PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Verona a inne modele?????



looca
04-12-2007, 23:23
Witam
Pytanie krótkie - czym różni bądź charakteyzuje sie model VERONA od innych modeli.Czy jest to wersja najuboższa, średnia czy nie ma to nic wspólnego ????Bo w sumie szukałem danych technicznych Verony ale nic szczególnego nie znalazłem.Więc czemu niektóre modele to poprostu Mondeo, a inne Mondeo Verona.Dzieki za odpowiedź.
Looca

krzysieksa
05-12-2007, 00:09
Verona z tego co pamiętam w standardzie ma tylko 1 poduszke powietrzną (katalog Forda z 99r) w standardzie klima manualna. To takie najważniejsze opcje wyposażeni astandardowego. Wersja Nordic (moja) poza jedynym w swoim rodzaju i specyficznym kolorze :) w standardzie 2 poduszki, brak klimy, grzana przednia szyba i dysze spryskiwaczy reszta jak w Veronie i chyba w Veronie standardowo był welur

Jutro wrzuce fotke z tabelką, w której są nazwy wyposażenia mkII oraz ich wyposażenie standardowe.

WojtasS
05-12-2007, 01:35
najlepiej podaj VIN w poście "u góry" i dowiemy sie co masz na wyposażeniu a czego Ci brakuje i zobaczysz różnice....

Kamlos
05-12-2007, 09:06
Może VERONA i NORDIC to były jakieś wersje limitowane :niewiem: Nie jestem pewien, tak tylko sobie pomyślałem, moge się mylić.

BS
05-12-2007, 09:10
czasami takie serie puszczali dziwne ... mój jest GOLD EDITION-i widziałem już kilka takich na trasie ... w identycznym kolorze i z podobnym wyposażeniem więc prawidłowość jakaś jest...

mnhck
05-12-2007, 14:29
mialem werone mkII z rynku polskiego - total golec poza 'luksusowa wersja kierownicy' i logo na tylniej klapie ;)

Andrzej10
05-12-2007, 14:44
Verona o ile pamiętam to miała być jakaś liumitowana edycja z klimą ale reszta to chyba bida na wypasie. Co do Nordic to wersja na skandynawię z podgrzewanym silnikiem oraz wszystkimi duperelami jakie były mozliwe do grzania i nie ma nic wspulnego z Light Nordic Green (to tylko kolor albo aż). Pozdrawiam

krzysieksa
05-12-2007, 15:20
Co do Nordic to wersja na skandynawię z podgrzewanym silnikiem oraz wszystkimi duperelami jakie były mozliwe do grzania i nie ma nic wspulnego z Light Nordic Green (to tylko kolor albo aż). Pozdrawiam

Nie masz racji :P

Mam NORDICa i mam tylko grzaną przednią szybę i grzane dysze spryskiwaczy no i specyficzny kolorek :) . Nie ma żadnych grzałek silnika, nie mam grzanych foteli nie ma grzanych lusterek. A co do Nordica to to jakaieś urojenia z tym, że to wersja na skandynawie :D To TYLKO NAZWA, która kojarzy się wielu z chlodem północy :) Jest w kolejności tak: CLX, GLX, Verona, Nordic, GHIA później zastoąpiono Ambiente, Trend, Si, Ghia . Verona ma tylko 1xpoduszke w serii ale ma za to klime a Nordic 4x poduszki, brak klimy, grzana przednia szyba i dysze. To takie pakiety wyposażenia tylko nie mające nic wspólnego ze skandynawią. Jeśli było by to na skandynawie to powinienem mieć jeszcze dodtakowo przekaźnik w skrzynce bezpieczników odpowiadajacy za światla do jazdy dziennej wyłączający podświetlenie zegarów, rejestracji i tylne światła...

