PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Kolejny problem Pilot centralnego juz nie dziala!



mariuszw1981
24-11-2007, 19:17
Mam kolejny problem ze swym bolidem od pewnego czasu przestal dzialac mi pilot centralnego zamka. Wymienilem baterie i nic.
Od poczatku posiadania auta nie podobalo mi sie ze dioda na kluczyku nie swieci sie podczas zamykania/otwierania. Teraz zauwazylem ze swieci sie przez sekunde jak dlugo trzymam jeden z przyciskow, dodatkowo zauwazylem ze jedne z dzwi nie zamykaja sie nawet z kluczyka. Czy kwestia jakiegos programowania?
Prosze o pomoc

Dybek
24-11-2007, 19:28
Troszkę trzeba poszperać ;)
Znalezione w bazie artykułów :

1 sposób

Przestał działać pilot centralnego zamka? Zobacz jak, samemu i w prosty sposób ponownie go zaprogramować.

Opis krok po kroku:

-wkładamy kluczy do stacyjki
-przekręcamy na pozycję 2 (zapłon)i zaraz potem na 0 (wyłączone) i tak wciągu 3 sekund robimy 4 razy. Dioda kontrolna (koło zegara) zacznie świecić na stałe.
-teraz w ciągu 20 sekund musimy naciśnąć któryś przycisk na pilocie, wtedy dioda mrugnie.
-terez już tylko czekamy aż skończy sie te 20sekund, lub poprostu przekręcamy kluczyk na 2(zapłon) i wyłączamy. Centralny zamek powinien działać jak dawnie.

Ewentualnie czasami pomaga wyjęcie bezpiecznika od c.zamka i ponowne jego włożenie.


2 sposób

Niektore modele Mondeo są wyposażone w centralny zamek którego sterowanie pilotem odbywa się przez podczerwień. Pilot jest umiejscowiony w obudowie kluczyka i posiada dwa przyciski oznaczone odpowiednio dwoma strzałeczkami (zamykanie z podwojnym ryglowaniem) oraz jedną strałeczką (otwieranie). Dodatkowo pomiędzy tymi przyciskami znajduje się diodka sygnalizacyjna, która mruga podczas programowania oraz jej zapalenie się po dłuższym naciśnięciu przycisku zamykającego świadczy o dobrej kondycji baterii. Transmiter podczerwieni znajduje sie obok nóżki kluczyka którą wkładamy do zamka. Charakterystyczną rzeczą dla tego systemu są czujniki podczerwieni montowane w przedniej części klamek przednich drzwi. Pilot zasilany jest dwoma bateriami typu 2016 których wyczerpanie powoduje rozkodowanie pilota. W zależności od stopnia wyczerpania baterii a właściwie od czasu między zaprzestaniem działania a wymianą baterii, mogą zaistnieć następujące przypadki:
- jeżeli zaraz wymienimy baterie to dobrze to zrobić krócej niż w 15 sekund, ponieważ przez taki czas pilot bez zasilania trzyma kod,
- jeżeli robimy to po dłuższym czasie to konieczne bedzie kodowanie pilota.

Kodowanie piota:
1 włożyć kluczyk do stacyjki i przekręcić o jedną pozycję,
2 poczekać aż zapali się dioda obok zegara świadcząca o rozpoczęciu procedury,
3 przekręcić z powrotem i wyjąć kluczyk ze stacyjki, wysiąść z samochodu i zmknąć drzwi,
4 zbliżyć i skierować transmiter podczerwieni w kierunku czujnika w klamce,
5 trzymając wciśnięty przycisk zamykania, nacisnąć cztery razy przycisk otwierania, przy czym po czwartym naciśnięciu puścić oba przyciski równocześnie.
Prawidłowość kodowania zostanie potwerdzona zamruganiem diody na pilocie i dopirero teraz można odstawić kluczyk od czujnika w klamce.
Pozostaje tylko włożyć kluczyk do stacyjki, przekręcić o jedną pozycję, wrócic i wyjąc. Dioda obok zegara powinna zgasnąć.
Jeśli wszystko było wykonane poprawnie pozostaje się tylko cieszyć z ponownie działającego pilota.

pleban
24-11-2007, 23:23
jeżeli nie będzie chciał się zakodować odłocz na chwilę - w aku i ponów pocedurę

basil
25-11-2007, 16:38
Dybek dobrze mówi :metal:

Pleban - jak bawiliśmy się Twoim pilotem chyba pominęliśmy 2 ostatnie punkty - więc jest szansa ze u mnie pilot w końcu zadziała :bigok:

pleban
25-11-2007, 20:17
Kodowanie piota:
1 włożyć kluczyk do stacyjki i przekręcić o jedną pozycję,
2 poczekać aż zapali się dioda obok zegara świadcząca o rozpoczęciu procedury,
3 przekręcić z powrotem i wyjąć kluczyk ze stacyjki, wysiąść z samochodu i zmknąć drzwi,
4 zbliżyć i skierować transmiter podczerwieni w kierunku czujnika w klamce,
5 trzymając wciśnięty przycisk zamykania, nacisnąć cztery razy przycisk otwierania, przy czym po czwartym naciśnięciu puścić oba przyciski równocześnie.
Prawidłowość kodowania zostanie potwerdzona zamruganiem diody na pilocie i dopirero teraz można odstawić kluczyk od czujnika w klamce.
Pozostaje tylko włożyć kluczyk do stacyjki, przekręcić o jedną pozycję, wrócic i wyjąc. Dioda obok zegara powinna zgasnąć.
Jeśli wszystko było wykonane poprawnie pozostaje się tylko cieszyć z ponownie działającego pilota.
Tak Piotrek tylko że to jest do pilota na podczerwień a mój jest radiowy- z resztą u ciebie też nie znaleźliśmy czujek od podczerwieni przy klamkach.
Najlepiej wyrwij schowek i sprawdź czy ma być radiowy czy na podczerwień bo ciemno było a i wzrok nie ten :los:

basil
25-11-2007, 21:50
Troszkę trzeba poszperać ;)
Znalezione w bazie artykułów :

1 sposób



Opis krok po kroku:

-wkładamy kluczy do stacyjki
-przekręcamy na pozycję 2 (zapłon)i zaraz potem na 0 (wyłączone) i tak wciągu 3 sekund robimy 4 razy. Dioda kontrolna (koło zegara) zacznie świecić na stałe.
-teraz w ciągu 20 sekund musimy naciśnąć któryś przycisk na pilocie, wtedy dioda mrugnie.
-terez już tylko czekamy aż skończy sie te 20sekund, lub poprostu przekręcamy kluczyk na 2(zapłon) i wyłączamy. Centralny zamek powinien działać jak dawnie.



Paweł ja tą operację miałem na myśli :)

U mnie jest radiowy, wyrywałem i sprawdzałem wcześniej .
Pamiętam że dioda się świeciła na stałe.
:bigok:

Stu
25-11-2007, 21:59
u mnie nie wystarczyło odłączenie aku (mam też pilot radiowy), zaprogramowałem układ dopiero po wyjęciu bezpiecznika od centralki - z tego wynika, że ten sterownik ma własne podtrzymanie..
pzdr, kuba

pleban
26-11-2007, 21:48
Tylko Piotrek u ciebie właśnie dioda się świeciła a nie mrógała :(
A czekać 20s nie trzeba.Po wciśnięciu przycisku w pilocie można przekręcic stacyjkę i powinno hulać.
Ale następnym razem może będzie więcej czasu to pokombinujemy.
Nic się nie martw damy rade :pub:

homarski
04-12-2007, 13:25
Się podepnę...

jeśli kupię taki pilot na alledrogo http://www.allegro.pl/item275764938_pilot_do_zamka_ford_forda_mondeo_foc usa_focus.html

to czy da się do niego przełożyć tą rurkę od immo z pilota starszego typu - takiego: http://thumbs.ebaystatic.com/pict/220142225487_1.jpg ?

pleban
04-12-2007, 16:27
No powinno raczej dać radę.
A nie lepiej zaprogramować sobie tego pilota dorobić grot i mieć dwa klucze???

Robert68
04-12-2007, 16:33
zaprogramowałem układ dopiero po wyjęciu bezpiecznika od centralki - z tego wynika, że ten sterownik ma własne podtrzymanie..

Potwierdzam słowa @Stu u mnie było tak samo. Pomogło tylko i wyłącznie wyciągnięcie bezpiecznika od centralnego (bezpiecznik 25 lub 26 pod kierownicą). Sprawdzałem kilka razy i zawsze tak samo.

:bigok:

homarski
05-12-2007, 21:42
A nie lepiej zaprogramować sobie tego pilota dorobić grot i mieć dwa klucze???

Rzecz w tym, że mam ten kluczyk dwu przyciskowy, w którym:
- grot jest zjechany, i ciężko się przekręca w stacyjce (jakby był stępiony, bo za głęboko wchodzi) - otwieranie z pilota nie działaMam też drugi kluczyk z pilotem, w którym jest przycisk otwierania bagażnika, no ale właśnie... mam taki tylko jeden, a mondo kupiłem z uszkodzoną wkładką w bagażniku, i da się go otwierać tylko z pilota. W razie awarii tego jedynego mam mały kłopocik :wall: