PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Jaką rurę zamiast katalizatora ?



mrowek55
09-11-2007, 00:59
Witam, sądzę że padł mi kat. bo ostatnio na kanale słyszłem dźwięki w okolicach pierwszego (od silnika) tłumika jakby ktoś tam wsypał garść drobniaków. Zauważyłem też że ostro przymulił mi się wózek tj gorzej się wkręca i w ogóle ma jakoś mało siły i mechanik powiedział mi że może to być wina przepływomierza lub katalizatora (jeśli się rozwalił to może blokować ujście powietrza (spalin). Jak odpiąłem kostkę przepływomierza i się przejechałem to nie było różnicy (na +) więc zakładam że to katalizator. Na początek chcę spróbować z rurą bo po przeczytaniu kilku postów na tym forum ciężko o jednoznaczną odpowiedź czy nowy katalizator, strumienica czy rura :jezyk1: .
Moje pytanie to: jaka to ma być rura np. ucięta z układu wydechowego tj. ta sama średnica wewn. i zewn. i grubość ścianki itp lub np. hydrauliczna :metal: , oraz była coś mowa o nawiercaniu w niej otworów (ile tego ma być i z jaką średnicą) i w końcu jak ją najlepiej wspawać tj. wyciąć od góry w tłumiku wzdłuż pasek żeby wywaliś środek i wstawić rutę (tylko wtedy może być problem z obspawaniem w środku) czy wyjąć środek zaspawać pasek z powrotem a rurę wstawić na przelot i obspawać od zewnątrz. Może ktoś to robił to niech podzieli się ze mną praktyką.
Z góry dzięki za pomoc.


Pytanie poza nawiasem: czy awaria układu podciśnienia (nawiew tylko na szybę) może zamulić zauważalnie (znacznie) samochód czy to nie ma nic wspólnego ???

Pozdrawiam.

konektor
09-11-2007, 08:53
Witam,
Jeśli chodzi o katalizator to moja rada jest taka żeby nic nie wycinać bo po co!! U mnie było podobnie więc odkręciłem katalizator z układu wydechowego a następnie przy pomocy małego pręta :) wykruszyłem go do końca, wysypałem zawartość i jak ręką odjoł :):):) następnie go zakręciłem i jedyny koszt jaki poniosłem to uszczelka no i oczywiście 2 browarki czyli łączny koszt ok 10 zł

Po tym zabiegu jest deko głośniejszy ale moc powróciła :banan:
Jak wstawisz strumiennice też będzie głośniejszy tylko, że trzeba będzie spawać a tak pozostaje nam oryginał...

grzehol3k
09-11-2007, 12:36
Zwyklej rury nie mozesz wstawic, jak juz cos to musi być strumienica. Z tym, że w czasie przegladow moga sie doczepic, ze nie ma katalizatora:/

Netoper
09-11-2007, 20:11
My zrobiliśmy to tak
Katalizator został wybity tak jak Konektor opisał i do środka tłumikowiec wspawał rurę. Głośność nie wzrosła i nie ma przydźwięku "puszki" Auto zdecydowanie zrywniejsze.
Netoper

mrowek55
09-11-2007, 20:50
Netoper domyślam się że wspawana rura była troche cieńsza żeby wejść w otwory w tłumniku ?? Napisz jeśli byłeś przy tym czy to była taka rura z układu wydechowego ?? Mój szwagier wymieniał dwa tłumniki w swojej astrze i ma jeszcze stare z rurami to bym od niego wziął i coś wykombinował.

Dzięki Panowie za pomoc. Z tym wydłubaniem katalizatora bez rozcinania tłumnika to niezły pomysł, z braku laku to i tak można śmigać, byle by odzyskał swoją moc. Ciekawe czy będzie mocno głośniej hehe :car:

Netoper
09-11-2007, 21:05
Byłem przy tym.
Gość wymontował katalizator, potem odciął jedną jego końcówkę bo wygięta jest, wybił środek melem i do środka włożył rurę i obspawał z obydwu stron. Potem z powrotem dospawał tą obciętą na początku końcówkę.
Rura w katalizatorze nie wystaje z niego jest wewnątrz, jeśli dobrze pamiętam, to na optykę ma średnicę tak jak rura do tłumika.
Rurę wziął poniewierającą się pod warsztatem ale o trochę grubszej ściance, mówił że zwykła też spokojnie wytrzyma bo woda na nią nie leci, ale że dobrze się znamy to dał trochę o grubszej ściance.

Druga metoda jest taka że po wyjęciu katalizatora rozcina się go od góry (od tej strony co "patrzy" na podłogę auta) bebeszy środek, wspawuje się rurę i z powrotem "zszywa się kata.

Jak już pisałem autko zrobiło się elastyczniejsze i zrywniejsze, trochę też mniej kotłuje. Po tym zabiegu regulacja kuchenki jest bezproblemowa, od razu silnik i wykresy na kompie reagują na kręcenie śrubkami (u nas blos)
Z tego co tłumikarz gadał i pokazywał katalizator zapchany był w ok 40%. Przebieg 260 tyś

Netoper