PDA

Zobacz pełną wersję : [TD] grzanie świec żarowych



balcer
10-11-2007, 17:09
tydzień temu postanowiłem podładować akumulator....

...może to zbieg okoliczności, ale zauważyłem po tym zabiegu, że świece (kontrolka) po przekręceniu kluczyka, grzeją zaledwie moment (może 1 sek)...co przy dzisiejszych temperaturach jest mało miłe podczas odpalania auta po nocy...ponowna próba podgrzania nie daje żadnego efektu i kontrolka nie zapala się ani na chwilę :(


....po sposobie w jaki auto odpala (zimne) wnioskuję, ze świece nie grzeją :) (dyma puszczam takiego, że nie widzę nic z tyłu - no wrozamety mnie teraz rozszarpią)

świece się skończyły?
coś z kabelkami?
a może coś innego?

pliska o pomoc



:pad:

WBmondeo
10-11-2007, 17:18
nas poczatek przekaznik od swiec do sprawdzenia,
dochodzi do nich napiecie?

balcer
10-11-2007, 22:21
i to wszystko? z sugestii?

Netoper
10-11-2007, 22:29
(dyma puszczam takiego, że nie widzę nic z tyłu - no wrozamety mnie teraz rozszarpią)
Nie inaczej :)

Zrób reset pcm-a
Netoper

fordtomi
10-11-2007, 22:50
nas poczatek przekaznik od swiec do sprawdzenia,
dochodzi do nich napiecie?
JA tez proponuje przekaźnik ale jeszcze jak kontrolka z świeczek gaśnie to przekaźnik jeszcze powinien trzymać 2/3sekundy ja tak mam (mkII TD 1.8) widać to nawet po kontrolkach wskaźnikach na desce
TO chyba przekaźnik walniety :party:

MaDzik
11-11-2007, 08:50
Przecież wadomo, że kontrolka to jedno, a sam czas grzania to zupełnie inna rzecz. Przede wszystkim ważne jest ile rzeczywiście trzyma ten przekaźnik od świec. Jak nawet świeczki by się skończyły to takiego efektu, jaki opisujesz, by nie było. U mnie do przedwczoraj nie grzała żadna świeczka i kontrolka działała normalnie.

PozdrawaiaM!!!

MaDzik

balcer
11-11-2007, 16:34
trochę pomiarów z rana....


świeczki grzane są ok 7 sek na zimnym silniku, w tym czasie kontrolka raz się zapala raz nie...przekaźnik słychać, że odbija po tych właśnie ok 7 sek...


ale do tej pory przez te 7 sek świeciła się kontrolka...więc coś się zmieniło....a może upalać się przekaźnik i na żarówkę daje nierówno a na świeczki nie wiadomo...pewnie też nierówno skoro robię zadymę przy odpalaniu


posiada ktoś jakieś numery itd co pomoże mi w zakupie przekaźnika bo informacja, że czarny wiele mi chyba nie daje...

MaDzik
11-11-2007, 19:56
Przekaźnik ma niewiele wspólnego z samą kontrolką a przynajmniej z sygnalizacją grzania świec. Kontrolka jest chyba sterowana z PCM'a. Może "zimne dni" przyszły i coś staciło kontakt z rzeczywistością...


PozdrawiaM!!!

MaDzik