi kolektor i założą mi instalację
Jak masz prawidłowo zamontowane p/wybuchy to nic Ci nie walnie w razie strzału.
Netoper

YatZeck_Wawa
01-11-2007, 20:15
Przez x lat zakładali wyłącznie I/II gen i było dobrze i nagle po pojawieniu się III/IV/V gen. kolektory plastikowe zaczynają pękać. Świetna teoria na zarabianie kasy. Nic poza tym.

pleban
01-11-2007, 20:25
Jak masz prawidłowo zamontowane p/wybuchy to nic Ci nie walnie w razie strzału.
Netoper
_________________
Mi kilku znajomych gazerów móeiło że to jest o kant tyłka rozbić.
Wyciąganie kasy tak jak lubryfikatory

Netoper
01-11-2007, 21:30
Przez x lat zakładali wyłącznie I/II gen i było dobrze i nagle po pojawieniu się III/IV/V gen. kolektory plastikowe zaczynają pękać. Świetna teoria na zarabianie kasy. Nic poza tym.
A jaka niechęć gazowników była do montowania pierwszych sekwencji, jak się trafiło na takiego co jeszcze miał mgliste pojęcie to tłumaczenie było "panie po co to? skomplikowane dużo elementów które mogą się uszkodzić, kupa roboty z ustawieniem i montażem" Jak zobaczyli że kasa jest większa niż przy II gen to teraz II gen jest do życi :) a sekwencja cudo.
Nasi gaziarze też wyznają zasadę że lepiej więcej zarobić wmawiając klientowi że II gen się nie nadaje, ale jak klient się uprze to jeszcze jest próba ratowania sytuacji "panie II gen zakładamy na pańską odpowiedzialność"
Jak II gen jest prawidłowo zamontowana i zestrojona, układ zapłonu sprawny to strzały nie grożą. Ale Zabezpieczenie p/wybuch warto założyć bo się nie zna dnia i godzinu kiedy świeczka, przewód czy cewka odejdą do krainy wiecznych łowów.


Mi kilku znajomych gazerów móeiło że to jest o kant tyłka rozbić.
Wyciąganie kasy
Koszt 5-10zł to raczej nie wyciąganie kasy a przy wystrzale powietrze ma którędy uciekać. W golfie była klapka i jak kichnął to nic nie rozwalało, w mondku poprzedni użytkownik nie zamontował i jak go kupowaliśmy to miał już rozwaloną obudowę filtra powietrza.
Druga rzecz dużo lepiej sprawdzają się klapki p/wybuch (tańsze rozwiązanie) niż grzybki na kolektorze. Klapki mają zanacznie większą przepustowość.
Netoper

mmmk
01-11-2007, 21:32
tylko pamietajmy,ze w razie wystrzalu z peknietym kolektorem zostaje... wlasciciel. bo doradzac zeby zalozyc cos taniego jest latwo ale nikt z tych pozniej nie pomoze w naprawie :) ja mam sekwencje zeby miec spokoj i takie rozwiazanie polecam kazdemu. no i nie zakladac tego byle gdzie tylko w sprawdzonym warsztacie i to niezbyt daleko od domu bo w zyciu uzywalem 3 sekwencji z czego tylko ta co mam teraz chodzi super. poprzednie tez bylo w miare ale do czasu az mi zalozyli ta. jednak tamte byly niedopracowane

Netoper
01-11-2007, 21:41
mmmk
Czytaj wyżej jak masz założone prawidłowo p/wybuchy to kolektora nie rozwalisz.


ja mam sekwencje zeby miec spokoj i takie rozwiazanie polecam kazdemu.
My mamy już w 4 samochodzie II gen i jeśli brak kasy na sekwencje to polecam II gen :))
Kwestia kasy jak jakieś auto przykładowo ma wartość 6-8 tyś to za diabła sekwencji za 3 tyś nie założę.

Netoper

mmmk
01-11-2007, 21:49
no teorie odnosnie wybuchow znam ale ja mam naprawde zle doswiadczenia z gazem... czyli wyregulowali przewody nowe, swiece tez i jest ok a rano bum i znowu skladanie silnika na szybko zeby do pracy dojechac :) tak bylo w sierrce a jak w scorpio zakladalem to wartosc instalacji dorownywala wartosci samochodu i jak im powiedzialem,ze sekwencja to wszyscy atak smiechu. dalem im sie posmiac z 20 sekund i mowie:
- ja mowie calkiem powaznie. chyba,ze nie dacie rady to jade gdzie indziej...
no i zalozyli ale ile bylo regulacji zeby to wogole chcialo dzialac to inna bajka. bylem tam parenascie razy w tym 1 raz na zmiane instalacji bo tania polska sekwencja sobie nie radzila. tylko podobno mondeo sie prosciej gazuje. no i lpg zakladalem za pozyczona kase wiec splacam w ratach (jeszcze 1 albo 2 i jestem wolny :) ) takze az tak tego nie odczuwam

