PDA

Zobacz pełn± wersję : [MkIII] usuniecie pyłu z szyby



maciek604
10-11-2007, 12:59
wiatm

jak kupywalem mondka to na szybie i na lakierze zobaczylem pyl ktorego nie mogę usun±ć karszerem nawet pomagaj±c mu szczotka czy znacie jaki¶ preparat mocny do szyb do usuwania pyłu

ten pył pochodzi z jakie¶ budowy bo obok komisu trwala budowa

szukam czegos dobrego do polerowania szyb

z tego co widze to ten pyl prawie wszedł w szybe bo pod paznokciem go nie wyczówam

bover
10-11-2007, 20:32
Może kto¶ co¶ szlifował obok samochodu. Cz±stki metalu wtopiły sie w szybę i lakier. Jest to diabelnie ciężko usun±ć. Tylko lakiernik może to zrobić, a szyba do wymiany.
Bover

krzys-68
10-11-2007, 21:11
Może kto¶ co¶ szlifował obok samochodu. Cz±stki metalu wtopiły sie w szybę i lakier. Jest to diabelnie ciężko usun±ć. Tylko lakiernik może to zrobić, a szyba do wymiany.
Boverjesli to wtopiony metal to szyba do wymiany :hehe:

krzys-68
10-11-2007, 21:12
wiatm

jak kupywalem mondka to na szybie i na lakierze zobaczylem pyl ktorego nie mogę usun±ć karszerem nawet pomagaj±c mu szczotka czy znacie jaki¶ preparat mocny do szyb do usuwania pyłu

ten pył pochodzi z jakie¶ budowy bo obok komisu trwala budowa

szukam czegos dobrego do polerowania szyb

z tego co widze to ten pyl prawie wszedł w szybe bo pod paznokciem go nie wyczówamsprobuj zyletka lub samym ostrzem od nozyka do ciecia tapet :hmm:

mmmk
11-11-2007, 01:30
moi znajomi w pracy testuja na swoich samochodach taka chemie do szyb. nazywa sie to niewidzialna wycierczka firmy moje auto. to chyba to:

http://www.allegro.pl/item264937556_moje_auto_niewidzialna_wycieraczka_n ano_silver.html

i moze pomoze

jest w zestawie jakis plyn ktory ma wyczyscic szybe do czysta a pozniej nanosi sie ta "wycieraczke". moze sprawdz takim czyms koszt w sumie nie wielki a moze pomoze. oni sa tym zachwyceni a ja jakos nie mialem okazji sprawdzic i sobie nie kupilem. ale moze kiedys zaryzykuje... napisalem moze bo nie czytalem opisu calej aukcji

vectra
11-11-2007, 08:21
Spróbuj jak kolega krzys-68 radzi. Kiedy¶ jak pracowałem w Niemczech to często trafiały do nas auta z jakim¶ dziwnym nalotem. Flugrost na to mówili i nie było szans aby to ¶ci±gn±ć konwencjonalnymi metodami. Na szyby stosowali¶my takie skrobaki specjalne (schiebekratzer, ale w Polsce tego nie widziałem) taki skrobak możesz zrobić ze żyletki, dorobić jaki¶ uchwyt i spróbować. Co do lakieru to polerowali¶my te auta i po takich zabiegach po nalocie nie był ¶ladu.

Paolo
11-11-2007, 08:41
Ja bym zaproponowałem jeszcze co¶ innego zamiast odrazu skrobać.
Kup rozcieńczalnik ekstracyjny i napierw wypróbuj go na szybie (różne syfy tym zmywałem) a na lakierze w jaki¶ mało widocznym miejscu ponieważ może nast±pić reakcja chemiczna nalotu z rożcienczalnikiem i lakierem w wtedy zmieni kolor :)
Jeżeli zejdzie syf na szybie a potem uda się to samo z lakierem to lakier proponował bym oddać do polerki.