[Przykladowo Galaxy z rocznika 99 występował w wersji Flight i GHIA czyli wersja do latania na wszystkie kontynenty :) i wersja obrzydliwie bogato wyposażona :)


Teraz dane z katoalogu Forda z roku99:
Verona w standardzie:
-ABS
-puduszka kierowcy
-el. reg. lusterka
-el. szyby przód
-immobiliser
-klimatyzacja manualna
-napinacze pasów
-skladane tylne oparcia
-wspomaganie

Opcja Verona
-poduszka pasażera
-boczne poduszki NIEDOSTEPNE (seria w Nordic)
-centralny zamek NIEDOSTEPNY (seria w Nordic)
-radioodtwarzacz NIEDOSTEPNY

Standardowe wypos. Nordica:
-ABS
-2x poduszki kier/pas
-2x boczne poduszki
-centralny
-el lusterka (u mnie manualne)
-el. szyby przód
-immobiliser
-napinacze pasów
-skladane tylne oparcia
-wspomaganie kierownicy

Opcja do Nordica:
-klimatyzacja
-radioodtwarzacz NIEDOSTĘPNY

Oczywiscie można ieć Verone lub Nordica wyposażonego jak GHIA tylko, że wtedy klient dostawał za doplatą to co sobie zażyczy.

CYTAT Z KATALOGU:
"Mondeo oferowane są teraz w dwóch wersjach limitowanych VERONA i NORDIC.
VERONA ma w standardzie seryjnie montowane te same dodatki co CLX plus przednie światła przeciwmgielne, el. reg. szyb przednich oraz klimatyzację manualną oraz 1 poduszkę kierowcy. NORDIC ma seryjnie montowane 2 poduszki czołowe oraz oraz 2 poduszki boczne,, światła przeciwmgielne, podgrzewaną szybe przednią oraz dysze spryskiwaczy. Radiodtwarzacz można dokupić i zamotnować u każdego dilera" KONIEC CYTATU :)

Ten katalog został nabyty razem z samochodem w salonie 3 listopada 1998r, który mam do dziś(katalog i jak narazie samochód) :)

norbi333
05-12-2007, 15:26
[quote="krzysieksa"] Jeśli było by to na skandynawie to powinienem mieć jeszcze dodtakowo przekaźnik w skrzynce bezpieczników odpowiadajacy za światla do jazdy dziennej wyłączający podświetlenie zegarów, rejestracji i tylne światła...
Nie tak do końca. Ja mam włożony przekaźnik i wszystko mi się świeci ,jedynie nie mogę przełączyć na długie :)

Kamlos
05-12-2007, 16:28
No dobra panowie, to ja mam coś innego: Ford Mondeo STW 2,0i Style
Cóż to takiego może być? :niewiem: Tak jest dokładnie wpisane w książce serwisowej mojego mondziaka

robert_4127
05-12-2007, 17:12
Ford Mondeo STW 2,0i Style
wedłuk vin masz GLX ,a po cześciach masz stylizacje ST

Kamlos
05-12-2007, 20:01
Z tym GLX to sie zgadza bo sprawdzałem VIN, ale stylizacja jest jak najbardziej seryjna. Zderzaki zwykłe, lusterka w kolorze nadwozia, czarne klamki i listwy na drzwiach

looca
05-12-2007, 20:27
A więc u mnie Verona wygląda tak:
-ABS -brak
-puduszka kierowcy - jest
-el. reg. lusterka - brak
-el. szyby przód - jest
-immobiliser - jest
-klimatyzacja manualna - jest
-napinacze pasów - jest
-skladane tylne oparcia - jest
-wspomaganie -jest
Dodatkowo:
podgrzewane szyby przód + tył, centralny zamek i odtwarzacz kasetowy +radio.
Nr VIN:WF0AXXGBBAWG63190
Czy ktoś z kolegów wie jak to rozszyfrować- bo ja nie mam zielonego pojęcia.
Dzięki z ewentualne odpowiedzi
Looca

looca
05-12-2007, 20:53
ok juz rozszyfrowałem -ale skoro wynika z vin'u ze moje auto zostało wyprodukowane w grudniu 1998 roku więc - tu odniesienie do mojego wczesniejszego postu odnośnie tuleii do wahaczy - oznacza to ze bede potrzebował rozmiaru 48mm a nie 54 mm, zgadza sie-czy sie mylę???? :fan: :fan: