PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Lampka z GHIA



pieciag
25-11-2007, 14:24
Poradził sobie ktoś z montażem lampki nad tylnym siedzeniem w MKI sedan?
W kombi podobno problemu nie ma, a tu :wow: jakoś ciasno na tak długą lampkę.

jackuno
25-11-2007, 18:07
Ktoś kiedyś chyba pisał, że te inne :satan: ...niż kombi, mają mocowanie do lampki w dachu. Widać to jak się odegnie podsufitkę z tyłu od strony tylnej szyby. Może jakbyś poszperał to byś co nieco o tym znalazł. Jednak mocowanie to jest do tej zwykłej lampki (kombiaki ją mają z tyłu przy klapie) a nie ghii.

norbi333
25-11-2007, 18:43
U mnie jest z tyłu na środku przy tylnej szybie i jest to zwykła lampka ,a nie GHIA :)

pieciag
25-11-2007, 18:56
No właśnie zajrzałem sobie od strony tylnej szyby za podsufitkę, ale po zakupie lampecki i teraz jest problem.
Kolejne pytanie brzmi: czy podsufitkę łatwo da się wyciągnąć, bo muszę większą dziurę wychlastać jakąś tarczówka.

Kafar
25-11-2007, 19:45
Ja jak montowałem u siebie w liftbacku to poprostu włożyłem na chama i podkleiłem pod ramką i wyszło elegancko.

norbi333
25-11-2007, 19:54
U mnie już była w standardzie

jackuno
25-11-2007, 22:51
Kolejne pytanie brzmi: czy podsufitkę łatwo da się wyciągnąć, bo muszę większą dziurę wychlastać jakąś tarczówka.

W podsufitce tarczówką!!!!! :wow: 8O 8O 8O
Toć to nożykiem do tapet tnie się jak masło. Wybadaj np. długą igłą ile masz mniej więcej miejsca między podsufitką a dachem. Zrób szablon i wytnij. Moim zdaniem najlepiej jak ją zamontujesz nad tylnym siedziskiem (praktyczne rozwiązanie). Podejrzewam, że czy kombi czy inszy :) to miejsca na lampkę między podsufitką a dachem ma wystarczająco.
Miłej pracy :beer:

Andrzej10
26-11-2007, 08:17
Nie ma to jak ta fabryczna orginalna nad tylną kanapę. Ja w jednym miałem a w drugim nie. Długa igła wybadałem miejsce cięcia co do milimetra i poprostu wskoczyła na swoje miejsce. Radzę opchnąć tą od Ghia a taką jak fabryka dała zakupić. Pozdrawiam

jackuno
26-11-2007, 08:36
Nie ma to jak ta fabryczna orginalna nad tylną kanapę.

A niby dlaczego? Sorry, ale świeci słabiej, nie ma punktowych lampek i do do tego jak dla mnie z tandetnego materiału jest wykonana.
Ghia świeci ładniej i ładniej wygląda. A pracy do jej montażu wcale dużo nie trzeba.

Andrzej10
26-11-2007, 10:06
A niby dlaczego? Sorry, ale świeci słabiej, nie ma punktowych lampek i do do tego jak dla mnie z tandetnego materiału jest wykonana.
Ghia świeci ładniej i ładniej wygląda. A pracy do jej montażu wcale dużo nie trzeba.

Zgadzam się że może i lepiej świeci ale trzeba już żeźbę uprawiać by ją wpasować. Moim zdaniem nad tylną kanapę zupełnie styknie tamta fabryczna a jest ona dość dobrze umiejscowiona co jest niemożliwe do osiągnięcia w przypadku zwykłej z ramką. Moja wypowiedź jest tylko moją prywatną opinią. Pozdrawiam

altoot
26-11-2007, 11:36
Nie ma to jak ta fabryczna orginalna nad tylną kanapę.
ta, co daje ilość swiatła porównywalną z ogarkiem? :los2:



. Moja wypowiedź jest tylko moją prywatną opinią

Musi znowu filozoficzne przemyślenia i zero praktycznych doświadczeń :helm:




Sorry, ale świeci słabiej, nie ma punktowych lampek i do do tego jak dla mnie z tandetnego materiału jest wykonana.
Ghia świeci ładniej i ładniej wygląda. A pracy do jej montażu wcale dużo nie trzeba.


:metal2: :metal2: :metal2:

Andrzej10
26-11-2007, 17:06
Musi znowu filozoficzne przemyślenia i zero praktycznych doświadczeń
Akurat z orginałami mam pełne doświadczenie bo mam zapodane w obu Mundkach w jednym fabrycznie a w drugim dokładane. Więc w tym przypadku mam conieco do powiedzenia. A przerubki tego typu jak dokładanie takiej samej lampki jak z przodu na tyle są dla mnie poprostu przerostem formy nad treścią. Pozdrawiam wszystkich co myślą że mam doświadczenie z pewnymi sprawami i tych co tylko twierdzą że wszystkie moje wypowiedzi to tylko filozofia i 0 doświadczenia.

jackuno
26-11-2007, 17:26
A przerubki tego typu jak dokładanie takiej samej lampki jak z przodu na tyle są dla mnie poprostu przerostem formy nad treścią.
Hmmm... Ostro przerosłem formę nad treścią
http://img98.imageshack.us/img98/139/dsc03810be9.th.jpg (http://img98.imageshack.us/my.php?image=dsc03810be9.jpg)
Daszki dołożone z :jaja: Mk1
Lampka z przodu z :wow: Mk3 :boshe: - to była ostra rzeźba (na zdjęciu jeszcze przed przeróbką)
Ghia nad kanapę :panna:
a oryginalna przednia z ramką...zapewne niedługo bagażnik będzie oświetlać :los2:

P.S. Bez urazy :beer:, ale fabrykę czasami warto poprawić. IMO światła w aucie nigdy za wiele. Co do oryginałów ten przedni jest całkiem OK, z tym tylnym ford dał ciała :skromny:

altoot
26-11-2007, 17:27
A przerubki tego typu jak dokładanie takiej samej lampki jak z przodu na tyle są dla mnie poprostu przerostem formy nad treścią.

Jeśli rozpatrujesz to w ten sposób - równie dobrze zamiast montować swojej (tej małej) mogłeś zakupić lampkę czołówkę na kilka ledów + gumka :los2:

Bo to, że ta wieksza lampka jest lepsiejsza IMO nie ulega najmniejszej wątpliwości :palacz:
Oprócz standardowego oświetlenia ma dwie niezależne soczewki, dzieki którym dość precyzyjnie można pokierować strumień światła. Wg mnie - super wypasiona sprawa jak w momencie gdy jedziemy gdzieś w cztery osoby, z tego na tylnej kanapie jedna sobie ucina drzemkę, a druga czyta dobrą książkę :palacz:

Ciężko to nazwać przerostem formy nad treścią - chyba, ze jezdzi się tylko i wyłacznie "w koło komina" i broń Boże po zmroku :los2:

Zresztą, samo natężenie światła z jednej i drugiej to niebo a piekło.

altoot
26-11-2007, 17:32
Hmmm... Ostro przerosłem formę nad treścią
http://img98.imageshack.us/img98/139/dsc03810be9.th.jpg (http://img98.imageshack.us/my.php?image=dsc03810be9.jpg)
Daszki dołożone z :jaja: Mk1
Lampka z przodu z :wow: Mk3 :boshe: - to była ostra rzeźba (na zdjęciu jeszcze przed przeróbką)
Ghia nad kanapę


:hehe:

Myślałech, ze to mnie poniosły wodze fantazji (http://polskajazda.pl/foto/foto-zoom/ALTOOTallegro_133.jpg)
ale to co Ty zrobiłeś, to przerost przerośniętego przerostu formy nad treścią :zakrecony:

norbi333
26-11-2007, 18:07
A z tyłu lampka ma jakieś inne gabaryty niż zwykła przednia czy nie, bo jakoś nigdy nie zwróciłem uwagi na to :)

altoot
26-11-2007, 18:10
z tyłu lampka ma jakieś inne gabaryty niż zwykła przednia czy nie,
tak, przednia jest wieksza niz oryginalna tylna...

jackuno
26-11-2007, 18:31
ale to co Ty zrobiłeś, to przerost przerośniętego przerostu formy nad treścią Zakręcony

Dzięki za komplement :beer: ale i u Ciebie miało :( co po oczach błyskać 8O

Pochwal się jak tam żabojadzi temat łoświetlania kabinowego rozwiązali. Trza coś poprawiać??? :bajer:

Andrzej10
26-11-2007, 20:09
Panowie wszystkie wypowiedzi w tym temacie są moimi opiniami z którymi nie musicie się zgadzać,rozumiem to i szanuję. Ale proszę o nie twierdzenie że ja się nie znam na czymś albo że tylko są to moje wywody filozoficzne. Zwaszcza tyczy się to Kolegi Altoota. Jeśli coś się nie podoba w moich wypowiedziach to proszę na PW. Pozdrawiam wszystkich

P.S. Ja osobiście jestem zwolennikiem fabrycznych rozwiązań więc moje wypowiedzi bazują na rozwiązaniach fabrycznych i będą na nich bazować bo tak mi pasuje. Pozdrawiam

altoot
26-11-2007, 20:47
Pochwal się jak tam żabojadzi temat łoświetlania kabinowego rozwiązali

Generalnie, to co dokladałem tam, tu jest w standardzie jesli chodzi o oswietlenie....



Trza coś poprawiać??
Oczywiscie, że trza :hehe:

nie da się właczyć oswietlenia na dwie strony jednoczesnie :panna:
Można albo na prawo, albo na lewo :boshe:
Snop światła nie jest też tak jasny jak w ghia-lampce u forda...

