PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiama rozrządu MKII TD



tongo
02-12-2007, 13:21
Panowie mam kilka pytań co do wymiany rozrządu .
Jako,że padła mi pompa wtryskowa i kupiłem sprawną muszę wymienić i rozrząd . Jeszcze tego nie robiłem ,ale szybko się uczę :))
Pytam tych z Kolegów którzy robili to sami.
1)blokady -to wiem
2)Jak w domowych warunkach podeprzeć silnik?, czy musi być kanał?
3) Czy potrzebny jest klucz dynamometryczny?
Na razie takie pytania przyszły mi do łowy,ale barzdzo was proszę o wasze sugestie i ostrzeżenia co by nie spitolić :satan: roboty
Wiem, że wielu z was powie,że do mechanika i pewnie ma racje, ale jest problem bo auto jest nie na chodzie a mechy nie mają czasu...

Dzięki z góry za wskazówki.

pozdrawiam :pub:

Lipa
02-12-2007, 13:27
Możesz podłożyć kobyłkę z drewienkiem pod auto i opuszczać pomału auto

Exodos
02-12-2007, 14:06
Silnik podeprzyj na jakimś klocku drewnianym (sporym) bo swoje waży, klucz dynamometryczny by się przydał.
Co zrobić żeby nie spitolić, najpierw zablokuj wał korbowy, później wałek rozrządu a później pompę wtryskową, pasek (ten długi) zakładasz najpierw na wał korbowy, później na pompę wody, dalej rolka zębata, wałek rozrządu, napinacz (nie naciągaj) i później pompa oleju i dopiero wtedy naciągnij napinacz i dokręć.
W MkII napinacz jest inny niż w MkI, w MkII z tego co pamiętam strzałka powinna być coś gdzieś koło 1 do 2 mm na podziałce, wraz z ilością przejechanym kilosów, strzałka się przesuwa.

tongo
02-12-2007, 21:36
A czy kanał jest konieczny ? czy z góry zrobi się wszystko?

Troche sie boje tego rozrządu...ale kużwa nie ma mi kto tego zrobić w garażu .Trzeba by go na smyczy prowadzić do doktora :))

Exodos
02-12-2007, 22:24
Kanał nie jest niezbędny, z dołu trzeba tylko odkręcić osłonę pod silnikiem.

tongo
02-12-2007, 22:31
Dzięki Exodos
a co z płynem ?-trzeba spuszczać?
Mam tą kniżke Sam naprawiam ale wole się zapytać ...
dzięki :pad:

Exodos
02-12-2007, 22:39
Wypadałoby, bo musisz ściągnąć węża z pompy wody żeby pasek ściągnąć, bo przeszkadza.

tongo
02-12-2007, 22:40
No tak to oczywista oczywistość :))

Kurde co raz bardziej sie boje tej wymiany czytam te książke sam naprawiam
i już nie wiem czy sie zabierać do tego ...a na złość nie bardzo jest gdzie odholować gada :wall:
Co robić :niewiem:

Exodos
02-12-2007, 23:31
W tym tygodniu zmieniam u siebie, raczej na 90% będzie filmik lub fotki z tego :)

Speedo
03-12-2007, 10:33
Kurde co raz bardziej sie boje tej wymiany czytam te książke sam naprawiam
i już nie wiem czy sie zabierać do tego

nie czytaj tej ksiazki !!!!!!!!!!!!!!!!

ja prawie auto porabalem jak robilem wg niej, w koncu cislim w kąt i dokończylim bez niej bo tylko dylematy wprowadzała, połowa fotek z fiesty/eskorta 1.8D

tongo
04-12-2007, 11:25
Speedo co masz na myśli ? jakie błędy w tej książce ?
interesuje mnie moment jak już założę tepaski jak to naciągać itd>

Exodos ten filmik to by był super!!!!

Exodos
04-12-2007, 11:30
Ja dzisiaj wymieniam rozrząd i może uda mi sie spłodzić jakiegoś artykulika, Speedo ma rację, ale nie do końca, w książce jest jeden błąd, a mianowicie blokowanie wału korbowego, wg. książki korek na trzpień blokujący jest przy alternatorze, a w rzeczywistości jest on z przodu silnika od strony chłodnicy.

Naciągasz tak: ustawiasz napinacz zegarowy na 1-2 mm, naciągasz tak napinacz żeby pasek był optymalnie naciągnięty, dokręcasz napinacz. Następnie ściągasz wszystkie blokady, później zapinacz 4 bieg i kręcisz kołem tak aby pasek zrobił 2 - 3 pełnych obrotów, jak nic się nie będzie blokowało czego życzę z całego serca, bo wiem jakie to są emocje jak się zawory blokują z tłokami :)(własna głupota) to można składać wszystko do kupy.

Speedo
04-12-2007, 11:33
jak naciagnac to jest, zreszta masz strzalki na napinaczu, ale są inne niedomówienia, gdzie blokade w blok wkrecic to sie nie dowiesz z tej knigi na przykład...

Exodos
04-12-2007, 11:50
No tak, ale od czego jest forum :):)

tongo
04-12-2007, 12:12
Panowie dzięki za poradę.
Zamówiłem pompe wodną na allegro czy dobrze zrobiłem?
Gdzie dobrze spuścić płyn?

