PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Trip



krzychot
22-11-2007, 19:57
Dziś dostałem zakupionego tripa Rel.3.0 i zamontowałem- działa....prawa strona czyli zegarek, datownik i temperatura....a prawa strona- NIC.....ani zasięgu(tego sie akurat spodziewałem) ani śr. spalania ani chwilowego........ po prostu 0 - dlaczego :wall:
Autko ze stycznia 1998r- czyli wersja 3.0 tripa jak najbardzie powinna pasować jak pisał kiedyś Straits....hmmm :hmm: gdzie problem
A propo- poazuje sr. spalanie 55L/100km 8O 8O

lyssy
22-11-2007, 20:02
A wiele masz kabelków we wtyczce do zegarka? Czy niewiele? Jak temperatura działa to chyba wiele?
Nawet jak masz wiele (13?) to może brakować kawałka instalacji między wiązką pod dechą a głównym złączem wiązki pod machą. Spójrz w artykuły, jest(?) tam opisane jak to podłączyć.

Spalanie skasuj przyciskiem 'R' - będzie 0 :)

Netoper
22-11-2007, 20:04
A kabelków we wtyczce wiązki ile masz?
Netoper

krzychot
22-11-2007, 20:07
Kabelków 13 a przycisk R wcale nie kasuje tych 55L :(
A postów o tripie jest tyle, że cięzko sie połapać:) :niewiem:
Czy brakuje mi któregoś z kabelków czy tylko nie jest podłączony- ewentulanie który i gdzie podłączyć- jak juz jest to niech działa :)

lyssy
22-11-2007, 20:18
Spójrz tutaj:
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=87&mode=&order=0&thold=0
Zapewne będziesz musiał dołożyć kabelki do sygnałów Fuel Flow i prędkości (VSS). Zresztą obejrzyj dokładnie złącze pod machą czy rzeczone sygnały/kabelki są z obu stron złącza.
Jeśli masz fabryczne radio, to być może sygnał VSS możesz pozyskać z jednej z kostek radia - służy do automatycznej regulacji głośności (AVC). Ale Fuel Flow pewnie trzeba pociągnąć spod machy.

Netoper
22-11-2007, 20:18
Jak Ci nie kasuje to możliwe że trip zwalony
O tripie masz artykuły, w drugim jest opisane co i jak z kabelkami
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=96&mode=&order=0&thold=0
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=87&mode=&order=0&thold=0
Netoper

Andrzej10
22-11-2007, 21:04
to być może sygnał VSS możesz pozyskać z jednej z kostek radia - służy do automatycznej regulacji głośności (AVC).
Biało zielony w żułtej kostce. Pozdrawiam

krzychot
23-11-2007, 09:05
Jak Ci nie kasuje to możliwe że trip zwalony...

No myslę, ze nie- kupiłem od naszego klubowicza :boshe: więc chyba nie sprzedawałby bubla - bo....... tak sie nie robi kolegom klubowiczom :guns:

A fabryczne radio - było- ale szybko je wyrzuciłem- słabiutkie strasznie a model wysoki-7000. :down:

krzychot
24-11-2007, 10:27
Ufff- nie jest zepsuty!! Okazało się, że nie mam 13 kabelko- jak myślałem 8O tylko 8. Na szczęcie moje oryginalne radio miało funkcje AVS... i dzięki temu łatwo znalazłem VVS. Jedynie z fuel flow było więcej roboty, bo spod machy musiałem ciągnąc :smash: ale poszło łatwo i...... dziaaaaaała wszystko oprócz wskazania przejechanych km na ilości paliwa w baku.
W związku z tym....... jak rozszyfrować pompe paliwa do podłączenia czujników do tripa?? :foch:
Bardzo mi pomogły Wasze posty- dlatego plusy (pomógł)!

Netoper
24-11-2007, 10:33
Ufff- nie jest zepsuty!!
To się cieszyć, bo miałem przypuszczenie że transport mógł mu zaszkodzić.

W markecie (trzeba odszukać bo to ze 2 miesiące temu) ktoś tripa sprzedawał i Lyssy opisywał jak z tymi pompami jest.
Netoper

krzychot
24-11-2007, 10:38
Co do transpotu to nic mu sie nie mogło stać - był w stercie papierów z niszczarki :) hehe - mięciutko miał.
Jeszcze jedno... czy potencjometr przy pompie musi mieć dwie ścieżki żeby zasieg działał w Tripie????

canibal
24-11-2007, 14:00
u mnie działa na jednej ścieżce.

lyssy
24-11-2007, 14:20
A który rocznik auta?
Bo w późnych MkII faktycznie trip i wskaźnik paliwa korzystały z jednej ścieżki - ale to było jakoś koniec '99 do końca MkII :)

Natomiast w modelach z oddzielnymi sygnałami też ścieżka jest jedna - tyle, że trip bierze informacje z jednej części ścieżki, a wskaźnik z drugiej. STraits opisywał jak dołożyć do takiej pompy/ścieżki kabelek żeby "dołożyć" sygnał do tripa - szukać w artykułach.

pleban
24-11-2007, 15:03
Nie baw się w robienie zasięgu bo z tego co widzę masz gaz więc i tak ci nie będzie działało na gazie.

krzychot
25-11-2007, 10:10
Auto ze stycznia 98r. , symbol pompy 98BPFB

marecek17
26-11-2007, 09:57
Hej, na 100% żeby sprawdzić czy masz 1 czy 2 ścieżki trzeba wyjąć pompę. Jest artykuł Straitsa w bazie tak jak koledzy piszą wyżej. Tylko NIE WYCIĄGAJ jak masz dużo paliwa!!!! Chociaż u Ciebie na gazie to raczej nie grozi. Pozdrawiam
Marek

canibal
26-11-2007, 11:23
auto z 1997r.