pleban
01-11-2007, 22:07
Na forum były posty że mimo grzybków coś się jednak od strzału uwaliło.A tak jak mmmk pisze gazer coś źle wyreguluje strzał rozwala kolektor a gazer na to-no ja ostrzegałem ,zakładał pan na własne ryzyko.
No i zostajemy na lodzie.
Jednak jeżeli ktoś robi krótkie dystanse(takie do 10km) to sekwencja mu się jednak za bardzo nie opłaca.
U mnie przy sprawnym układzie chłodzenia i temp.poniżej 10stopni na gaz przełancza się dopiero po 3-4km.
Chociaż powoli zastanawiam się nad dowiedzeniem się o sprzęt jaki jest mi potrzebny(program już mam) i dubnięciu coś przy temperaturce :))

Netoper
01-11-2007, 22:17
tak bylo w sierrce a
Ja już drugą sierkę zarzynam na II gen i odpukać, przy golfie było więcej kichnięć niż przy sierkach.
W dużej mierze zależy od dopasowania odpowiedniego (wydajnością) parownika i miksera.
W golfie po wymianie miksera na dorabianego indywidualnie strzały przeszły, no nie licząc jak przewód WN szlag trafił.


Na forum były posty że mimo grzybków
Grzybki mają za małą przepustowość


A tak jak mmmk pisze gazer coś źle wyreguluje strzał rozwala kolektor a gazer na to-no ja ostrzegałem ,zakładał pan na własne ryzyko.
Tu się zgodzę, mogą dranie specjalnie coś skocić żeby wyszło że oni mieli rację.
Netoper

lyssy
01-11-2007, 22:17
Panowie...
Gdyby każdy warsztat zakładał instalacje zgodnie z przepisami, to do samochodów na wtrysku wielopunktowym zakładaliby tylko sekwencje. Niestrzelanie to jedno - ale normy emisji zanieczyszczeń to znacznie trudniejsza kwestia.
Tak, II generacja też działa, nawet I da radę - ale nie oszukujmy się, taki wózek ma marneszanse (fr. ;)) na legalne przejście przeglądu.
Tylko weź tu przekonaj klienta, że musi wydać ten tysiąc więcej, kup do warsztatu analizator spalin za ...naście tysięcy, kombinuj z regulacją itd... :satan: Łatwiej kazać podpisać papier "na własną odpowiedzialność", wpisać do wyciągu z homologacji wyniki z sufitu i jazda.

Jankes
01-11-2007, 22:28
Koledzy a co to są te przeciwwybuchy za 5-10zł??? Moi gaziarze to albo udają, że się nie znają i chcą wyciągnąć kasę albo się faktycznie nie znają. Zrobię to II generację tylko mi powiedzcie co wybrać. Mam jeden serwis ze sprzętem BRC i jakiś sterownikiem, który można ustawić na przełączanie od 2,5 tys obrotów lub temperatury. Co o tym myślicie i jaką opcje przełączania wybrać??? Koszt to 1800zł

Netoper
01-11-2007, 22:41
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=259959390
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=261148824
Tutaj gość ma u nas w sklepie po 10zł były


Co o tym myślicie i jaką opcje przełączania wybrać???
Najlepiej obydwie opcje żeby były aktywne, temperaturę ustawić na 20 stopni i przełączanie gazu przy wychodzeniu z obrotów.

Netoper

LaBobas
01-11-2007, 22:55
Do kogo to adresujesz, bo ceny podane w każdym poście powyżej są jak najbardziej aktualne przynajmniej w Łorsoł??
Przyjedz do Kielc,sekwencje masz od 2300 zeta i to w miare dobra,a II generacje masz za ok max 1500 zeta.A pooecaja sekwencje bo jak przedmowcy juz pisali..........gaziarze maja wieksza przebitke.Jak z II gen mu zostanie z 400 zeta to z sekwencji moze i dwa razy wiecej.
Mam grzyba w kolektorze i ciesze sie z tego.Srednica spora i raz walnelo baaardzo mocno(z mojej winy) i do dzisiaj zero pekniec.ZADNYCH rozwalonych plastikow.A to dlaetgo ze ten grzbek jest najblizej wybuchu i gazy maja gdzie uciec.Jak gazownik zamontuje na obudowie filtra lub nad przepustnica to jednak gazy maja pewna droge do wylotu i rozprezenia.

