PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Brak nawiewu na szybe przednią



Dark Man
21-11-2007, 15:07
Witajcie mondeomaniacy


Jakiś czas temu miałem problem że nie miałem podciśnienia w układzie wentylacji. Wtedy wialo tylko na szybe (ustawienie producenta w razie awarii). Okazało się że odczepił się wężyk zwrotny systemu podcisnienia.

Teraz kiedy zrobiło się zimno, okazało się że wieje mi wszędzie (oczywiście po zmianie gałką) poza przednią szybą.
Gdy ustawie na nią i zamkne przednie wyloty powietrza, to słychać że gdzieś to powietrze uchodzi i wygląda mi to na to że jakiś zawór podcisnieniowy nie otwiera przewiewu na szybę albo gdzieś odpadła rura wentylacyjna od szyby.

I teraz pytanie do Was.
Który siłownik odpowiada za przepływ powietrza na szybę?
Gdzie może uchodzić powietrze pod całym kokpitem?
I jak się tam dostać?

Pozdro

cieglo
21-11-2007, 20:45
Spróbuj sprawdzić filtr powietrza dla kabiny. Dostać się do niego można bodajże przy podszybiu.

Ja miałem dosłownie te same objawy tj. absolutnie zero ciągu na szybę, głuchy dźwięk i wrażenie, że powietrze rozchodzi się gdzieś z przodu kabiny, przed kokpitem. Diagnoza - zapchany filtr, o którym wspomniałem.

Po wymianie jak ręką odjął.

Daj znać czy to o to chodziło!

Dark Man
21-11-2007, 21:59
to dlaczego bez problemu leci powietrze przez inne wyloty?
wkońcu przechodzi przez ten sam filtr

Lukas392
21-11-2007, 22:07
miałem to samo ale samo się naprawiło :bigok: tu masz szczegółowy opis całego systemu wentylacji:
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=191

cieglo
21-11-2007, 23:03
Z tego co pamiętam sytuacja właśnie wyglądała w ten sposób - problem dotyczył jedynie nawiewu na przednią szybę. Każdy inny wariant wentylacji działał bez komplikacji co u mnie też budziło kontrowersje. Sprawdź filtr.

Swoją drogą kiedy ostatnio wymieniałeś ten filtr? Koszt niewielki (ok. 20 zł) więc chyba nie ma wielkiego ryzyka. Jeśli filtr okaże się jednak drożny, to zapas wykorzystasz już wkrótce...

Lukas392
24-11-2007, 21:23
ja mam filtr wymieniony a problem znowu dzisiaj powrócić wszystkie pozycje działają tylko na szybę nie wieje

mrowek55
25-11-2007, 13:10
to dlaczego bez problemu leci powietrze przez inne wyloty?
wkońcu przechodzi przez ten sam filtr

Witam, i tu bym się z tobą zgodził gdyby był zapchany filtr to wszędzie nawiew był by kiepski - tak myślę.
Właśnie przerobiłem u siebe motyw nawiewu - :)) był tylko na szybę, usterka usunięta nie było podciśnienia.
Apropo pytania o siłownik to w artykule Fuela z zapodanym linku przez Lukas392 na pierwszym zdjęciu jest to chromowana bańka po lewej stronie znajdująca się bliżej silnika (tak wynika z opisu Fuela) - można się do niej dostać pod nogami kierowcy po zdjęciu osłon - dostęp taki sobie, wymaga sporo gimnastyki. Jak się do niego dostaniesz spóbuj ręką zmienić jego pozycję i zobaczysz co się będzie działo.
Dziwna sprawa że nie masz nawiewu na szybę - myślę że coś jest z pokrętłem rozdzielającym podciśnienie na kokpicie. U mnie przy braku podciśnienia tj przy zamkniętych zaworach (tryb awaryjny) - wiało tylko na szybę więc odwrotnie.
A jak masz w pozycji Szyba-nogi ?? wieje tylko na nogi ?? najlepiej rozbierz kokpit i sprawdzisz (albo nawet wyjmij radio i poświeć może coś zobaczysz, usłyszysz gdzie ssssyczy :))
Po mojemu przyczyna tkwi w lub po drodze za - rozdzielaczem (pokrętłem) tak na chłopski rozum - raczej napewno nie przed rozdzielaczem.
Pozdro.[/quote]

Dark Man
26-11-2007, 08:34
zauważyłem pewną ciekawostke
Czasami jak ustawie nawiew na szybe to z początku nic nie leci, ale jak potelepie troche autem (jadąc po drodze) to po chwili zaczyna malutko wiać, a potem jeszcze po chwili, wieje już całym ustawionym ciągiem.

Wygląda to tak jakby klapa/siłownik powoli się otwierały ale strasznie słabo.
Przypomne, że ze zmianą na inne parametry tj. nogi czy twarz - nie ma żadnego problemu.


A jak masz w pozycji Szyba-nogi ?? wieje tylko na nogi ??
wieje tylko na nogi niestety :(