PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Zamek nie dziala!!



kolo261
18-11-2007, 17:29
Witam mam problem z zamkiem jak chce zamknac auto kluczykiem od strony kierowcy to zamyka tylko te drzwi tak samo jest jak chce zamknac auto od srodka. A od strony pasazera jest ok. Co to moze byc :wall:

Netoper
18-11-2007, 19:10
Co to moze byc
Uszkodzony zamek, mikrowłącznik albo wytarty "popychacz" który go trąca.
Tu masz trochę pomocy
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=208&mode=&order=0&thold=0
Netoper

kolo261
19-11-2007, 15:32
witam wlasnie wymontowalem zamek przeczyscilem i nasmarowalem i zamonowalem i nadal nie dziala a tych mikrusow to nnie moglem znalezc bo nawet niewiem jak wygladaja a zamek jest calkiem inny niz w mkIII. i na dodatek od strony pasazera zamyka ale tylko normalnie niechce zamknac na podwojny rygielek. czy zostaje mi tylko wymiana zamka. I jak wsadze zamek od innego to czy bedzie wszystko chodzic normalnie?/ :wall: :wall:

Netoper
19-11-2007, 20:35
Zamek jest inny ale zasada działania jest taka sama mikrusy są w środku
Tu masz wskazówkę jak rozebrać.
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=473728#473728


I jak wsadze zamek od innego to czy bedzie wszystko chodzic normalnie?/
Liczba pinów przy gnieździe ma być taka sama.
Netoper

rsikon
19-11-2007, 21:17
A tak przy okazji...

Zamykajac pilotem z kluczyka slysze w drzwiach: bzzzz ..... bzzzzz ;)

Czyli zamyka i odrazu otwiera :( dlaczego?

A jak zamykam kluczykiem to normalnie wszystkie drzwi sie zamykaja czyli slysze : bzzzz :)

O co moze chodzic?

Radzio

Netoper
19-11-2007, 21:37
Kręcąć kluczykiem popychacz mikrusa więcej pracuje i dlatego załapuje. jak będziesz miał zamek na wierzchu to zobacz jak to wszystko działa. Popatrz co się rusza i jak dużo jak pilotem klikniesz, i porównaj z tym jak ręcznie będziesz przesuwak (nie potrafię innego określenia podać) ruszał.
U nas "popychacz" mikrusa ma żółty kolor
Netoper

pleban
19-11-2007, 21:38
A tak przy okazji...

Zamykajac pilotem z kluczyka slysze w drzwiach: bzzzz ..... bzzzzz ;)

Czyli zamyka i odrazu otwiera Sad dlaczego?

A jak zamykam kluczykiem to normalnie wszystkie drzwi sie zamykaja czyli slysze : bzzzz Smile

O co moze chodzic?

Musisz posprawdzać krańcówki.
Pewnie któraś coś nie halo(otwórz i zamknij kilka razy drzwi kierownika ) wprowadzisz centralkę w stan testu.
Po otwarciu drzwi powinien ci mignąć kierunek z ich strony i możesz usłyszeć sygnał.
Jeżeli przy któryś drzwiach nie mrógnie to tam jest uwalona krańcówka
Pozdrawiam ziomala

barton
19-11-2007, 23:17
to ja sie podłącze, bo problem podobny...
po sprawdzeniu vinu wyszło, że mam Zdalne sterowanie/recznie.
Z heynesa wynika, że była wersja centralnego zamka bez żadnej centralki... czyli 4 silniczki podłączone pod siebie kolejno i tyle... dwa mastery, dwa slave'y święto

i faktycznie, za schowkiem nie ma centralki od centralki :)

a centralny w ogóle się nie odzywa, nawet nie próbuje nic zamknąć, ani u kierowcy, ani u pasażera, ani z zewnątrz ani od wewnątrz... bezpiecznik sprawdzony. Co robić ?

Za mojej kadencji centralny nigdy nie działał. W sumie pies go trącał, nie musi działać z kluczyka, chciałem sobie podpiąć taką zwykłą uniwersalną centralkę na pilota, wiem że ma sterować plusem, więc chociaż jak znaleźć te kable?
Rozumiem, że jak je znajdę to wystarczy dać plusa na jeden z nich i powinno albo zamknąć albo otworzyć czyż nie ?

pomocy bo ręczne zamykanie wszystkich drzwi za każdym razem to jednak udręka :)

barton
20-11-2007, 00:59
no i sobie sam poradziłem, albo raczej nie poradziłem...
do wszystkich drzwi dochodzą tylko po dwa przewody, czyli głośnikowe bo głośniki działają...
mam chyba najbiedniejsze mondeo na świecie :)

rsikon
20-11-2007, 19:05
pleban: a czy przypadkiem ten stan testu to nie jest ale w MKII? bo ja posiadam MKI :/

A czym sie rozni ten test od takiego ? :)

Przy otwartych drzwiach swieci lampka "w podsufitce" przy zamknietych nie swieci.

Skoro nie siweci znaczy ze wszystkie drzwi sa pozamykane - krancowki ok, czyz nie ?:)

Radek