PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Tylny zderzak - wycięcie na wylot z tłumika



krzysztofj
11-12-2007, 08:52
W moim samochodzie wylot z tylnego tłumika znajduje się po prawej stronie patrząc na tył samochodu. W tylnym zderzaku jest więc podcięcie z prawej strony na ten wylot. Ostatnio tylny zderzak został uszkodzony (stłuczka) i warsztat zamówił nowy zderzak, ale zamiennik. Okazało się, że zamiennik posiada podcięcie na wylot z tłumika po lewej stronie. Mechanik mówi mi, że wszystkie zamienniki tych zderzaków mają podcięcie z lewej strony, a tylko oryginalny zderzak można kupić z podcięciem z prawej strony.
Czy ktoś z was miał doświadczenia w zakupie tylnych zderzaków, zamienników i zwracał uwagę na miejsce podcięcia na wylot z tłumika ?
Podobno tylko MKII sedany z automatyczną skrzynią biegów (takie jak mój właśnie) mają wyloty po prawej stronie.

stallone21
11-12-2007, 08:56
ja kupilem az dwa tylne zderzaki bo pierwszy rozwalilem i drugi musialem kupic. i umnie w zamienniku nie bylo wogule podciecia na wydech. musialem sobie sam to zrobic i przygotowac. ale z tego co wiem to powinno sie dostac zamiennik z prawym wycienciem.

krzys-68
11-12-2007, 09:03
W moim samochodzie wylot z tylnego tłumika znajduje się po prawej stronie patrząc na tył samochodu. W tylnym zderzaku jest więc podcięcie z prawej strony na ten wylot. Ostatnio tylny zderzak został uszkodzony (stłuczka) i warsztat zamówił nowy zderzak, ale zamiennik. Okazało się, że zamiennik posiada podcięcie na wylot z tłumika po lewej stronie. Mechanik mówi mi, że wszystkie zamienniki tych zderzaków mają podcięcie z lewej strony, a tylko oryginalny zderzak można kupić z podcięciem z prawej strony.
Czy ktoś z was miał doświadczenia w zakupie tylnych zderzaków, zamienników i zwracał uwagę na miejsce podcięcia na wylot z tłumika ?
Podobno tylko MKII sedany z automatyczną skrzynią biegów (takie jak mój właśnie) mają wyloty po prawej stronie.zgadza sie z tym wycieciem.Wytnij dodatkowy po prawej a z lewej dorób ładny kominek w tłumik i bedziesz miał dwa.Efekt wizualny jest OK.tez tam mialem i zauwazylem praktyczny efekt-silnik zrobił sie bardziej elastyczny :satan:

Andrzej10
11-12-2007, 10:04
Podobno tylko MKII sedany z automatyczną skrzynią biegów (takie jak mój właśnie) mają wyloty po prawej stronie.
Nie tylko również V6 miało z prawej strony seryjnie. Normalny zderzak orginał nie ma żadnego wycięcia podczas zakupu. Pozdrawiam

LaBobas
11-12-2007, 10:56
tez tam mialem i zauwazylem praktyczny efekt-silnik zrobił sie bardziej elastyczny
rzadziej odpalal?:))))

rc23
11-12-2007, 10:57
zderzaki od wewnętrznej strony maja pięknie widoczne przetłoczenie w miejscu wylotu rury
wystarczy wyciąc