PDA

Zobacz pełną wersję : Siłownik tylnej klapy



wtyk
16-07-2005, 09:04
Witam

Mam pytanko, jak w MONDEO MK2 jest otwierana tylna klapa z siłownikiem (kombi)? Za pomocą kluczyka czy przycisku na desce?

Bo zauważyłem siłownik zamontowany w tylnej klapie ale nie wiem
jak go włączać!!!

fuel111
16-07-2005, 09:16
Musisz mieć albo walnięty, jeżeli nie reaguje na naciśnięcie, albo zabrudzony zamek . Generalnie do czyszczenia. Sprawdź czy dochodzi prąd. Aby otworzyć powinieneś nacisąć i i podnieść klapę. :satan:
tu masz link jak dobrać się do zamka i siłownika

siłownik (http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=News&file=article&sid=64&mode=&order=0&thold=0)

wtyk
16-07-2005, 10:30
problem w tym, że zamek w klapie kluczykiem otwieram natomiast
nie mogę zlokalizować włącznika do tego siłownika, kluczyk mam
zwykły bez irdy.

waldemarz
16-07-2005, 11:28
U mnie tylna klapa otwierana jest albo za pomoca pilota , albo za pomoca zamka w drzwiach ale nie musze wkladac kluczyk , bo jesli otworze sobie drzwi kierowcy to wystarczy ze przycisne zamek klapy i sie otwiera.

To ty nie masz centralnego zamka?

wtyk
16-07-2005, 11:47
Mam ale nie moge wcisnac tego guzika w klapie gdzie jest zamek
moze jest zapieczony?

MaciekG
16-07-2005, 12:15
Mam ale nie moge wcisnac tego guzika w klapie gdzie jest zamek
moze jest zapieczony?

Bankowo - to co nazywasz zamkiem to właśnie guzik :)

waldemarz
16-07-2005, 12:26
Mam ale nie moge wcisnac tego guzika w klapie gdzie jest zamek
moze jest zapieczony? Posluchaj wez najpierw WD-40 i popsikaj w guzik kilkakrotnie bo poprostu masz zapieczony.Musisz go rozruszac. :metal

wtyk
16-07-2005, 12:30
czyli nie instnieje taka możliwość że ten siłownik
otwiera klape tylko zamek a klape trzeba otworzyć guzikiem
Dobrze rozumuje???

waldemarz
16-07-2005, 12:35
czyli nie instnieje taka możliwość że ten siłownik
otwiera klape tylko zamek a klape trzeba otworzyć guzikiem
Dobrze rozumuje???Silownik otwiera tylko zamek czy to z pilota, czy jak przycisne guzik. Klape musisz recznie podniesc. Jak sie nie myle to taka obsluge do otwierania klapy ma chyba Merc i Peugeot, moze tez ma mondek ale moze sedan i u nich dziala to za pomoca sprezynek przy zawiasach klapy, napewno w Kombi otwierasz reczniei. Czy guzikiem czy z pilota to tylko otworzysz zamek, klape podnosisz recznie trzymajac reke za podswietlenie tablicy rejestracyjnej. Juz prosciej nie wiem jak to nazwac :))

fuel111
16-07-2005, 13:44
Bankowo zamek rozebrać, czyścić i złożyć ponownie i będzie działać :)