PDA

Zobacz pełną wersję : Czujnik temperatury w MKI pomocy



ddrm
04-11-2007, 11:52
witam
duzo jest na forum postow o czujniku temperatury ale zaden nie byl identyczny z moim przypadkiem wiec pisze ten temat
mam taki problem ze gdy tylko przekrece kluczyk (nie odpalajac jeszcze samochodu) to wzkazowka temperatury sobie od razu rosnie i zatrzymuje sie za napisem normal, na poczatku czeerwonego pola, gdy uruchomie silnik wzkazowka przekracza czerwone pole i jest juz poza skala
podejrzewam ze przewod mogl sie uszkodzic dostac "masy" i dlatego tak sie dzieje ale nie jestem pewien
prosze o pomoc, moj samochod to MondeoI 95r 1.8 TD

YatZeck_Wawa
04-11-2007, 12:40
moj samochod to MondeoI 95r 1.8 TD

Na początek powyższe wpisz w profilu.

ddrm
04-11-2007, 13:22
juz dodalem :)
wczesniej tez to wpisywalem w tym formularzu nie wiem czemu nie bylo tego podanego w profilu :/

Netoper
04-11-2007, 14:02
podejrzewam ze przewod mogl sie uszkodzic dostac
Odepnij przewód o czujnika i wtedy zobacz co ze wskaźnikiem, może czujnik diabli wzieli.
Druga opcja poluzowany wtyk przy zegarach od tułu.
Trzecia, przetarty przewód
Netoper

ddrm
04-11-2007, 15:08
wlasnie gdy odlaczylem czujnik to wskazowka nadal sie tak samo zachowywala :/
kiedys widzialem na jakiejs stronie albo moze nawet na tym forum taki faq jak rozebrac cala deske tak zeby mozna bylo tam z tylu za zegary zajrzec i nie moge teraz tego znalezc :/ ma ktos moze linka do tej strony ?
boje sie o tak sam to rozbierac wszystko bo jeszcze tego nie robilem i nie wiem jak za bardzo a tam bylo ladnie opisane wszystko, bym zobaczyl czy to wina tej wtyczki z tylu

Netoper
04-11-2007, 15:17
wlasnie gdy odlaczylem czujnik to wskazowka nadal sie tak samo zachowywala :/
Nie wiem jak w klekocie czy też są dwa czujniki tem. jak w benzynie, jeden idzie na wskaźnik a drugi do pcm-a
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=54&mode=&order=0&thold=0
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=135&mode=&order=0&thold=0
Jak masz licznik na linkę to nie zapomnij o odczepieniu
Netoper

ddrm
04-11-2007, 15:21
no to teraz trzeba isc pogrzebac :)
wielkie dzieki za pomoc
pozdrawiam