PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Koło dwumasowe - co toto i dlaczego pada?



Irek_N
08-12-2007, 23:00
Jako ze mój mondek po raz II dał d....y i uraczył mnie widokiem korbowodu uznałem, że czas na zmiany. W tym celu ułożyłem swoje siedzenie w Volvo V70... uznając ze to wystarczająco duży dla mnie samochód i wiecie co - zawiodłem się!, w mondku miałem wygodniej... obszerniej...
Nic to, czas kupić więc nowego... mondka. Zapytuję przeto o Waszą radę.

Interesuje mnie coś z 2004/5 roku, zastanawiam się więc czy przebiegi na poziomie 80-100k wiażą się z jakąś wieksza inwestycja (przykladowo wtryski) i czy cos co się nazywa kolo dwumasowe jest czesta awarią w III-ce? Mysle o dieslu 2.0 minimum, a najlepiej 2.2, koniecznie 6 biegów, chetnie tempomat. Czy powinienem cos wiedziec - coś mi odradzicie, a moze polecicie? Jak jest z rtwałością xenonów, warto? Ech... poradżcie prosze.
Zwyczajowo poruszam się w mieście, ale często trafiają mi się dugie trasy i na autostradzie 160 musi wytrzymać (koniecznie bez kolejnego widoku korbowodów ;-) ).

krzys-68
09-12-2007, 13:45
Jako ze mój mondek po raz II dał d....y i uraczył mnie widokiem korbowodu uznałem, że czas na zmiany. W tym celu ułożyłem swoje siedzenie w Volvo V70... uznając ze to wystarczająco duży dla mnie samochód i wiecie co - zawiodłem się!, w mondku miałem wygodniej... obszerniej...
Nic to, czas kupić więc nowego... mondka. Zapytuję przeto o Waszą radę.

Interesuje mnie coś z 2004/5 roku, zastanawiam się więc czy przebiegi na poziomie 80-100k wiażą się z jakąś wieksza inwestycja (przykladowo wtryski) i czy cos co się nazywa kolo dwumasowe jest czesta awarią w III-ce? Mysle o dieslu 2.0 minimum, a najlepiej 2.2, koniecznie 6 biegów, chetnie tempomat. Czy powinienem cos wiedziec - coś mi odradzicie, a moze polecicie? Jak jest z rtwałością xenonów, warto? Ech... poradżcie prosze.
Zwyczajowo poruszam się w mieście, ale często trafiają mi się dugie trasy i na autostradzie 160 musi wytrzymać (koniecznie bez kolejnego widoku korbowodów ;-) ).
Xenon-fajne swiatło ale wytrzymalosc teraz jak sie jezdzi nonstop na swiatlach znacznie spada
Po przebiegu 100tk bym, sprawdzil dokladnie wtryski i kolo dwumasowe,wtryski próba przelewową a kole bylo napisane jak to zrobic uzywajac pedalu sprzegla i sluchu :satan:
Co do kola dwumasowego to zamontowane sa w nim plastikowe ciezarki dystansowe i one od temp sie wytapiają,stad problem
2l 130KM jest OK
2,2l wiecej spala.Warto?

Jakub
09-12-2007, 22:06
http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=3110 - poczytaj tu.

Irek_N
09-12-2007, 23:47
http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=3110 - poczytaj tu.


Dzięki śliczne, jestem teraz mądrzejszy i co ważne przed zakupem :)

Miłego.

Irek_N
09-12-2007, 23:54
Xenon-fajne swiatło ale wytrzymalosc teraz jak sie jezdzi nonstop na swiatlach znacznie spada

A jaką mają żywotność i czy da się sprawdzić w jakim są stanie?



Po przebiegu 100tk bym, sprawdzil dokladnie wtryski i kolo dwumasowe,wtryski próba przelewową a kole bylo napisane jak to zrobic
uzywajac pedalu sprzegla i sluchu :satan:

Poszukam, THX!



Co do kola dwumasowego to zamontowane sa w nim plastikowe ciezarki dystansowe i one od temp sie wytapiają,stad problem
2l 130KM jest OK
2,2l wiecej spala.Warto?