Ale nawet nie chce mi sie tu grzebać - to nie Mondeo... :( wlaśnie trochę mi tego brakuje - chętnie wrzuciłbym jakiś tempomacik, albo coś podobnego, ale niestety. Wszystko bazuje na zbyt rozbudowanej elektronice jak na moją humanistyczną głowę - nawet zmieniarki CD, mimo, że fabryczna, nie da się od tak podłaczyć. Trza to jeszcze uaktywniać podpinając sie pod kompa w ASO :los2:
Poza tym nie da się tego ulepszać na oryginalnych gratach Peugeota, bo... takich gratów nie ma. Kwestia oświetlenia ogranicza się do jednego typu lampek (fakt, że w stosunku do zwykłych fodrowskich są one rozbudowane) i upychane były w standardzie wszedzie takie same - czy to wersja podstawowa, czy luksusowo wyposażona Prestige...


W takim wypadku nie pozostaje mi nic innego jak jeździć i tylko jeździć :helm: Nuuuuda trochi, dlatego już powoli zacząłem rozglądać się za czymś innym :los2: :palacz:

A propos - wczoraj wracając z Pragi stukneło mi 20 000km od momentu kupna (kupiłem na początku sierpnia). Ależ te kilometry lecą :helm:
Dla porównania - mondeo jeździło 10-12kkm rocznie :)



Zwaszcza tyczy się to Kolegi Altoota.
Zwróciłeś się bezpośrednio do mnie, więc odpowiem :palacz:


proszę o nie twierdzenie że ja się nie znam na czymś
tego nikt nie powiedział :palacz:

są to moje wywody filozoficzne.
a pod tym jeszcze raz sie podpiszę, skoro twierdzisz, że rzecz lepsza jest przerostem bla bla bla


osobiście jestem zwolennikiem fabrycznych rozwiązań więc moje wypowiedzi bazują na rozwiązaniach fabrycznych i będą na nich bazować
Spas, lampka ghia jest oryginalną częscią montowaną przez Forda.
A bazując na rozwiązaniach fabrycznych, powinieneś pozostać przy ciemnicy nad tylną kanapą jednego ze swoich aut :bigok:

Tyle w tej kwestii... :pa: :) :zaklopotanie:

pieciag
26-11-2007, 21:53
Kolejne pytanie brzmi: czy podsufitkę łatwo da się wyciągnąć, bo muszę większą dziurę wychlastać jakąś tarczówka.

W podsufitce tarczówką!!!!! :wow: 8O 8O 8O
Toć to nożykiem do tapet tnie się jak masło. :beer:

Toć nie w podsufitce tylko w profilu metalowym nad nią i po to muszę zdjąć podsufitkę. A do tego to już chyba jakiś manual potrzebny żeby czegoś nie pourywać. Szczególnie w osłonach słupków.

altoot
26-11-2007, 22:05
Toć nie w podsufitce tylko w profilu metalowym


Wybadaj za pomocą tej igły gdzie jest wzmocnienie dachu.
Nie tnij go.

pieciag
26-11-2007, 22:14
Wszytko już obadane, bo jak się wyjmie dwa kołki plastikowe przy tylnej szybie i odchyli podsufitkę, to ładnie wszystko widać, tylko sęk w tym że jest otwór na małą lampkę a nie na dużą i trzeba go powiększyć. Żeby to zrobić muszę wszytko wybebeszyć, a przede wszystkim podsufitkę.
Kto ściągał wszystkie plastiki ze słupków i podsufitkę, ręka do górę. Później oczywiście na klawiaturę, bo jedną trochę wolno się pisze.

jackuno
26-11-2007, 22:23
Ale po co w profilu. Nie da się otworu przesunąć poza profil? Lampka spokojnie w samej podsufitce się utrzyma.

altoot
26-11-2007, 22:29
a nie mozna przesunąć przed profil?
Wtedy przynajmniej nie bedzie ZA pasażerami - nie będą rzucać cienia wlasnymi ramionami (nie mówiąc o ewentualnej 3 osobie, robiąca cień głową).

pieciag
26-11-2007, 22:31
Ale po co w profilu. Nie da się otworu przesunąć poza profil? Lampka spokojnie w samej podsufitce się utrzyma.

Za mało miejsca. Lampka ma grubość 3 cm. Sprawdzałem wkładając docięty na wymiar styropian i tworzy się paskudne wybrzuszenie.

pieciag
01-12-2007, 19:21
No i po robocie. Krochmaliłem się z tym z 3h, ale efekt zadowalający.
Blacha wycięta, podsufitka też i proszę:
http://img164.imageshack.us/img164/8172/img0325ai6.th.jpg (http://img164.imageshack.us/my.php?image=img0325ai6.jpg)