Pozdrawiam :pub:

tongo
04-12-2007, 12:17
A co do artykułu na ten temat to była by BOMBA
Myśle ,że takich jak ja jest więcej i wiedza Kolegi Exodosa była by bez canna :banan:

pozdrawiam :pub:

Exodos
04-12-2007, 12:52
No już mi tak nie słodź :)

Jaką kupiłeś tą pompe ?
Płyn spuszczasz poprzez odkręcenie korka spustowego w chłodnicy i korek w zbiorniczku wyrównawczym, jak zależy Ci na tym żeby opróżnić cały układ to w miejsce gdzie jest wkręcany korek w zbiorniczku wyrównawczym wkładasz pistolet do przedmuchiwania z kompresora, przytykasz dziurę jakimiś szmatami starymi i przedmuchujesz, z korka spustu w chłodnicy powinno jeszcze dużo płynu zlecieć.

minoryt
04-12-2007, 13:30
Własnie nie było jeszcze takiego co by zrobił fotki i opisał wymiane rozrzadu.Przydało by sie o benzynie też.Mam jeszcze 50tys do zrobienia może zdaze za pierwszego z opisem :))

tongo
04-12-2007, 21:36
pompa taka http://www.allegro.pl/item275382083_pompa_wody_ford_mondeo_1_8_td_93_200 0.html

tongo
04-12-2007, 23:24
Exodos napisz jak ci poszło!!!
Ja dzisiaj wiele nie zrobiłem .
Spuściłem płyn. Odkręciłem łapę silnika . Z ciągnąłem pasek od klimy.(przerąbane) i tyle.
Kurde mam pecha w Tico Żony strzelił pasek rozrządu i musiałem ją ściągać z trasy ojca Clio.
Ale miała szczęście bo nie porąbało głowicy i wymiana paska i napinacza zdjęła mi kamień z serca ufff
w Tico co 60k wymiana a przejechała na pasku 63k i TRACH :ass: same niespodzianki :))

Jutro walczę dalej z mondkiem. Jeszcze musze w pompach pozamieniać zawory odcinające bo IMO nie przyjmie dawcy :wall:

pozdrawiam i :pub:

Exodos
05-12-2007, 00:18
Jestem po wymienianie rozrządu, pompy wody, łożyska napinacza klimy, alternatora, płynu chłodzącego i pasków klinowych (trzech - klima, alternator, pompa wspomagania). Jutro postaram się powrzucać fotki i spłodzić artykuł.

tongo
05-12-2007, 03:46
No to się uwinąłeś pięknie 8O
Ja byłem jeszcze od 22-2 w garażu pogrzebać w tej padniętej pompie i mówie
wam tragedia ! Urwany wałek w środku pompy i zatarty na amen ten tłokorozdzielacz nie ruszy się jak by pospawane było :wall:
Pompiarz u którego sprawdzałem pompe powiedział mi że by szykać przyczyny bo to jest nie możliwe by się coś takiego stało ot tak nagle .
I poszłem za tropem... jak pompowałem paliwo ręczną pompką do słoika to
od czasu do czasu leciały takie czarne kawałeczki i myślałem, że to może guma z wężyków które wymieniałem jakiś czas temu .Myśle pewnie węże :ass: jakości i guma się rozpuszcza...no nic wyrąbie te węże i wstawie przezroczyste i będzie cacy.
Ale jeszcze odkręciłem filtr paliwa bo to trzeba przejrzeć .I tu szok!!!!
Filtr był brudny .Ale nie o to chodzi .Coś mnie podkusiło tak z cziekawości by
rozbebeszyć ten filierek a tam na 3cm do spodu filtra jedno błoto papier który miał filtrować zamienił się w BŁOTO ,CZARNE BŁOTO.
Filtr był MOTORCRAFTA moze jak by był innej firmy pompa by nie padła :(
Podejrzewam że to przez paliwo z stacji na której tankowałem ostatnio .
Prawdopodobnie mieli OPAŁ odbarwiony kwasem i kwas w połączeniu z wodą zeżarł sobie filtr paliwa tzn .papier zrobił się czarny .Fotki z tego filtra
może jutro wrzucę to se sami ocenicie . Rozpisałem się :pc:
To tyle ...
Pozdrawiam :pub:

Exodos
05-12-2007, 10:42
Wrzucam na razie same fotki, później będzie artykuł.

http://exodos.fotosik.pl/albumy/325147.html

Exodos
05-12-2007, 16:34
Dobra, artykuł czeka właśnie na akceptację.

tongo
06-12-2007, 00:45
Widziałem i jest super !!!!Polecam!!!

Exodos
06-12-2007, 22:52
No i jak narazie musimy czekać.

tongo
13-12-2007, 01:11
Właśnie wczoraj mój Mondi zagadał po wymianie pompy wtryskowej
,wodnej i całego rozrządu plus paski osprzętu .
A wymieniłem sobie to sam dzięki opisowi kolegi Exodosa i wszystko hula :))

Jeszcze raz dziękuje koledze Exodosowi :pub:

Exodos
13-12-2007, 08:44
A niema za co. :)