PDA

Zobacz pełną wersję : sprezarka wyje



fium
18-07-2005, 14:56
Mam monda 2.0 95r i gdy włącze klime nie załancza sie spręzarka musze ją walnąć czyms to chodzi.A jak chodzi to strasznie wyje czasami, a czasami nie.No i wentylator nie pracuje cały czas na klimie.Prosze o pomoc. :pad:

waldemarz
18-07-2005, 15:45
Czy nie masz czasem braku preparatu w klimie i brak oleju w sprezarce. Lepiej podjedz do fachowca od klimy bo jak tak bedziesz walil w sprezarke to nic dobrego nie da. W mondkach jest tak ze jak brakuje ci preparatu w klimie to sprezarka nie chce sie uruchomic i to normalne. Jeszcze jedna sprawa jaki wentylator ten w samochodzie od nawiewu?

Graluu
18-07-2005, 15:47
W mondkach jest tak ze jak brakuje ci preparatu w klimie to sprezarka nie chce sie uruchomic i to normalne.

z resztą nie tylko w mondkach

a waldek dobrze ci radzi, taki sposób załączania klimy o jakim piszesz do niczego dobrego jej nie doprowadzi :(

fium
18-07-2005, 15:57
Problem był taki ,jak ja nbijałem to weszlo tylko 600 gram bo sprezarka nie chciala chodzic i dalem spokuj z dalszym nabijaniem bo gaz nie chcial wchodzic.A po tygodniu dowiedziałem sie ze trzeba ją walnąc.Pojade jeszcze raz ją nabic do konca ,moze bedzie ok.bardzo :pad:

Graluu
18-07-2005, 16:06
a może jedź do innego szpeca 8O

fium
18-07-2005, 16:14
A jeśli chodzi o wentylator to ten przy chłodnicy,powinien chodzic ciagle na klimie ?,a tak nie jest wlocza sie i wyłocza.

waldemarz
18-07-2005, 16:33
A jeśli chodzi o wentylator to ten przy chłodnicy,powinien chodzic ciagle na klimie ?,a tak nie jest wlocza sie i wyłocza. Kolego ten wiatrak przy chlodnicy to sie wlacza jak twoj plyn w chlodnicy osiagnie okolo 93 stopni C a jak potem ostudzi plyn w chlodnicy to sie wylacza wiatrak, To jest po to aby sie silnik ci nie zagotowal a nie od klimy. Od klimy to masz przed duza chlodnica skraplacz i tam nie ma wiatraka.

waldemarz
18-07-2005, 16:35
Problem był taki ,jak ja nbijałem to weszlo tylko 600 gram bo sprezarka nie chciala chodzic i dalem spokuj z dalszym nabijaniem bo gaz nie chcial wchodzic.A po tygodniu dowiedziałem sie ze trzeba ją walnąc.Pojade jeszcze raz ją nabic do konca ,moze bedzie ok.bardzo :pad: posluchaj zmien fachowca od klimy, moze ten jest od lodowek bo jak u mojej mamy pierwsza lodowka Minsk jak przestala chodzic to wlasnie mlodkiem sie walilo w agregat i dalej dzialala.

fuel111
18-07-2005, 16:36
Już kiedyś w TIS-ie pisano o tym i napewno szczelina w elektrosprzęgle jest o troszeczkę za duża trzeba rozebrać i jedną dużą podkładkę dystansową wyjąć. Bedzie dobrze. :metal

waldemarz
18-07-2005, 16:36
Problem był taki ,jak ja nbijałem to weszlo tylko 600 gram bo sprezarka nie chciala chodzic i dalem spokuj z dalszym nabijaniem bo gaz nie chcial wchodzic.A po tygodniu dowiedziałem sie ze trzeba ją walnąc.Pojade jeszcze raz ją nabic do konca ,moze bedzie ok.bardzo :pad: Ale z tego co piszesz to ja rozumuje ze on podczas nabijania uruchamial klime???, ze stwierdzil ze klima sie nie zalacza. Przepraszam cie bardzo ale kto nabija tylko troche i przestaje a nie szukal przyczyny. :wall: Zaden porzadny fachowiec od klimy sie tak nie zachowuje. naprawde zmien zaklad.
A tu co Fuel ci napisal to niech mechanior tak zrobi.

fium
18-07-2005, 18:40
Jeszcze jedno pytanko.Czy trzeba wymontowac sprezarkę aby wyjać tą podkładkę. A co do wiatraka to wiem ze chłodzi on płyn chłodniczy a nie napędza motolotnie :metal

werc
18-07-2005, 19:47
Problem był taki ,jak ja nbijałem to weszlo tylko 600 gram bo sprezarka nie chciala chodzic i dalem spokuj z dalszym nabijaniem bo gaz nie chcial wchodzic.A po tygodniu dowiedziałem sie ze trzeba ją walnąc.Pojade jeszcze raz ją nabic do konca ,moze bedzie ok.bardzo :pad:

Kto ci to robił szewc 8O
Jedź do jakieś porządnego serwisu klimy - ceny są bardzo zbliżone - a ten twój majster niech się pie...nie w łeb może zaskoczy jak się powinno uruchamiać sprężarkę :zly: i do tego tydzień mu to zajęło :wall: zanim wymyślił

P.S. nie wejdzie więcej jak nie odpowietrzy- parokrotnie było już pisane:
odessanie starego czynnika
sprawdzenie oleju
sprawdzenie szczelności
nabicie
kontrola skuteczności działania
przynajmniej tyle jeśli ktoś zechce pominąć ci choćby jeden z tych punktów poślij go w :satan:

waldemarz
18-07-2005, 20:30
Kto ci to robił szewc 8O
Jedź do jakieś porządnego serwisu klimy - ceny są bardzo zbliżone - a ten twój majster niech się pie...nie w łeb może zaskoczy jak się powinno uruchamiać sprężarkę :zly: i do tego tydzień mu to zajęło :wall: zanim wymyślił

P.S. nie wejdzie więcej jak nie odpowietrzy- parokrotnie było już pisane:
odessanie starego czynnika
sprawdzenie oleju
sprawdzenie szczelności
nabicie
kontrola skuteczności działania
przynajmniej tyle jeśli ktoś zechce pominąć ci choćby jeden z tych punktów poślij go w :satan:Dodalbym jeszcze miedzy sprawdzeniem szczelnosci a nabiciem klimy, to dodanie oleju dla sprezarki.

werc
18-07-2005, 21:11
ale sie czepiasz :)) niech ci będzie :banan:

waldemarz
19-07-2005, 14:19
ale sie czepiasz :)) niech ci będzie :banan: Werciku nie czepiam sie tylko naprawde niektore warsztaty to pomijaja.

werc
19-07-2005, 14:50
ale sie czepiasz :)) niech ci będzie :banan: Werciku nie czepiam sie tylko naprawde niektore warsztaty to pomijaja.

Ale napisałem sprawdzenie stanu oleju - dla mnie to jest jednoznaczme z uzupełnieniem jeśli trzeba. :metal

Ja sobie jaja robię, a ten na poważnie :))

waldemarz
19-07-2005, 15:15
Ja sobie jaja robię, a ten na poważnie :))
Wcale a wcale :banan: :jezyk1: :zgoda: