PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Sekwencja w 2.0 Duratec HE 146KM ?



sharkyy
12-11-2007, 16:21
Czy do silnika benzynowego 2.0 Duratec HE 146KM można zainstalować gaz sekwencyjny ? jeśli tak to jakiej firmy ? nie jestem mechanikiem ale słyszałem że ten silnik ma ceramiczne zawory i ponoć może być problem z instalacją gazu. Chciałem się upewnić co sądzicie ?

PS. Silnik jest w mondziaku MkIII z 2001r.

pleban
12-11-2007, 17:21
Kolego po pierwsze uzupełnij profil.
Tutaj masz troszeczkę http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=21990

gorilla666
19-11-2007, 22:36
jesli juz koniecznie chcesz to regulacja zaworow konieczna co max 30.000

moj szwagier ma 2002 1.8 na sekwencji ale jezdzi tylko na Pb bo jak mowi to zupelnie inne auto :skromny: nalot 124.000 z tego ok 60.000 na gazolinie po ostatniej kontroli zaworow przestal uzywac gazu-choc zawory na szczescie jeszcze sa w stanie bdb :satan:

krzys-68
25-11-2007, 17:40
dobrze zamontowana i zestrojona sekwencja nie zmienia praktycznie osiagów auta porównujac PB i LPG
regulacja zaworow niestety jest koniecznoscia

hal
05-01-2008, 19:37
Nie wiem jakie masz przebiegirocznie. Ten silnik szkoda "zagazowywać".
Sam mam MkIII z tym silnikiem i jest to jedna z mocnych stron tego samochodu. Fakt, że robię 15 tys. rocznie i nie opłaca mi sie przejść na gaz, ale musiałbym wyraźnie zyskać finansowo, żeby zdecydować się na "zagazowanie".

puniu
18-01-2008, 20:42
Nie wiem jakie masz przebiegirocznie. Ten silnik szkoda "zagazowywać".
Sam mam MkIII z tym silnikiem i jest to jedna z mocnych stron tego samochodu. Fakt, że robię 15 tys. rocznie i nie opłaca mi sie przejść na gaz, ale musiałbym wyraźnie zyskać finansowo, żeby zdecydować się na "zagazowanie".

nie wiem czemu tak piszesz ale mi instalka zwrocila sie wlasnie po 15kkm
pozatym prez caly okres eksploatacji czuje radosc podjezddzajac na stacje wydaje max 90 zl na tankowanie i potem 320km w miescie w najgorszym wypadku
a ostatnio przy dluzszych trasach niz 3-5km autko prejezddza 420km

hal
19-01-2008, 21:48
Mnie 320 km kosztuje na dzień dzisiejszy w mieście 32 x 4,10 = 131,2 PLN
Na trasie około 21 x 4,10 = 86,1 PLN. Faktycznie w mieście jest różnica 41,2 PLN. Wynika z tego, że montaż gazu kosztował Cię około 2 tys. PLN. Czy tyle kosztuje faktycznie dobry sekwencyjny do mondeo ? Nie liczę tu droższych przeglądów, regulacji zaworów itd.

przemomkI
19-01-2008, 23:43
ja robie swoim mondkiem 40 tys rocznie wiec bez gazu bym nie wyrobil ale powiem wam ze nie ma to jak benzynka.Jak czasami w weekend sobie pozwole na luksus i pojezdze na benzynjce to jest dopiero frajada z jazdy.

mad
19-01-2008, 23:49
ja robie swoim mondkiem 40 tys rocznie wiec bez gazu bym nie wyrobil ale powiem wam ze nie ma to jak benzynka.Jak czasami w weekend sobie pozwole na luksus i pojezdze na benzynjce to jest dopiero frajada z jazdy.

Nie wiem jaką masz instalację Lpg ale nie ma różnicy przy dobrej sekwencji.

pawpor
20-01-2008, 10:46
ja robie swoim mondkiem 40 tys rocznie wiec bez gazu bym nie wyrobil ale powiem wam ze nie ma to jak benzynka.Jak czasami w weekend sobie pozwole na luksus i pojezdze na benzynjce to jest dopiero frajada z jazdy.

Nie wiem jaką masz instalację Lpg ale nie ma różnicy przy dobrej sekwencji.
Potwierdzam na sekwencji BRC nie odczuwam żadnej różnicy pomiędzy LPG a PB

puniu
20-01-2008, 18:22
Mnie 320 km kosztuje na dzień dzisiejszy w mieście 32 x 4,10 = 131,2 PLN
Na trasie około 21 x 4,10 = 86,1 PLN. Faktycznie w mieście jest różnica 41,2 PLN. Wynika z tego, że montaż gazu kosztował Cię około 2 tys. PLN. Czy tyle kosztuje faktycznie dobry sekwencyjny do mondeo ? Nie liczę tu droższych przeglądów, regulacji zaworów itd.
po pierwsze kupujac auto instalacje wkalkulowalem w cene zakupu auta wiec od poczatku nie liczylem kiedy sie zwroci tylko i o ile mniej bede wydawal na stacji - teraz z ciekawosci po zrobieniu rachunku sumienia wyszlo ze instalka sie zwrocila
po drugie w moim przypadku autko ma taki przebieg ze sprawdzenie i regulacja zaworow bezposrednio wynika z kontroli serwisowej przy tym przebiegu wiec i ten koszt pomijam bo poprostu sie autu nalezy - dla swietego spokoju przed montazem lpg sprawdzalem luzy zaworowe
po trzecie - po 9 miesiacach eksploatacji auta z pozaplanowej obslugi serwisowej wymienilem piora wycieraczek i spryskiwacz i ostatnio przekonserwowalem tylne zaciski bo reczny potrafil sie blokowac
wiec oscednosci ktore wyszly z jazdy na lpg nie zostaly jeszcze skonsumowane na obsluge auta
pozdrawiam
i bezawaryjnej jazdy zycze

pabloss
20-01-2008, 19:05
Mnie 320 km kosztuje na dzień dzisiejszy w mieście 32 x 4,10 = 131,2 PLN
Na trasie około 21 x 4,10 = 86,1 PLN. Faktycznie w mieście jest różnica 41,2 PLN. Wynika z tego, że montaż gazu kosztował Cię około 2 tys. PLN. Czy tyle kosztuje faktycznie dobry sekwencyjny do mondeo ? Nie liczę tu droższych przeglądów, regulacji zaworów itd.
po pierwsze kupujac auto instalacje wkalkulowalem w cene zakupu auta wiec od poczatku nie liczylem kiedy sie zwroci tylko i o ile mniej bede wydawal na stacji - teraz z ciekawosci po zrobieniu rachunku sumienia wyszlo ze instalka sie zwrocila
po drugie w moim przypadku autko ma taki przebieg ze sprawdzenie i regulacja zaworow bezposrednio wynika z kontroli serwisowej przy tym przebiegu wiec i ten koszt pomijam bo poprostu sie autu nalezy - dla swietego spokoju przed montazem lpg sprawdzalem luzy zaworowe
po trzecie - po 9 miesiacach eksploatacji auta z pozaplanowej obslugi serwisowej wymienilem piora wycieraczek i spryskiwacz i ostatnio przekonserwowalem tylne zaciski bo reczny potrafil sie blokowac
wiec oscednosci ktore wyszly z jazdy na lpg nie zostaly jeszcze skonsumowane na obsluge auta
pozdrawiam
i bezawaryjnej jazdy zycze

Ja mam zagazowane auto od kwietnia i powiem Wam ze instalka zwrocila mi sie po 6 miesiacach. Obecnie mam juz zaoszczedzone z lpg 1000 pln ktore przeznaczylem na tjuning ;]. Od razu po zagazowaniu zrobilem przeglad (niestety w ASO bo mam gwarancje na blache) lacznie z kontrola luzow zaworowych. W zime na krotkich odcinkach drogi jezdze tylko na noPB. Moc auta czy na lpg czy na noPB jest taka sama. Jak bede regularnie serwisowal auto tak jak robie to teraz mysle ze nie bede mial z nim wiekszych problemow. Pzdr.

