PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] gdzie w woj. Lodzkim mozna zamontowac Blosa



popeye81
26-11-2007, 12:33
Zaraz mi pewnie powiecie ze samemu mozna zamontowac i po co przeplacac itd ale ja mam taki problemik ze do kanalu nie mam dostepu a instalka 2 generacji w moim mondeo 2.0 97r jest tak ukryta gdzies pod spodem ze nie mam zielonego pojecia jak tam sie dostac. no i druga sprawa to to ze chcial bym wreszcie zeby auto na gazie chodzilo tak jak powinno a nie wieczne problemy z falowaniem obrotuw i ta dziura w okolicy 3500obrotow:)

Tak wiec reasumujac:
mam mondeo 2.0 97 rok z instalka landi renzo zalozona 30tys km temu.
szukam osoby warsztatu kogokolwiek kto moze mi zalozyc bloas do tego samochodziku:)
dzwonilem do wielu warsztatow ale albo nie wiedza co to jest albo jak juz wiedza to twierdza ze skoro mam przeplywomiez to nie ma sensu montowanie blosa bo on mi nic nie pomze atylko zaszkodzi gdzyz na tych instalacjach te samochodziki bardzodobrze smigaja i cos tam ze ta rura dolotu powietrza jest sporo za duza itd.
nie wiem juz komu wierzyc. jezeli zeczywiscie nie ma sensu tego u mnie zakladac to prosze niech mi to ktos powie bo jak dotej pory wszyscy tylko zachwalaja tego blosa a ja no niestety nie jestem w tym temacie zbyt mocny:(

ps. od kilku tygodni szukam na forach i w google i niestety jestem zmuszony zadac pytanie na forum. moze ktos sie zlituje i mi albo wypersfaduje ten pomysl albo poda jakies namiary.

dziekuje i pozdrawiam

Netoper
26-11-2007, 15:50
Blosa sam zamontujesz, nie potrzebujesz kanału bo wywalasz tylko stary palnik i w to miejsce blosa zakładasz i podłączasz do niego ten sam przewód gazowy co do palnika szedł, tylko z tego przewodu ściągasz krokowy czy śrubę (zależy co masz zamontowane).
Wstępną regulację robisz tak, że wykręcasz dużą śrubę o 2.5 obrotu, małą o 1.5 i to wszystko.
Potem jedziesz na analizator spalin i dokładnie wyregulowywujesz.
Do montażu blosa gazowniki niechętnie podchodzą bo małe pieniądze z tego mają i w większości przypadków nie wiedzą jak zestroić
My swojego zamontowaliśmy sami i wystroiliśmy na lambdę, przegląd spalin 30zł i wykazało że jest ok.
Netoper

Kleber
27-11-2007, 12:54
w 2.0 nie jest tak latwo bo tam jest rezonator w ktory nie wsadzisz blosa ,zeby to dzialalo to trza rezonator wywalic, i zbudowac od podstaw dolot ,ale ja powiem ze warto , jak bys mial blizej do mnie to bym Ci to posklejal i ustawil

popeye81
27-11-2007, 15:32
dzieki za checi kleber. sprawdzalem mapke i troszke daleko odemnie mieszkasz :( no trudno mimo wszytko serdeczne dzieki za chec pomocy. 3m sie

Netoper
27-11-2007, 15:37
Zapomniałem o tym rezonatorze
Tak więc, może nie kombinuj tylko tak jak na GG pisaliśmy zobacz czy spota jakiegoś nie macie w łódzkim, i na spocie koledzy wyjaśnią Ci jak to zrobić
Netoper

harnas1515
16-12-2007, 11:36
dzieki za checi kleber. sprawdzalem mapke i troszke daleko odemnie mieszkasz :( no trudno mimo wszytko serdeczne dzieki za chec pomocy. 3m sie

Witam ziomka....
Do mnie to ty daleko nie masz.
Jeśli znajdziesz potrzebne części to na pewno domy rade to złożyć. Dysponuje miejscem na takie zabiegi.
Może wystarczy wyciągnąć reduktor(mały koszt.)
Ale jeśli chcesz BLOSA to chętnie się tym pobawię.:pub: :pub: :pub:

Mam nadzieję, że koledzy w razie problemów pomogą.

A może odrazu filterek stożkowy i strumienica... :satan: :satan: :satan:

popeye81
16-12-2007, 12:48
no to super.
pewnie ze skorzystam z pomocy. jak do tej pory znalazlem jednego goscia z belchatowa co ma blosa i zakladal w tym miescie ale ne bardzo mi chcial pomoc. podal tylko namair na kolesia co mu zalozyl.
powiec mi czy ty masz o tym pojecia czy bedziemy sie uczyc??:)
co do strummienicy to zostala zalozona 2 tyg temu a filtr jest noweczka wiec nie bedziemy narazie nic wymieniac.
dzieki czekam na odpowiedz. pozdro.

harnas1515
16-12-2007, 13:40
Pojęcie to kolego jakieś tam mam. U siebie Blosa nie mam, ale myślałem nad nim. Zrobiłem pełne czyszczenie i regenerację palnika, reduktora i krokowca (koszt niewielki) a jak cieszy.
Mówisz że za duży dolot (heh)-u mnie ciągnie teraz całą rurą na stożku i nie jest za dużo-(ciągnie jak wielki odkurzacz)
Nie wiem tylko o co chodzi z przeróbką dolotu i wywaleniem rezonatora, bo u mnie jest inaczej-(ale się dowiem).
Ale dolot cały też przerabiałem- na filtr stożkowy.