YatZeck_Wawa
02-11-2007, 07:40
W zupełności poparłeś moją teorię:)
A ceny.... cóż, są rózne. Ale za Prince nie dam 5k zł:D

lyssy
02-11-2007, 08:23
Mam grzyba w kolektorze
Fuj... :jezyk1:

A ceny? Jedź do Siedlec, będziesz miał sekwencję za 1800... :)

altoot
02-11-2007, 10:31
gazownikom chodzi o jak najlepsze przebicie i dlatego sekwencje zalecają



Zalecają ją być może dlatego, że podcisnieniówka do auta z wtryskiem benzyny to jak kastrat w domu publicznym....



Panowie...
Gdyby każdy warsztat zakładał instalacje zgodnie z przepisami, to do samochodów na wtrysku wielopunktowym zakładaliby tylko sekwencje. Niestrzelanie to jedno - ale normy emisji zanieczyszczeń to znacznie trudniejsza kwestia.
Tak, II generacja też działa, nawet I da radę - ale nie oszukujmy się, taki wózek ma marneszanse (fr. ;)) na legalne przejście przeglądu.


:metal2: :metal2:

komandir
02-11-2007, 20:06
Jankes ja mam II gen. w mondku i od ponad 60tkm nic mi nie strzeliło.Wiadomo nie jest to jazda jak na benzynie ale jakoś jedzie i jest taniej.Ja obecnie bym już zakładał sekwencje ale nie do auta o wartości kilku tysięcy złotych :metal:

LaBobas
02-11-2007, 21:03
Jak ja chcialem sekwencje to 3600 trza bylo dac wiec glowa mnie rozbolala i wzialem II generacje.I zadowolony jestem jak jezdzi moje mondeo.Nawet nie pamietam kiedy ostatnio wystrzelil.A co z ta emisja,dlaczego przy II generacji nie przejdzie????????

LaBobas
02-11-2007, 21:04
Fuj... a tam fuj ,jest ,ma sie dobrze,dziala i spelnia swoja role wiec......dla mnie booomba.....:))))))

gorilla666
03-11-2007, 00:34
Jankes

porpzmawiaj z kolega Grzebykiem,on mam wlasnie 1.6 na II gen km nawalone ze leb boli i zarowno motor jak i instalka lataja bezproblemowo :metal:

kwestia doboru instalki i regulacji no i oczywiscie dbania o jedno i drugie

ja tam do gazu nic nie mam-traktuje go tylko i wylacznie jako alternatywe pozwalajaca mi zrobic wiecej km bez tankowania bo o ekonomi mowic nie moge ,spalanie na poziomie 19 l/100km w miescie,trasa 15 L

pogadaj z Grzebykiem :metal:

Netoper
03-11-2007, 18:02
Zalecają ją być może dlatego, że podcisnieniówka do auta z wtryskiem benzyny to jak kastrat w domu publicznym....
W sierce mam II gen i idzie lepiej niż na benie, co prawda kotłuje 15-16 lpg, silnik 2.0 dohc automat.
W mondku przy blosie nie ma różnicy czy Lpg czy Pb (jeśli chodzi o osiągi)

,spalanie na poziomie 19 l/100km w miescie,trasa 15 L
Nie jesteś sam :) w mieście też tyle nam pali, w trasie 13, prędkość chwilowa do 160
Znowu jak się gada wyregulowało na 13-14 w mieście to świece wywaliło.
Netoper

gorilla666
05-11-2007, 11:49
Znowu jak się gada wyregulowało na 13-14 w mieście to świece wywaliło.


tzn :wow2:

Mondeo2-0
05-11-2007, 12:02
Znowu jak się gada wyregulowało na 13-14 w mieście to świece wywaliło.


tzn :wow2:
Chyba się przegrzewają i pękają porcelanki gdy jest ubogo.
Przynajmniej tak zaobserwowałem .

altoot
05-11-2007, 12:16
W sierce mam II gen i idzie lepiej niż na benie
Jak ma latać, jak żeś dławik załozył?
Mam takiego ziomka obok, turla się teledo II.
Odkąd kupił, zawsze twierdził, że nie ma róznicy bena/LPG.
Twierdził tak do czasu jak zdjałem mu mikser na dwa dni i latałtylko na Pb :hehe:



W mondku przy blosie nie ma różnicy czy Lpg czy Pb
Wymij blosa i wtedy porównaj.
Wiadomka, że na blosie śmignie lepiej niżna zwykłym mikserze, ale nikt mi nie wmówi, że auto na II generacji LPG jezdzi tak samo/lepiej niż na benie.
Tym bardziej, że sam najpierw latałem na benzynie, poźniej na LPG, a poźniej znów tylko na benzynie.

Netoper
05-11-2007, 14:39
Jak ma latać, jak żeś dławik załozył?
Tyż racja


Wymij blosa i wtedy porównaj.
To było robione i ja nie wyczułem różnicy, ale mondkiem mało jeżdże więc może dlatego. A Dotti akurat nie było więc nie porównała
Netoper