Po raz pierwszy chyba nie jestem specjalnie ograniczony kwotowo, więc w zasadzie... niech jest mocniejszy, przy wyprzedzaniu będzie łatwiej.
Z drugiej strony nie brakowalo mi mocy w MKII@1.8TD... hm, chyba sie starzeje ;-)
Ile wiecej pali 2,2? Jest to znaczaca roznica?

Pozdrawiam, miłego.

Luca
10-12-2007, 00:37
Xenon-fajne swiatło ale wytrzymalosc teraz jak sie jezdzi nonstop na swiatlach znacznie spada

A jaką mają żywotność i czy da się sprawdzić w jakim są stanie?



Ładne porównanie znajdziesz np. tutaj

http://ptim.simp.pl/ptim/forum/viewtopic.php?p=75&sid=95d10caff8d84789c16a52a6504c218f

Zasadniczo żywotność lamp wyładowczych można ocenić na 10x większą niż tradycyjnych żarówek halogenowych.
Biorąc pod uwagę, że cena lamp nie jest 10 x wyższa od żarówek, to wniosek jest jeden :satan:

Lepiej, za mniejsze $$ - jak jest możliwość, to brać i się nie zastanawiać :up:

Osobiście po MKIII przesiadłem się teraz na światełka ksenonowe i nie ma porównania - dwa różne światy :satan:

Co do spalania 2.2 to poszukaj postów Hugo - nawet zapodał tabelkę z przebiegiem i tankowaniami, bardzo ładnie tam wszystko opisał.

krzys-68
10-12-2007, 08:04
Co do spalania 2.2 to poszukaj postów Hugo - nawet zapodał tabelkę z przebiegiem i tankowaniami, bardzo ładnie tam wszystko opisał.
było,pamietam i tanio i malo nie było :satan:

Irek_N
15-12-2007, 01:16
Jako ze mój mondek po raz II dał d....y i uraczył mnie widokiem korbowodu uznałem, że czas na zmiany. W tym celu ułożyłem swoje siedzenie w Volvo V70... uznając ze to wystarczająco duży dla mnie samochód i wiecie co - zawiodłem się!, w mondku miałem wygodniej... obszerniej...
Nic to, czas kupić więc nowego... mondka.


No i stalo sie, zanabylem nowa bryczke.
Wybalem jednak XC70, co wcale nie oznacza ze Was opuszcze :) mondek zostaje - tylko musze narawic silnik. Ma ktos motor 1.8TD na zbyciu? I tak przejdzie generalke przed montazem w mondku.

Pozdrawiam.

krzys-68
15-12-2007, 08:20
O Vollvo :hehe:
silnik z VW?

Irek_N
15-12-2007, 22:06
O Vollvo :hehe:
silnik z VW?

Już nie :) :) :)

Miłego.
ps. sliczniy ma klang...
--- dopisek ---
Odnosnie miejsca - faktycznie w mondku mialem wygodniej w czesci noznej ze tak powiem (dlugie mam). W XC mam troche za nisko kierownice, jak juz wsiade to rewelacja, ale wchodzi sie gorzej. Miejsca do regulacji jest znacznei wiecej, niz krzywki pozwalaja, wiec byc moze je poprawie troszeczke (przydalo by sie ze 3cm podniesc i bylo by idealnie).
Jak na razie melduje 8.1l/100 miasta... ciekawe jak bardzo sie myli :(

krzys-68
17-12-2007, 08:14
tankuj do pelna i jezdzij bezpiecznie.

Irek_N
30-12-2007, 11:58
tankuj do pelna i jezdzij bezpiecznie.

THX!

Pierwszy bak zakonczyl sie wynikiem 9.5/100 (miato), nierewelacyjnie, ale spodziewalem sie tego (4/4 automat z 2.5L przy masie 1.8T w koncu).
Ciekawostka jest to, ze komp podaje 10 na pelnym baku, a pozniej jedzie w dol i na wyczerpaniu baku mam wskazanie wlasnie na poziomie 8, podczas gdy obliczone z km wychodzi wlasnie 9.5... Hmm... jeszce tego nie rozumiem, moze kolejny bak cos wyjasni ;)

Milego.