PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Stuki w tylnym zawieszeniu



arkady-w
12-11-2007, 21:47
Jako swieży użytkownik MkIII mam pytanie do Was Koledzy, bardziej zorientowanych w temacie.

Otóż przy większych nierównościach słychać (i czuć) stukanie w zawieszeniu, gdzieś z tyłu. Z początku wyglądało to na "tłuczącą się rurę". Pod spodem widać, że brak przy niej (lub nie ma, bo nie ma być?) jednego "zaczepu" i można nią ruszać parę cm na boki. To normalne? Z drugiej strony gość przy przeglądzie stwierdził, że to poduszki. A może jeszcze coś innego? Jaka może być przyczyna?

Wiem, że trudno "w ciemno" prorokować, ale proszę o jakieś sugestie (i ewentualnie orientacyjny koszt).

Szukajka daje mało podobnych problemów i nie dla tego rocznika (2001).

Jakub
12-11-2007, 22:52
Łączniki stabilizatora, gumy na stabilizatorze, poduszki (silentbloki)belki tylnej, górne mocowanie amortyzatorów. A na poczatek sprawdź co wozisz w bagażniku :satan:, i zobacz czy linka od wlewu paliwa sie gdzieś nie oberwała.
Witaj wśród mondeomaniaków :)

arkady-w
13-11-2007, 13:27
Dzięki za info! Sprawdzę i dam znać co to ostatecznie było i co pomogło. Jak nie, to będziemy "kombinowali" dalej...

maciek604
13-11-2007, 18:05
najszybcie leca stabilizatory i gumki ale sprawdz tylejki tylnej belki przednie i tylne przy 100 tys przebiegu to norma

Adamoro
14-11-2007, 18:04
niestety ja mam to samo, więc skorzystam z rad

Seski
14-11-2007, 19:10
U mnie też stuka, pojechałem na szarpak, łączniki i tuleje nośne stabilizatora do wymiany.

maciek604
14-11-2007, 22:09
standard

drummer44
15-11-2007, 21:34
Parę razy już o to pytałem ale bez wielkiego efektu :hmm: problem polega na tym,że kombi podobno nie ma tylnej belki więc nie ma tulei,które można by wymieniać.Mam wymienione łączniki,gumki stabilizatora amory i stuka na nierównościach jak stukało.Fakt muszę chyba gdzieś podjechać i sprawdzić gumki trzymające tłumik,ale jestem dość sceptyczny.Najgorzej ,że to stukanie nie jest jakoś sprecyzowane,po prostu na garbach coś stuka z tyłu :wall:

Angelo
15-11-2007, 22:33
Parę razy już o to pytałem ale bez wielkiego efektu :hmm: problem polega na tym,że kombi podobno nie ma tylnej belki więc nie ma tulei,które można by wymieniać.Mam wymienione łączniki,gumki stabilizatora amory i stuka na nierównościach jak stukało.Fakt muszę chyba gdzieś podjechać i sprawdzić gumki trzymające tłumik,ale jestem dość sceptyczny.Najgorzej ,że to stukanie nie jest jakoś sprecyzowane,po prostu na garbach coś stuka z tyłu :wall:
Słuchaj tez mam MK III w kombiaku i tez mi stuka, napewno nie sa to łączniki bo wymienilem i puka, a nasze mondeo ma tuleje metalowo gumowe i to po dwie na strone (górna i dolna) ale nie wiem gdzie je dostac bo w serwisie tylko całe wachacze. Podobno idzie te tuleje dostac ale ja pytałem w kilku miejscach i nie mieli nigdy. Powiedz mi gdzie te gumki kupowales i jaki koszt bo tego jeszcze nie wymienialem :D

drummer44
15-11-2007, 23:26
Gumki kupiłem po prostu w serwisie forda kosztowały 32 zł. sztuka co śmieszne bardzo podobnie jak w sklepie ,ale akurat nie mieli.Wymiana jest banalnie prosta jeśli masz kanał.Natomiast jeśli chodzi o tuleje o,których piszesz to jestem ciekawy do czego konkretnie one są.Kiedyś rozmawiając z mechanikiem dowiedziałem sie ,że zmienia sie podobno tuleje wahacza poprzecznego dolnego (nowy coś koło 500 zł.),ale przeglądając różne sklepy online nigdy nie widziałem czegoś takiego. :niewiem:

drummer44
15-11-2007, 23:32
przydatny link http://www.fordczesci.pl/sklep,2098,,,03,,pl-pln,293832,0.html

Angelo
16-11-2007, 10:44
czyzby to wlasnie byly te tuleje????

