PDA

Zobacz pe³n± wersjê : [MkII] Nieszczelna ch³odnica?



AndyCandy
22-11-2007, 08:39
Witam
Mam taki problem rano pod samochodem zobaczy³em plame plynu na d³ugo¶ci ch³odnicy (brak os³ony). Gdy dotkn±³em ch³odnice by³a ona po prostu mokra na ¿eberkach od p³ynu. Jak temu zaradzic? W czym moze byc problem? S³ysza³em ¿e ch³odnica moze sie po prostu rozszczelnic. Prosze o pomoc

BartekM
22-11-2007, 09:11
Dora¼nie mo¿esz dolaæ jakiego¶ uszczelniacza do ch³odnic.

Jakub
22-11-2007, 09:28
Odradzam osobi¶cie - mo¿esz zasyfic nagrzewnicê. Szykuj kase na ch³odnicê, albo zawie¼ j± do naprawy :)

Netoper
22-11-2007, 10:18
Chyba szkoda czasu i kasy na zabawê w naprawianie, nie ma pewno¶ci czy gdzie¶ dalej nie poleci,
Netoper

karlik
22-11-2007, 13:21
no pewne tylko now± polecam.oczywi¶cie zamiennik starcza w zupe³no¶ci.a tañszy.

pele
22-11-2007, 21:02
najpierw jak nie du¿y wyciek to spróbowa³bym tego uszczelniacza
oczywi¶coie nie przesadziæ z dawk±

AndyCandy
23-11-2007, 10:30
Chyba zastosuje uszczelniacz tylko ¿eby jakas lipa z tego nie wysz³a. Wlewa³ kto¶?

AndyCandy
23-11-2007, 10:34
Chyba zastosuje uszczelniacz tylko ¿eby jakas lipa z tego nie wysz³a. Wlewa³ kto¶?

altoot
23-11-2007, 10:44
Uszczelniacz jest dobry w przypadku awaryjnej sytuacji,
podczas gdy auto masz pod domem, nie uzy³bym tego.

BartekM
23-11-2007, 10:50
Ojciec ponad rok przeje¼dzi³ z uszczelniaczem w ch³odnicy. Ostatnio wymienia³em p³yn w uk³adzie i znowu siê rozszczelni³o, wiêc pewnie znowu zaleje... Oczywi¶cie nie upieram siê, ¿e to jest najlepsze rozwi±zanie.

MICZ
23-11-2007, 12:38
kumpel u¿y³ w astrze pojemnik uszczelniacza gdy mu ch³odnica zaczê³a ciekn±æ. by³a zima, proszek wszystko zatka³ i by³o ok do czasu gdy siê zaczê³a wiosna - samochód zacz±³ siê strasznie grzaæ, gotowaæ p³yn i konieczna by³a jazda z gor±cym nadmuchem na full.
Proszek zablokowa³ obieg przez ch³odnicê - st±d brak wycieków. po wymianie ch³odnicy wszystko wróci³o do normy.
choæ powiem, ¿e ja dosypa³em te¿ proszek w marcu jak kupi³em mondka bo troszeczke s±czy³o siê z ch³odnicy, od tamtej pory je¿d¿ê, nie mam ani wycieków ani problemów z temperatur±. wymienia³em p³yn tydzieñ temu, p³uka³em uk³ad i nic siê nie rozszczelni³o, wiêc jak zawsze mo¿na powiedzieæ, ¿e zdania s± podzielone
:beer: