PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] rura do turbo



silverado
04-12-2007, 20:20
Witam. Która rura do intercoolera najczęsciej ulega pęknięciu w mkIII TDDi ??? Jak to było w waszym przypadku ? coś mi głośno swista jak pompuje turbina. sprawdzałem dzisiaj tą częsć gumową ruru pod akumulatorem i nic nie znalazłem. pzdr

szafarek
04-12-2007, 20:25
Sprawdź jeszcze tą która idzie od turbo do filtra. Mi pękła 2x przy samej turbinie. Było to widać dopiero po zdemontowaniu

silverado
04-12-2007, 20:30
A ten filtr to taka puszka która jest na stronie pompowania turbo

szafarek
04-12-2007, 20:34
A ten filtr to taka puszka która jest na stronie pompowania turbo

Tak, nad akumulatorem w stronę szyby przedniej.
Obudowa filtra przykrecana na 3 wkręty.
Znajdziesz napewno :)

silverado
04-12-2007, 20:43
Chyba się nie rozumiemy. Ty mówisz chyba o filtrze powietrza ( standartowym) ten który filtruje zasysane powietrze. A ja myślałem o takiej okrągłej puszce którą trudno dostrzec ale można , na rurze którą już idzie powietrze tłoczone przez tubo do intercoolera. Ta puszka jest obok zaworu EGR

szafarek
04-12-2007, 21:05
nie nie, ja mowię o rurze która wychodzi z turbo do fitra.
Ta pękła u mnie.

Luca
04-12-2007, 23:24
Jeszcze lubi pęknąć (mi tak pękła) rura przy intercoolerze - stojąc przodem do auta, z prawej strony IC wychodzi gruba rura, zakręca w stronę grodzi, a potem drugim kolankiem leci do dołu przy bloku silnika. I na tych kolankach popękuje.
Przynajmniej w rocznikach 00-01.
Okolice pęknięcia masz zasmarowane sadzą i tłuste, rurę trzeba mocno ścisnąć, czasem pęknięcie jest na niewidocznej stronie kolanka.

TomekWino
05-12-2007, 09:27
u mnie pękła rura przy kolektorze wlotowym ( kolanko pod górną osłoną silnika ) , musisz dokładnie obmacać każdą rurkę ręką. Dobrym testem na sprawność układu dolotowego jest włączenie silnika 2000 obrotów rury powinny b mocno twarde i nie uginać się pod naciskiem, jak jest inaczej to pewnie pęknięta, po jakimś czasie autko zaczyna mocno przydymiać na czarni nawet przy lekkim przyśpieszaniu.. :bigok:

szumekmlody
05-12-2007, 10:08
Witam. To do kompletu brakuje tylko informacji gdzie poza serwisem takie rury się kupuje.Pzdr. :palacz:

Pioter
05-12-2007, 10:42
A tu przykładowo

http://www.fordczesci.pl

http://www.ford.sklep.pl

Pozdrawiam,
Piotrek

bohun
17-04-2010, 17:20
Niestety u mnie pękł ten ostatni gumowy łącznik przed turbo. Chwilowo rozciągnąłem bardziej go i znów przykręciłem. Czy można dokupić ten sam element czy tylko występuje on w zestawie z całym wężem od obudowy filtra do turbo. A może ktoś zwykłą jakąś rurę dokupił i montował?