PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanko radiowe



Henryk
16-07-2005, 22:34
Mam orginalne radyjko z mondeo i chcę go sobie zamontować.Powiedzcie mi czy Waszym zdaniem powinienem sobie od razu kupić nową szybę do drzwi? czy moze moda na kradzenie radii już minęła?
A moze znacie jakieś sprytne patenty za zamaskowanie radia w samochodzie.Myślę o jakiejś takiej zaślepce ,zatyczce którą możnaby założyć na wierzch na czołówkę radia.

digital123
16-07-2005, 22:41
Mam orginalne radyjko z mondeo i chcę go sobie zamontować.Powiedzcie mi czy Waszym zdaniem powinienem sobie od razu kupić nową szybę do drzwi? czy moze moda na kradzenie radii już minęła?
A moze znacie jakieś sprytne patenty za zamaskowanie radia w samochodzie.Myślę o jakiejś takiej zaślepce ,zatyczce którą możnaby założyć na wierzch na czołówkę radia.

Można kupić taką nakładke na panel czołowy radia, u mnie jakiś czas temu widziałem chyba za 10zł. Choć powiem, że nie najlepiej się to będzie prezentowało. No chyba że w mocy nie będzie nic widać, bo przypuszczam że w dzień ewidentnie tak.

Może lepiej zrobić sobie kieszeń do radia??

Henryk
16-07-2005, 22:48
to nie ma się prezentować tylko ma nie kusić potencjalnego złodzieja.

werc
16-07-2005, 22:52
Tylko kieszeń, żadne panele, obrotowe, ściągane itd
Znajdź porządny sklep elektroniczny albo audio-car, chłopaki na miejscu dobiorą taką jaką trzeba i powiedzą jak podłączyć (przynajmniej tak jest u mnie :metal )

digital123
16-07-2005, 22:54
to nie ma się prezentować tylko ma nie kusić potencjalnego złodzieja.

Ja wiem o tym, tylko jak widziałem to założone to każdy i tak będzie wiedział że jest to założone, ponieważ sporo odstaje. Dlatego raczej nie pomoże.

Tak jak pisałem, najlepiej kieszeń

Lowlander
16-07-2005, 23:00
Jak już masz radio to koniecznie kieszeń. Kiedyś widziałem takie fajne radyjko, w którym po wyłączeniu zasilania wszystko chowało się do środka, nawet ta gałka do regulacji głośności i wyglądało jak zaślepka. W sumie żałuję, że nie kupiłem, kosztowało 75 dolarów. :(

waldemarz
16-07-2005, 23:05
Jezeli masz oryginalne radio ale na kasete to nie masz co sie martwic, jesli na CD to juz gorzej.

Henryk
16-07-2005, 23:12
Jezeli masz oryginalne radio ale na kasete to nie masz co sie martwic, jesli na CD to juz gorzej.

Normalne ford 2004...nawet bez rdsu...na kasete oczywiście.

digital123
16-07-2005, 23:18
Jak już masz radio to koniecznie kieszeń. Kiedyś widziałem takie fajne radyjko, w którym po wyłączeniu zasilania wszystko chowało się do środka, nawet ta gałka do regulacji głośności i wyglądało jak zaślepka. W sumie żałuję, że nie kupiłem, kosztowało 75 dolarów. :(

I dobrze zrobiłeś, dlatego że radia ze stanów, mają inny skok częstotliwości (tzn. tam jest skok co 0.200MHz i to nieparzyste, czyli 91,3 - 91,5Mhz i tak dalej) radia i nie mają RDS'u. Dlatego część stacji nie złapiesz.

Dużo ludzi się już nacieło na Allegro z takimi radiami, bo myśleli że kupią taniej, a okazywało się że radio było ze stanów. A często sprzedawca nie informował o tym, lub sam klient o tym nie wiedział że radia się różnią.

Acha i bardzo niewiele z tych radii można przerobić na europejskie.

A o to co się tak chowa, to w rożnych firmach się to różnie nazywa w serii radii

Np. Kenwood miał "Black mask"
Jvc miał "Chameleon"
a Sony chyba "Black panel"

Lowlander
16-07-2005, 23:41
No to fajnie, że nie kupiłem :) Dzięki za info. To było radio JVC Chameleon, sprawdziłem w necie.

waldemarz
16-07-2005, 23:45
Jezeli masz oryginalne radio ale na kasete to nie masz co sie martwic, jesli na CD to juz gorzej.

Normalne ford 2004...nawet bez rdsu...na kasete oczywiście.
Henryku zakladaj bo na takie radyjka nie ma chetnych to juz nie te czasy. Ja mam radio z RDS na kasete i tez nie kradna , szybciej dziabneli mi halogeny ze zderzaka a nie radio.A ty masz w dodatku bez RDS. Popatrz sobie nawet na allegro jak sprzedaja takie radia za bezcen i nie ma chetnych. Oczywiscie nie myslcie ze sie tym zajmuje. :zly:

digital123
16-07-2005, 23:51
TUTAJ (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=57752651) zobacz jak wygląda ta maskownica na radio

werc
17-07-2005, 00:01
Za przeproszeniem pasuje jak .....

digital123
17-07-2005, 00:07
Za przeproszeniem pasuje jak .....

Dlatego wcześniej to napisałem Henrykowi, ale chciałem to dodatkowo zobrazować :metal

waldemarz
17-07-2005, 00:09
Majac taka maskownice to tym bardziej gwizdna radio. Ta maskownica to pasuje do radia ktore montowali w Syrenkach.

damga
17-07-2005, 23:46
Tylko kieszeń, żadne panele, obrotowe, ściągane itd
Znajdź porządny sklep elektroniczny albo audio-car, chłopaki na miejscu dobiorą taką jaką trzeba i powiedzą jak podłączyć (przynajmniej tak jest u mnie :metal )

tez mam orygianlne na kasete bez RDS, ale jakos sie boje, ze jakis gowniarz najpierw szybe wybije, a potem bedzie sie zastanawial, czy to mu sie sprzeda, czy nie. A jak chcialem kieszen dorobic, to koles powiedzial, ze to radio jest za szerokie i normalnej kieszenie sie nie da zamontowac. No i teraz kabelki mi wisza i jak w dalej jade, to sobie podlaczam, ale troche mam juz dosc tego wtykania kabelkow

waldemarz
18-07-2005, 02:04
Jesli juz w Wawie nie ma zainteresowaniem tym radiem to nie ma co sie az tak obawiac. Ja wyjmuje tylko ten panelik waski i juz .

damga
18-07-2005, 10:36
Jesli juz w Wawie nie ma zainteresowaniem tym radiem to nie ma co sie az tak obawiac. Ja wyjmuje tylko ten panelik waski i juz .

moje radio nie ma zadnego panela. mam mk1 i oryginalne radio wyglada jak takie tanie kupowana w markecie - wyswietlacz z czestotliwoscia, wejscie na kasete i kilka galek. o dokladnie takie:

http://freespace.virgin.net/mike.mjgoodall/2005.jpg

waldemarz
18-07-2005, 10:53
Patrzac na to radio to naprawde nie masz co sie obawiac. Nie chodzi o to abym sie wysmiewal ale naprawde jest to normalne radio bez bajerow.

damga
18-07-2005, 11:04
Patrzac na to radio to naprawde nie masz co sie obawiac. Nie chodzi o to abym sie wysmiewal ale naprawde jest to normalne radio bez bajerow.

wiem, ze to jest badziewiak, ale poki co mi wystarcza. Nie obawiam sie tez, ze ktos bedzie chcial je ukrasc, tylko raczej niepokoi mnie fakt, ze niektorzy robia, a potem mysla - wybije taki szybe, a jaks ie dokladniej przyjrzy, to stwierdzi, ze nie warto, albo dopiero przy probie sprzedazy radia okaze sie, ze nie jest ono nic warte. Tylko, ze szyby juz nie bedzie.