TomekWino
16-11-2007, 14:23
..czasami tłuką się jeszcze linki ręcznego hamulca, jak uchwyty przytrzymujące skorodują, oberwą lub poluzują się w obejmach
... jednak najczęściej łączniki stabilizatora tył, przód oraz tuleje jak ww. zauważono… :bigok:

drummer44
16-11-2007, 20:55
Mam pytanie do Angelo-zmieniałeś sprężyny z tyłu po patrząc na zdjęcia mimo niskiego profilu opony stoi tył dość wysoko.Pytam bo zmieniłem u siebie amory samopoziomujące na zwykłe bez wymiany sprężyn i tył stoi dość nisko ,choć nawet na garbach nic nie dobija.Pytałem na forum nawet o to czy trzeba zmieniać sprężyny ale odpowiedzi nie uzyskałem :)

Angelo
16-11-2007, 23:53
nie zmieniałem sprezyn ani nic, zdjecie poprostu tak wyszło, przeswit z przodu jak i z tyłu mam taki sam i wcale az tak wysoko nie stoi, widocznie tak wyszło zdjecie.

arkady-w
24-11-2007, 20:01
Wracając do głównego tematu... Po wymianie poduszek, o których była mowa na początku, stukanie ustało. Zatem problem wydaje się być rozwiązany. Ciekawe tylko na jak długo?

Pzdr i dzięki za pomocne wypowiedzi!

drummer44
25-11-2007, 09:17
PO pilnej lekturze forum załawtwiłem też sprawę stukania z tyłu.Po prostu mechanicy :wall: montując 2 miesiące temu łączniki stabilizatora zrobili to na" wiszącym" aucie.W zasadzie po wyjeździe z warsztatu łączniki były do kolejnej wymiany.Wczoraj to zrobili ,nawet kasy za usługę nie wzięli. :up:

Cze_siu
01-03-2010, 19:28
Po wymianie poduszek, o których była mowa na początku, stukanie ustało.

A można wiedzieć ile taka impreza kosztuje razem z robocizną?

Angelo
03-03-2010, 09:21
poduszki (silentbloki)belki tylnej
co to za poduszki ktore to, jakis link poprosze
chuba nie chodzi o te gumki http://ewcar.pl/pl,product,364990,tulej,drzka,stabilizatora,tyl,mo torcraft,1307323.html

Cze_siu
03-03-2010, 19:32
co to za poduszki ktore to, jakis link poprosze


http://www.ford-esklep.pl/index.php?products=product&prod_id=1343&cat_id=1183

Angelo
03-03-2010, 21:46
no tak tyle że ja mam kombi a one sa do sedana i hatcha :(

Cze_siu
05-03-2010, 21:03
Przepraszam, nie zauważyłem. Nie chciałbym wprowadzać w błąd ale chyba takich tuleji jak w sedanie chyba nie mają kombi bo to jest troche inna konstrukcja zawieszenia, ewentualnie występuje taki oto zestaw naprawczy do kombi:

http://www.ford-esklep.pl/index.php?products=product&prod_id=474&cat_id=1183

Jesli się myle proszę poprawić ;-)

kris2k
06-03-2010, 16:53
Ja kupowałem tulejki wachaczy od gościa z tego linku:http://moto.allegro.pl/item935913458_tuleje_wahaczy_tylnych_ford_mondeo_i ii_od_2000.html i nie miałem do nich zastrzeżeń - kupowałem nie dlatego że były wybite ale dlatego że chciałem ustawić zbierzność a śruby mimośrodowe były tak zasyfoine że nadawały się tylko do wymiany więc niejako przy okzaji wymiany śrub wymieniłem również tulejki. Gość sprzedaje nawet po jednej sztuce, nie trzeba brać kompletu.
Najpierw sprawdź co konkretnie ci puka, w kombi najczęściej lecą łączniki stabilizatora, może pukać też np. tak jak u mnie przepalona i oberwana rura wydechowa - w kombi idzie nad wachaczem i tłukąc o niego wali strasznie.

Cze_siu
06-03-2010, 23:59
Ja kupowałem tulejki wachaczy od gościa z tego linku:http://moto.allegro.pl/item935913458_tuleje_wahaczy_tylnych_ford_mondeo_i ii_od_2000.html

Ale to jest kolego do sedana i liftbecka. A Angelo chce do kombi.

kris2k
07-03-2010, 15:15
Ja kupowałem tulejki wachaczy od gościa z tego linku:http://moto.allegro.pl/item935913458_tuleje_wahaczy_tylnych_ford_mondeo_i ii_od_2000.html

Ale to jest kolego do sedana i liftbecka. A Angelo chce do kombi.

Gdybyś kolego dokładnie przeczytał mój post lub spojrzał czym jeżdżę (a wzasadzie jeździłem bo sprzedałem ale nie w tym rzecz) to wiedziałbyś że pisałem o kombi natomiast aukcję podałem jako przykładową - nie pisałem że kupiłem TE tulejki tylko od TEGO gościa - do kombi on oczywiście też posiada.