PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Drgania na kierownicy



slaw78
01-12-2007, 15:05
Mam pewien problem ; od predkości ok 95 do 110km/h wystepuja delikatne drgania na kierownicy czy może to byc od krzywej lub zle wywazonej felgi?/ A może coś innego się dzieje? :(

Netoper
01-12-2007, 16:51
Zacznij od wyważenia kół, czy to przypadkiem nie stało się po przekładce?
Netoper

TomekWino
01-12-2007, 19:19
Mam pewien problem ; od predkości ok 95 do 110km/h wystepuja delikatne drgania na kierownicy czy może to byc od krzywej lub zle wywazonej felgi?/ A może coś innego się dzieje? :(

alesz oczywiście że może być przyczyna wyważenie, przy obecnej masówce zakłady mają wyważarki spartolone a w Mondeo układ kierowniczy jest bardzo czuły

miałem u siebie to samo, zmieniłem warsztat i wszystko jest ok :bigok:

Kuzek
01-12-2007, 19:30
czy wiecie gdzie w wawie na woli lub bielanach wywarzaja kola na aucie ? ( wiem ze jest jeden shell na ursynowie ale to troche daleko...)

Mabead
01-12-2007, 19:38
zacznij od wyważenia - u mnie też tak było , po wizycie w warsztacie jak ręką odjął
120 lecę ani drgnie kierownica
Pozdrawiam

Netoper
01-12-2007, 19:38
czy wiecie gdzie w wawie na woli lub bielanach wywarzaja kola na aucie ? ( wiem ze jest jeden shell na ursynowie ale to troche daleko...)
Serwis opon Tomi albo Tommi ul Studzienna numer chyba 2
Netoper

Kuzek
01-12-2007, 19:54
dzieki, to moze jeszcze wiesz gdzie dobrze ustawiaja zbierznosc ? ( czy z wspomaganiem zbierznosc ustawia sie przy wlaczonym silniku ?

Netoper
01-12-2007, 20:00
dzieki, to moze jeszcze wiesz gdzie dobrze ustawiaja zbierznosc
Prymasa Tysiąclecia na tyłach CPN-u wjazd od Prymasa,(tak jakbyś na stację wjeżdżał tylko jedziesz prosto i skręcasz w prawo i na wprost jest gość co robi dobrze, jakby on terminów nie miał to obok jest warsztat co kobieta zarządza i tam też dobrze robią, reszty warsztatów tam nie znam, bo jest ich tam chyba z 8 ) ewentualnie od Ordona


( czy z wspomaganiem zbierznosc ustawia sie przy wlaczonym silniku ?
Bez znaczenia
Netoper

k.o.n.i.o.
01-12-2007, 23:49
U mnie niestety dwa zaklady (jeden dosyc renomowany w 3city) walczyly z wywazaniem i oponki okazaly sie problemem. Prawidlowe przechowywanie przede wszystkim :) Ja akurat je dostalem z autem.

CzarekJ
02-12-2007, 10:19
Wyważenie to podstawa ale przyczyną może być tez uszkodzenie opony.,,Bąbel" spowodowany uszkodzeniem osnowy w wyniku nawet najechania zbyt szybkiego na krawężnik bądź wpadnięcia w dziurę (co na naszych drogach nietrudno zrobić).Na oko nie musi to być widoczne ale na wyważarce dynamicznej powinno sie ujawnić.Podstawia sie ją pod koło auta a wtedy opona jest obciążona.Coś takiego miałem z tym że z czasem ,,mój bąbel" wylazł na wierzch ale wcześniej ,,oponiarze" oglądali oponę i nic nie było widać.

slaw78
02-12-2007, 10:50
W poniedzialek podjade do wulkanizacji i sprawdze ,dam znac czy co za przyczyna.

looca
02-12-2007, 12:45
Sprawdziłbym jeszcze tarcze hamulcowe czy nie są "pogięte" no i tak zupełnie prozaicznie sprawdź czy masz dobrze dokręcone koła u mnie trzęsło jak diablia okoazało sie ze jedno z kół trzymało sie na "włosku: :)

krzys-68
03-12-2007, 09:39
W poniedzialek podjade do wulkanizacji i sprawdze ,dam znac czy co za przyczyna.najgorsza opcja która Cie moze spotkac to uszkodzona pólos napedowa a raczej łozysko podpory
Jednak najpierw opony(siatka w nich) potem wywazenie :hehe:

Bierut
03-12-2007, 10:36
Jak znam zycie to wina lekko zwichrowanych tarcz. Ewentualnie nierowne zuzycie opon (np. zabkowanie). Wywazanie zapewne nie pomoze. Ale warto sprawdzic.
Problem zapewne ustapi w przyszlosci przy okazji wymiany tarcz lub (i) opon.
Zycze cierpliwosci i proponuje unikac jazdy z predkascia przy ktorej to czuc.

krzys-68
03-12-2007, 11:19
tylko jak to zrobic zeby unikac? predkosci podane sa akurat najczesciej uzywane nawet przejsciowo przy rozpedzaniu przez ten zakres sie przechodzi

telonarius
03-12-2007, 19:14
Mam pewien problem ; od predkości ok 95 do 110km/h wystepuja delikatne drgania na kierownicy czy może to byc od krzywej lub zle wywazonej felgi?/ A może coś innego się dzieje?

Mialem identyczne objawy, a nawet sciagalo mnie na prawa strone lekko, wilkanizator stwierdzil ze opona ma bicie. nie wiem co to znaczy, ale po wymianie opon auto zachowuje sie idealnie.

Bierut
04-12-2007, 10:55
tylko jak to zrobic zeby unikac? predkosci podane sa akurat najczesciej uzywane nawet przejsciowo przy rozpedzaniu przez ten zakres sie przechodzi

W poprzednim aucie i tym tez mialem takie chwilowe problemy. Ale to tez kwestia wrazliwosci i znajomosci wlasnego samochodu. Zadne super wywazanie nie pomagalo. Masz wiec 2 wyjscia. Albo wymieniac elementy teraz po kolei zaczynajac od opon, albo czekac na ich naturalne zuzycie.

Netoper
04-12-2007, 11:11
Jeśli drgania występują w określonym przedziale prędkości to jest to wina w 99.99% opony, felgi ewentualnie tarczy hamulcowej.
Czasami się zdarza, że na wyważarce koło jest OK a na samochodzie po zamontowaniu kapsli koło bije.
Albo jakiś syf pod felgę wlezie i kicha.
Netoper

slaw78
06-12-2007, 15:54
wywazenie kól pomogło ;-)

TomekWino
06-12-2007, 18:37
wywazenie kól pomogło ;-)


:bigok:

takie mamy właśnie zakłady :los2: