PDA

Zobacz pełną wersję : Kiepsko pali w zimie...



tomx
15-07-2005, 10:15
Mam Mondeo 1.8 TD teraz pali jak marzenie ale w zimie trzeba krecic kręcic sporo razy zeby zapalił dowiedzialem sie ostatnio ze jest takie cos jak podgrzewacz paliwa wiecie jak to sprawdzic czy to dziala bo zima za pasem ... :)

werc
15-07-2005, 11:17
Jest, jest - przy filtrze paliwa taka prostokątna kostka
sprawdź czy dochodzi napięcie - widziałem takie auta gdzie właściciel odłączył całkowicie, bo padło i nie chciało mu się wymieniać!!!
jedź na diagnostykę i sprawdź ciśnienie w cylindrach, przy okazji świece żarowe
Pozatym diesel tak ma, oczywiście w granicach rozsądku :metal
Poza wymienionymi pierdułkami - świece, podgrzewacz najważniejsze ciśnienie spręzania - jak silnik zużyty w zimie kłopoty

v1tek77
15-07-2005, 14:28
bo zima za pasem ... :)
:boshe: zapobiegawczy to jestes :satan:
Ale narazie to ja wole myslec o :beer: i jakiejs plazy :jezyk1:

ujemny
15-07-2005, 14:35
W jakiej zimie? -26C, czy -5C? Przy -26C to ja bym sie nie dziwil, ze trzeba pokrecic...
Sprawdz przede wszystkim cisnienie sprezania, stan swiec i rzeczony podgrzewacz...

tomx
15-07-2005, 16:28
Nawet jak spadnie temp. ponizej - 8 to juz sa problemy ...

vMZe
15-07-2005, 16:34
Nawet jak spadnie temp. ponizej - 8 to juz sa problemy ...

A może trzeba by stację zmienić, coby ropka nie żelowała znaczy się coby zimowa była...
Pozdrawiam
vMZe

Lowlander
15-07-2005, 19:46
Miałem taki przypadek w MDO 1.8 TD '99. Minus 10 oznaczało dobre 15 sekund heblowania rozrusznikiem. Okazało się, że walnięta był jedna świeca żarowa i to wystarczyło. Także sprawdź świece. :beer:

ujemny
19-07-2005, 11:27
Sprobuj podgrzac ze trzy razy, jesli zauwazysz roznice - za zimno w komorze po pierwszym grzaniu...

XDX
19-07-2005, 11:40
ja w chałupniczy sposób sprawdzic dzialanie tych rzeczy co wymieniacie koledzy ?

waldemarz
19-07-2005, 11:47
Ja moge opisac taki problem jak twoj ale na citroenie dieslu. Tez mialem taki problem i wymienialem wszytko o czym myslalem czyli swiece, sprawdzalem podgrzewacz paliwa, sprawdzalem cisnienie w cylindrach i nadal to bylo . Dopiero jak pojechalem do pradziwego fachowca to ustawil mi pompe wtryskowa, ustawil wtryski, zmienil mi swiece na tzw dluzej trzymajace cieplo i na koncu ustawil zawory , bo okazalo sie ze na dwocg zaworach byl za maly luz i klopot minal jak z bicza strzelil. A objaw przedtem mialem taki ze jak zimny nie palil a jak cieply odpalal normalnie. Moze tu szukaj przyczyny.