PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Przewody spryskiwaczy



bartkop
11-12-2007, 00:45
Witam serdecznie,

Mam problem z spryskiwaczami w moim Mondeo. Popękały mi przewody spryskiwaczy na przód i muszę je w końcu wymienić. Z tego co słyszałem to nie opłaca się kupować oryginalnych tylko można zastąpić je innym wężykiem z gumy czy silikonu.

Jakie przewody najlepiej kupić i o jakiej średnicy?
Przerabiał ktoś może ten temat?

Pozdrawiam

maniek_
11-12-2007, 00:52
Proponuje poszukać na szrotach tam dostaniesz za niewielkie pieniądze

lyssy
11-12-2007, 08:27
Średnica wewn. taka jaka była (względnie minimalnie mniejsza) żeby nie było problemów z trójnikami, króćcami itd.
Jakie kupić? Silikon pewnie byłby najlepszy :) A jak nie, to są wężyki gumowe (czarne) do paliwa, do dostania z metra w sklepach moto.
Są też wężyki do paliwa przezroczyste, ale mają to do siebie że strasznie twardnieją na zimnie i załamują się na ciasnych pętlach (za cienkie ścianki) - więc lepiej dołożyć parę $ i nabyć czarne... :)

LaBobas
11-12-2007, 10:39
Lepiej gumowe niz plastikowe.Plastikowe stwardnieja i ie beda swojej funkcji spelniac,zwlaszcza tam gdzie trzeba bedzie zmienic kierunek lezenia rurki.

knachu
15-12-2007, 03:32
A ja naprawiłem uszkodzone odcinki koszulami termokurczliwymi. W sklepach elektrycznych po 1 zł/mb.

marasol
15-12-2007, 07:45
A ja zastąpiłem częściowo oryginały wężykiem od napowietrzacza akwarium do tego użyłem trójników tez z napowietrzacza akwarium :D, działało wszystko fajnie ale zimno się zrobiło i strasznie zrobiły się twarde,Więc ja proponuje szrot odwiedzić , bo oryginał to oryginal.