PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] sprzęgło



lysiolec1
03-12-2007, 16:59
witam !
mam pewne obawy co do sprzegla- mianowicie z pod maski sluchac stukot mechaniczny. Gdy tylko choc najdelikatniej dotkne pedalu sprzegla odglos zanika. Nie nazekam na sprzeglo w aucie bo biegi wbijaja sie normalnie ,nie przeskakuja ,nawet nie trzeba sie silowac za bardzo by zmienic bieg a i z 3 ruszy na polsprzegle. Co to moze byc?
Jeszcze profilaktycznie znalazlem cos takiego http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=273001392
czy to kompletne sprzeglo? mozliwe ,ze taka cena?? bo dla mnie cena rewelka i jeszcze we Wrocku ;)) moze inaczej - co sklada sie na kompletne sprzeglo

dawac rady i opinie koledzy

CzarekJ
03-12-2007, 17:37
Na komplet składa sie docisk,tarcza i łożysko oporowe.Różnie jest to oferowane przez producentów więc również można kupić poszczególne elementy.Najczęściej zużyciu ulega sama tarcza sprzęgłowa a tą można również regenerować.Nie wiem jak teraz jest z okładzinami..czy są dostępne bo dawno tego nie robiłem.Ceny samych tarcz to kwestia 150-200zł wiec nie jest to az tak duży wydatek aby ,,bawić się"w regenerację.
Natomiast LUK...to LUK...producent części zamiennych do wielu aut i nie tylko.Pewnie opinii będzie wiele ze są lepsze ale mysśę ze i to sprzęgło będzie działać...może nie 150tys km ale.....
te odgłosy wyglądają mi na łożysko oporowe

Netoper
03-12-2007, 18:02
A w MKIII jest wysprzęglik czy linka?
Netoper

lysiolec1
03-12-2007, 18:14
no wlasnie nie wiem czy wysprzeglik czy linka....ale chyba wysprzeglik
wlasnie dostalem info od goscia z allegro na temat regeneracji "Witam. Podaję cenę podstawowej regeneracji: Wymiana okładzin i tłumików drgań tarczy sprzęgła oraz legalizację (szlif powierzchni dociskowych) koła zamachowego i docisku sprzęgła -200 zł. Gwarancja 1 rok"

Czarek co sie wiaze (koszty) z tym lozyskiem oporowym??

Jakub
03-12-2007, 19:23
Wysprzęglik hydrauliczny, na linkę miały pierwsze MKI, chyba do 94 roku

CzarekJ
03-12-2007, 23:59
Jeżeli jest uszkodzone wydaje dziwne dźwięki...moze to być szum lub nawet jakby terkotanie.W momencie lekkiego wciśnięcia pedału te odgłosy prawie zanikają ponieważ łożysko jest dociskane do sprężyny docisku.
Koszt takiego łożyska-wysprzęglnika (hydraulicznego) to zdaje sie jakieś 300 do 580zł (zamiennik-oryginał)....chociaż widziałem kiedyś ofertę w Allegro kompletu (docisk,tarcza.wysprzęglnik) właśnie LUKa za 350zł (cos około).....jakas hurtownia.Ale to do mojego MkI.
Przed zakupem czegokolwiek proponuję podjechać do dwóch-trzech ,,fachowców"....niech się wypowiedzą....jeżeli bądą zgodni...coś trzeba będzie zakupić.
A na taką regenerację (jeżeli będzie potrzebna)....poszedłbym.Możesz podać namiar na ten zakład?

lysiolec1
04-12-2007, 07:41
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=273593743 tutaj sie oglasza z regeneracja

szumekmlody
05-12-2007, 13:56
Cena może dobra,zauważ ze to jest aukcja wiec cena może byc inna a do tego jeszcze łożysko i wysprzeglik.Cena za kpl.bedzie inna.U mnie po 170 tyś ze sprzęgła do wymiany było tylko łożysko.Jeśli się jeżdzi normalnie.Tarcza po pomiarach "schudła"0.5mm.Docisk wytrzyma jeszcze ok 100 tyś.Więc rada najpierw rozbierz i zobacz co do wymiany,szkoda kasy na czesci które bedą leżeć.U mnie jeżdze na fabrycznym sprzegle.Jakieś 10tyś temu wymieniłem koło dwumasowe. :banan: Pzdr.

lysiolec1
05-12-2007, 14:19
nie ....sa to aukcje kup teraz ....no juz ustalilem z mechanikami,ze najpierw beda rozbierac a pozniej wyceniac ;)) chociaz moja goraca glowa chciala juz kupic wszystko bo wiem ile roboty z rozebraniem wszystkiego ale ja ostudzili i powiedzilei ,ze najpierw sprawdza co i jak

krzys-68
05-12-2007, 22:27
regeneracja dwumasówki to loteria
sama tarcza sprzegla nie jest droga,wysprzeglik hydrauliczny tez do przeskoczenia

szumekmlody
07-12-2007, 09:41
Dowiadywałem sie o regeneracje i wyszło ze 600pln i gwarancja na rok warunek zakładasz dwumase u nich jesli ktos nie chca dac gwarancji.A na forum komentarz był jeden ze długo nie wytrzymuja wiec nie ma chyba sensu za chwile robic to samo.Szukac opini w archiwum.