werc
18-07-2005, 11:40
Mam takie samo :metal i w zupełności wystarcza, a przynajmniej nie kusi. Samochód siłą rzeczy muszę trzymać pod domem więc założyłem dobry alarm i tyle. Ale jak zechce i tak weźmie :wall: . Tyle że gówniarzy odstrasza alarm, a porządny złodziej się nie połasi :))
Jak chcę posłuchać porządnej (dobrej jakości) muzyki (oj rzadko mam okazję :( ) to włączam sprzęt w domu :metal

damga
18-07-2005, 11:48
Mam takie samo :metal i w zupełności wystarcza, a przynajmniej nie kusi. Samochód siłą rzeczy muszę trzymać pod domem więc założyłem dobry alarm i tyle. Ale jak zechce i tak weźmie :wall: . Tyle że gówniarzy odstrasza alarm, a porządny złodziej się nie połasi :))
Jak chcę posłuchać porządnej (dobrej jakości) muzyki (oj rzadko mam okazję :( ) to włączam sprzęt w domu :metal

a ja sie wlasnie w innym watku zastanawialem nad tym, czy mam alarm, czy nie. Dalbys rade rozszerzone info z Vinu grzebnac?

WF0AXXGBBAPP51846

Borro
18-07-2005, 12:35
Jak już masz radio to koniecznie kieszeń. Kiedyś widziałem takie fajne radyjko, w którym po wyłączeniu zasilania wszystko chowało się do środka, nawet ta gałka do regulacji głośności i wyglądało jak zaślepka. W sumie żałuję, że nie kupiłem, kosztowało 75 dolarów. :(

A moim zdaniem żałuj.
Ja mam właśnie takie radyjko z USA (Pioneer DEH 5500MP) i bezproblemowo w wawce przestroili mi je na europejski zakres, a i przerobili na wersję kieszeniową. Nie ma RDSu ale to akurat jak dla mnie zbędny gadżet. Gra rewelacyjnie, a różnica w cenie wyszła ogromniasta.
Ze wszystkimi przeróbkami i kosztami przesyłki i montażem sprzęcik z USA kosztował 1200 zł, a ten sam wtedy w Media Markt 1950 zł.
Myślę, że różnica 7 paczek spokojnie zrekompensuje brak RDSu :)

waldemarz
18-07-2005, 12:41
a ja sie wlasnie w innym watku zastanawialem nad tym, czy mam alarm, czy nie. Dalbys rade rozszerzone info z Vinu grzebnac?

WF0AXXGBBAPP51846
Nic nie ma na temat ze masz alarm , ani centralny zamek. Jedno jakie masz wazne info to : zimny start przy -25stopni C

damga
18-07-2005, 12:58
a ja sie wlasnie w innym watku zastanawialem nad tym, czy mam alarm, czy nie. Dalbys rade rozszerzone info z Vinu grzebnac?

WF0AXXGBBAPP51846
Nic nie ma na temat ze masz alarm , ani centralny zamek. Jedno jakie masz wazne info to : zimny start przy -25stopni C

central to jest na pewno. a co to jest zimny start?

robocord
18-07-2005, 13:26
Mam takie samo :metal i w zupełności wystarcza, a przynajmniej nie kusi. Samochód siłą rzeczy muszę trzymać pod domem więc założyłem dobry alarm i tyle. Ale jak zechce i tak weźmie :wall: . Tyle że gówniarzy odstrasza alarm, a porządny złodziej się nie połasi :))
Jak chcę posłuchać porządnej (dobrej jakości) muzyki (oj rzadko mam okazję :( ) to włączam sprzęt w domu :metal

Prawdą jest że jakość dźwięku można poczuć dopiero w domu na porządnym sprzęcie. Specyfika wnętrza auta uniemożliwia audiofilskie zapędy.

werc
18-07-2005, 13:37
central to jest na pewno. a co to jest zimny start?

Podgrzewacz paliwa :)) :)) :))

o kurde ale ty nie masz gruźlika :banan: :niewiem:
chyba że ktoś ci silnik zmienił :terefere:

werc
18-07-2005, 13:44
Prawdą jest że jakość dźwięku można poczuć dopiero w domu na porządnym sprzęcie. Specyfika wnętrza auta uniemożliwia audiofilskie zapędy.

Chyba że co poniekrórym chodzi o to żeby był jak najgłośniej
- szlag mnie trafia jak słyszę debila (przez zamknięte okno) któremu przez wszystkie otwory w aucie wychodzi takie, umc,umc,umc ....
Moim zdaniem powinno to byc karane tak samo jak jazda po kielichu czy narkotykach, bo stan psychiczny delikwenta siedzącego w środku uniemożliwia bezpieczne prowadzenie pojazdu i zagraża innym użytkownikom.

Tak naprawdę dobrą jakość dzwięku jest ciężko uzyskać nawet na bardzo dobrym sprzęcie ale w budynku o nieodpowiedniej konstrukcji (coś o tym wiem) a więc pozostaje filcharmonia lub koncerty studyjne - wedle uznania :bigok:

damga
18-07-2005, 13:47
- szlag mnie trafia jak słyszę debila (przez zamknięte okno) któremu przez wszystkie otwory w aucie wychodzi takie, umc,umc,umc ....
Moim zdaniem powinno to byc karane tak samo jak jazda po kielichu czy narkotykach, bo stan psychiczny delikwenta siedzącego w środku uniemożliwia bezpieczne prowadzenie pojazdu i zagraża innym użytkownikom.


++ goraco popieram

waldemarz
18-07-2005, 13:52
Chyba że co poniekrórym chodzi o to żeby był jak najgłośniej
- szlag mnie trafia jak słyszę debila (przez zamknięte okno) któremu przez wszystkie otwory w aucie wychodzi takie, umc,umc,umc ....
Moim zdaniem powinno to byc karane tak samo jak jazda po kielichu czy narkotykach, bo stan psychiczny delikwenta siedzącego w środku uniemożliwia bezpieczne prowadzenie pojazdu i zagraża innym użytkownikom.

Tak naprawdę dobrą jakość dzwięku jest ciężko uzyskać nawet na bardzo dobrym sprzęcie ale w budynku o nieodpowiedniej konstrukcji (coś o tym wiem) a więc pozostaje filcharmonia lub koncerty studyjne - wedle uznania :bigok: Ale zauwaz ze w wiekszosci to malolaty tak maja bo zeby go zobaczyc to musi cinac muzyczką. :)) A najlepiej jak jedzie maluch z jedna wielka rdza w nim tuby i sprzet drozszy od auta. :satan:

Kristo
18-07-2005, 19:17
ja jak mialem seicento mialem w nim jakies tam radio daewoo na kasety i mi sie wpier.... Wybili tylko szybe i sobie je wzieli.a ze mialem uzezpieczony to tak zakrecilem ze wstawilem sobie szybe i kupilem CDka blaupunkta,starszy model ale zawsze to Cd.czasami sie opyla zostawiac radio w samochodzie.

digital123
18-07-2005, 22:26
A moim zdaniem żałuj.
Ja mam właśnie takie radyjko z USA (Pioneer DEH 5500MP) i bezproblemowo w wawce przestroili mi je na europejski zakres, a i przerobili na wersję kieszeniową. Nie ma RDSu ale to akurat jak dla mnie zbędny gadżet. Gra rewelacyjnie, a różnica w cenie wyszła ogromniasta.
Ze wszystkimi przeróbkami i kosztami przesyłki i montażem sprzęcik z USA kosztował 1200 zł, a ten sam wtedy w Media Markt 1950 zł.
Myślę, że różnica 7 paczek spokojnie zrekompensuje brak RDSu :)

Nie tak do końca, musisz wiedzieć czy dany model można przestroić, a jest ich niewiele, a pozatym i tak nie będziesz miał RDS'u. Wież mi troszkę w tym siedzę