PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Masa układu ABS, TC



maksymiuk2
02-12-2007, 18:19
Witam
Zaczynają się zapalac co jakiś czas kontrolki od ABS, TC i hamulca. Po wyłączeniu silnika i ponownym zapaleniu wszystko jest w porządku.

Podpowiadano mi ma forum, że to wina masy. wyczyściłem wczoraj tę pod akumulatorem i tu koło reflektorow - nie pomogło.

Czy moduł ABS, TC mają oddzielną masę?
Gdzie jeszcze znajdują się masy w komorze silnika?

Z gory dzięki

Netoper
02-12-2007, 21:36
W jakim momencie zapalają się te lampki, podczas jazdy?
Możliwe że jakiś czujnik kończy żywot albo jest zabrudzony.
Netoper

Andrzej10
02-12-2007, 22:34
W jakim momencie zapalają się te lampki, podczas jazdy?
Możliwe że jakiś czujnik kończy żywot albo jest zabrudzony.
Dokładnie to samo miałem pisać. W srebrnym jak miałem padnięty czójniczek to włączała się kontrolka ABS w momęcie kiedy jechałem i skręcałem w prawo. Pozdrawiam

maksymiuk2
03-12-2007, 00:08
Tylko i wyłącznie podczas jazdy - nie ma reguły czy przyspieszam, czy skręcam. Czasami nie włączają się przez cały dzień, a czasami kilka razy dziennie.

Zawsze ABS, TCS i hamulec - tylko w takim układzie.

Przy uruchamianiu auta zapalają się i gasną normalnie po chwili. Aha, od jakiegoś czasu nie pali się kontrolka hamulca kiedy zaciągam ręczny.

Netoper
03-12-2007, 00:13
Aha, od jakiegoś czasu nie pali się kontrolka hamulca kiedy zaciągam ręczny.
To, to pewnie czujnik przy dźwigni ręcznego, trza się do niego dostać i jakimś penetratorem np.wd 40 potraktować
Netoper

maksymiuk2
03-12-2007, 01:04
z ręcznym podejrzewam to samo

a co z pozostałymi? jest jakaś oddzielna masa?

z tego co kojarzę TCS ma sygnał o uślizgu kół z czujników ABS i praca tego układu jest powiązana z ABS więc pewnie dlatego zapalają się razem (+ ta czerwona od hamulca)

lyssy
03-12-2007, 07:25
Rocznik który?
Płynu hamulcowego masz dość?
Jeśli kontrolka TCSu zapala sie razem z ABSem, to wina leży po stronie ABSu - dlaczego, napisałes przed chwilą.
Być może to masa, ale raczej rzeczywiście któryś czujnik nie kontaktuje...
Nigdy nie zdarzayło się żeby kontrolka ABSu nie zgasła po teście po zapłonie?

Andrzej10
03-12-2007, 08:44
Proponuję posprawdzać połączenia przy kostkach w nadkolach. Poprostu wyciągnij za kabel od czójnika kostkę i rozłącz ja a potem popsikaj jakimś kontaktem zmontuj i test jak to nie pomoże to sprawdź czójniki czy czyste i takie tam. Pozdrawiam

maksymiuk2
03-12-2007, 23:30
Rocznik który?
Płynu hamulcowego masz dość?
Jeśli kontrolka TCSu zapala sie razem z ABSem, to wina leży po stronie ABSu - dlaczego, napisałes przed chwilą.
Być może to masa, ale raczej rzeczywiście któryś czujnik nie kontaktuje...
Nigdy nie zdarzayło się żeby kontrolka ABSu nie zgasła po teście po zapłonie?

rocznik 98,
płyn zawsze w normie,
kontrolki zawsze gasną po zapłonie - zawsze bez wyjątku.
Oki, trzeba wziac sie za kostki