veg
20-01-2008, 19:29
pabloss a ile robisz km rocznie?

pozdrawiam

pabloss
20-01-2008, 19:57
pabloss a ile robisz km rocznie?

pozdrawiam

miesiecznie od 1100 km do 1700 km. (tak srednio cos ok 1300). Obecnie na gazie zrobilem 13kkm od kwietnia. W okresie zimowym dodatkowo wydaje miesiecznie 100 pln na noPB a w letnim 50 pln

maniek_Rz
21-01-2008, 13:36
Panowie mam starsze auto od was ale podobny problem (regulacja zaworów) nie da sie przekonać człowieka do LPG jak nigdy nie jeżdził na tym. Jak mam od czerwca LPG BRC i jestem bardzo zadowolony, a najbardziej zadowolony jestem jak jade na stacje :). Ten wynik na dystrybutorze poprostu powala każdego.
Podczas rozmowy z znajomymi że bede zakładał gaz to mało mnie nie zjedli, ale byłem twardy i wytrzymałem ciśnienie :).
To jest mój 2 Ford z LPG i powiem tylko tyle jak macie dobrego gazownika który naprawde porządnie zamontuje instalacje i wie jak wyregulować to tylko bedziecie filtry wymieniac w instalacji. Oczywiście jeszcze te zawory ale to koszt uszczelki i robocizny z 50zl (jak narazie). :metal:

krzys-68
21-01-2008, 15:00
Panowie mam starsze auto od was ale podobny problem (regulacja zaworów) nie da sie przekonać człowieka do LPG jak nigdy nie jeżdził na tym. Jak mam od czerwca LPG BRC i jestem bardzo zadowolony, a najbardziej zadowolony jestem jak jade na stacje :). Ten wynik na dystrybutorze poprostu powala każdego.
Podczas rozmowy z znajomymi że bede zakładał gaz to mało mnie nie zjedli, ale byłem twardy i wytrzymałem ciśnienie :).
To jest mój 2 Ford z LPG i powiem tylko tyle jak macie dobrego gazownika który naprawde porządnie zamontuje instalacje i wie jak wyregulować to tylko bedziecie filtry wymieniac w instalacji. Oczywiście jeszcze te zawory ale to koszt uszczelki i robocizny z 50zl (jak narazie). :metal:w MKII koszta sa małe ale MKIII mocniej pustoszy portfel :terefere:

norbi333
21-01-2008, 21:05
Potwierdzam na sekwencji BRC nie odczuwam żadnej różnicy pomiędzy LPG a PB
Ja bym tak do końca nie zgodził się z tym :)

puniu
23-01-2008, 18:57
roznica w pracy/glosnosci silnika jedynie w moim przypadku
ale z gazownikiem przzejechalem w sumie 300km zeby zrobic tak jak trzeba autko

mroowek
30-01-2008, 19:04
A czy ktoś z was przejechał na lpg w mk3 ponad te magiczne 30tys i robił tą regulację zaworów?? Ile może kosztować w najgorszym przypadku całość wymiana + robocizna ( oczywiście robocizna w przybliżeniu bo to kwestia regionalna, chodzi mi bardziej jakiego rzędu są to kwoty )??

Czy polecacie jeszcze jakiś zakład w Warszawie lub okolicach oprócz KutaMotors ??

krzys-68
30-01-2008, 20:25
ja zrobilem ponad 100tys MKIII na LPG
3 regulacje wykonane
kilka szklanek wymienionych bylo
za kazdym razem uszczelka pod klawiature i kilka dni postoju niestety
Na szkaneczki trzeba czekacz-przesylka ,nieraz do 14dni
w najgorszym razie to jest kilkaset pln
zdjecie glowicy ,naprawa gniazd,docieranie,nowe szklanki
WARTO?

mroowek
30-01-2008, 22:48
A jaki to był silnik ??