Przydało by się koledzy chociaż jedno zdjęcie po zamontowaniu w 2.0
Przeróbka dolotu to już nie problem(pokażcie tylko przykładowe zdjęcie)


P.S.-kontakt GG

popeye81
20-12-2007, 15:44
koledzy co to jest ten rezonator?
gdzie go mam znalesc i jak on wyglada do czego sluzy itp:)
pytam poniewaz rozmawialem z panami gazownikami z mojego miasta i mowili ze moga mi zalozyc blosa. jak do tej pory zakladali do mondka mk2 2.0 taki jak moj do acord 2.0 i do jakiegos 4 litrowego potwora terenowca. lol
ale o rezonatorze to nie slyszeli i nc takiego nie wyzucali jak montowali blosy. pamietaja za w starym mk1 to cos takiego byylo i odchodzi taka banka za filtrem ale u mnie tego nie ma i oni sami nie wiedza co to jest i gdzie tego szukac wiec jak macie jakies fotosy czy linki czy poprostu mozecie mi tak na chlopski rozum wytlumaczyc to byl bym wdzieczny
pozdrawiam
:car:

Netoper
20-12-2007, 16:15
tu masz rezonatory
http://aukcja.onet.pl/search.php?string=mondeo+rezonator&category=3&country=1
Netoper

Kleber
20-12-2007, 20:22
w 2.0 jest takie
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=286451667

popeye81
20-12-2007, 22:57
no to mnie zalamales.
no ja mam takie ale z racji tego ze ja sie na samochodach raczej nie znam i po drugie zawsze kazdy mechanik mi mowil ze to jest tylko oslona kolektora to i ja tak myslalem:)
a pozatym ja mam w tym teraz dzieki moim przespecom gazownikom klapke antywybuchową zamontowana od góry.
no to ja zeczywiscie jestem za cienki w uszach zeby sie za to sam zabierac.
kurcze kleber i dotti&netoper jak by któryś przejezdzal kedys w poblizu to bym go wynają na montaż blosa:) to by jeszcze dorobil
hehe
dzieki za linki i zainteresowanie
pozdro

Netoper
20-12-2007, 23:55
w poblizu to bym go wynają na montaż blosa:) to by jeszcze dorobil
Do soboty wytrzymaj, będziemy u kolegi z forum on ma 1.8 to zobaczymy jak to jest z montażem blosa przy tym silniku. A jest mocny jeśli o gaz i mechanikę chodzi.
Netoper

kropi
06-02-2008, 21:18
I jak tam blosowanie? Jest taki warsztacik w Łasku, co montuje blosy tel. 043 675 27 34, osobiście nie testowałem ale jak się zabierałem za blosowanie Merca to ich znalazłem. Ostatecznie założyłem sam i przelatałem na tym blosie dobrze ponad 10,000 km. :bigok:

piotr-kaczor
06-02-2008, 23:08
I jak tam blosowanie? Jest taki warsztacik w Łasku, co montuje blosy tel. 043 675 27 34, osobiście nie testowałem ale jak się zabierałem za blosowanie Merca to ich znalazłem. Ostatecznie założyłem sam i przelatałem na tym blosie dobrze ponad 10,000 km.

możesz powiedzięć więcej coś o tym warsztaciku, pracuje w łasku to może bym sobie tam podjechał do nich i porozmawiał o blosie?

kropi
07-02-2008, 00:13
Bliżej nic nie powiem, ale przez telefon facet brzmiał dość rozsądnie, nawet nie pamiętam skąd mam namiar - chyba ktoś pisał o nich na jakimś forum w wątku o blosie.

Generalnie ciężko znaleźć warsztat zajmujący się tym tematem, teoretycznie instalacja z blosem nie spełnia wymogów jakichśtam przepisów prawa, bo nie ma sterowania elektronicznego, no i jest to "nowość", której trzeba by się nauczyć, a po co, jeśli można tłuc standardowe instalacje mikserowe i nieźle z tego żyć...

Tym nie mniej montaż tego ustrojstwa jest naprawdę prosty, skoro ja, humanista :los: , poradziłem sobie z tym w niecałą godzinkę, a w mercu jest trochę kombinowania z dolotem (tam jest Ke-Jetronic na którym bezpośrednio siedzi filtr powietrza, aby założyć blosa trzeba wywalić oryginalną patelnię i zamontować stożek)