PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] problem z centralką (BRC-II gen)



piotr-kaczor
08-11-2007, 13:58
Witam, 4 tyg. kupiłem nowe świece i przewody WN, zrobiłem restart i samoadaptację na PB. Ale coś się stało z centralką LPG, wcześniej miałem problemy z odpalaniem, po zgaszeniu na gazie miałem problem z ponownym uruchomieniem go na PB, i musialem bardzo częst odpalać silnik z gazu :wall: , dlatego wymieniłem świece i przedowdy WN i zrobiłem restart kompa. I od tej chwili szwankuje centralka, kilka razy zgasł mi zaraz po odpaleniu na PB i musiałem jeszcze raz spróbować, i wtedy (LPG II gen BRC, środkowe położenie przełącznika) próbuję odpalać a centralka szaleje na zmianę przełączanie z gazu na benzynę (i słuchać takie "cykania" przy butli) i tak cały czas puki próbuję go odpalić, musiałem później przełączyć albo na samą benzynę albo na gaz i po chwili odpalił. Czasami mam też takie wrażenie że jak zatrzymam się np. na światłach i ruszę to przy ok.2000obr/min też jest takie "cyknięcie" jakby przełączyło się na gaz, ale na kontrolkach przełącznika widać że jest ciągle na LPG ?????? Co robić ?????

Netoper
08-11-2007, 14:32
Poszukaj bezpiecznika (czasami są dwa) od zasilania centralki LPG wyjmij na minutę i załóż z powrotem.
Taki reset centralki.
Netoper

LaBobas
08-11-2007, 16:42
A nie ma pamieci ta centralka?U mnie mozna akumulator wytargac i centralka trzyma ustawienia.

Netoper
08-11-2007, 16:48
Trochę za ogólnie napisałem.
Pamięć pewnie ma co do ustawień, chodziło mi o zrestartowanie centralki bo może zawiechy dostała.
W golfie coś podobnego nam się działo i po restarcie pomogło.
Często się zdarza że niesprawny układ zapłonowy daje zakłócenia i centralka szajby dostaje.
Netoper

piotr-kaczor
09-11-2007, 07:17
spróbuję dzisiaj to zrobić, ale gdyby to nie pomogło to pewnie szykuje mi się wymiana centralki czy jest możliwośc jej naprawienia u gazownika ????

Netoper
09-11-2007, 18:11
naprawienia u gazownika ????
Nie spotkałem gaziarza który by się tym zajmował, prędzej zakład naprawy RTV. a jakbyś jeszcze schemat zdobył to na 99% w RTV by zrobili.
Netoper