PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Tomasseto reduktor



koper666
07-11-2007, 01:14
Witam mam male pytanie czy tomasseto Alaska to dobry reduktor gdziesz wyczytalem ze on pracuje do 140 KM czy to nie za maly do V6 ja sie na tym nieznam mam instlake AGIS http://appstudio.com.pl/pl.produkty.html
i czy warto zmieniec sekwencje ta co mam na inna np.Landi??

sebkra
07-11-2007, 08:34
Zależy do czego chcesz założyć, w 2.0 na początku przez pierwsze 10kkm jeździł nie najgorzej (jeśli nie deptasz do spodu) ale musiał być na bardzo wysokim ciśnieniu bo nie wyrabiał przy pełnym obciążeniu, potem zaczęła się jazda z samoczynnym przestawianiem ciśnienia auto szarpało bo sam przestawił się o 0,35 bara. I jeszcze jeden wilki minus tego reduktora, jak przykręcisz wysoko po obrotach i wyluzujesz to auto gaśnie. U mnie potrafił wtedy wywalić ciśnienie chwilowo do 3,5 bara. Ja już zaopatrzyłem się w zavoli i w tym tygodniu zmieniam. U mojego kolegi w escorcie 1.8 jakoś sobie radzi, ale ciśnienie też musi mieć wysokie. Do v6 to się nawet nie wygłupiaj, zakładaj zavoli zeta S. Nie ma potrzeby zmieniać instalacji na landi, mondeo to nie jest wymagające auto.

koper666
07-11-2007, 09:58
no wlasnie ja mam alaske u siebie i nawet dziala tylko nie wiem czy prawidlowo:) w istalke landi nowa moge miec w dobrej cenie i dlateg sie zastanawiam duzo roboty by teraz nie bylo w przelozeniu :)

Paolo
07-11-2007, 14:43
Dobrym rozwiazaniem jeż też KME Silver , u Norbiego taki siedzi a silniczek ST200. Ciśnienie trzyma idelanie przy pełnym obciążeniu sam sprawdzlaem z Lyssym :)

tomasz256
19-11-2007, 09:48
Tomasetto jest zrobiony na 90KM. http://www.ac.com.pl/autogaz/stag300/

sebastian_w
19-11-2007, 20:05
Potwierdzam za mały.
W moim mondziu jeździł dwa tygodnie i poszedł na półkę :)
Teraz mam Zavoli zeta n i jest o niebo lepiej.

szwagier
19-11-2007, 22:23
jak przykręcisz wysoko po obrotach i wyluzujesz to auto gaśnie.



Kruca sex :wow:
Chyba w końcu znalazłem przyczynę mojej bolączki :boks:
Gazownicy walili na pałę i zero efektów, a mam dokładnie takie objawy.
Nie mam pojęcia o tym jakie jest ciśnienie w danym momencie, ale już gazownicy nie wykręcą się zbyt łatwo :ass: :zly:
Instalkę mam D.T. gas system ale o ile się nie mylę reduktor Lovato nie mam pojęcia o jego wydajności. Jutro wskakuję na kanał i sprawdzam model reduktora :los:

koper666
13-05-2008, 00:54
koledzy jaki reduktor do V6 do okolo 200KM bo umnie wszystko sie sypie wtryski i reduktor :(

LaBobas
13-05-2008, 16:53
Mam zavoli od 3 lat bez zadnych srubek duperelek od cisnienia.Zadowolony jestem z niego.Zadnych problem ,a przyznam,ze zwasze robie mu dobrze:)))))))z teperatura przy jakiej zmieniam na gaz.Teraz tez bym zalozyl zavoli.Hehehe,a tak jak odbieralem auto zastanawialem czy to zavoli mnie potem.......zaboli.......:)))ale jest bombastic fantastic.

koper666
14-05-2008, 00:06
jak pisalem wczesniej mam zalozony reduktor do 140 KM spece co zakladali gaz podniesli na nim cisnienie i jako tak o chodzilo teraz mi 2 wtryski od gazu sie sypnely a pozatym dlugosci wezy od wtryskow do silnika sa rozne i w ogole do jest zalozona Pozdrawiam

Paolo
14-05-2008, 09:21
Kolego pogratuluj specom raczej pseudo specom, którzy założyli taki reduktor podnosząc na nim ciśnienie. Podniesienie ciśnienia obniży mapy wtrysku przez co prawidłowe skalibrowanie instalacji staje się nie możliwe.

Moja propozycja jest taka:

1. Reduktor KME Silver.
2. Wtryski Valtek 3 omowe czerwone jeżeli takie tak instalacja obsłuży.