PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Cos nie halo z wetylatorem



Tuner.Pl
18-12-2007, 15:37
Mam wymienione oba czujniki temperatury a jak auto stoi w korku wskazowka dochodzi do "L" w napisie NORMAL i wetylator sie nie zalancza. jak odpne kabel to wetylator smiga. co to moze byc nie odpowietrzony uklad chlodzenia?

Gryzon
18-12-2007, 16:16
raczej uwalony czujnik:)albo strasznie odbiegający od normy.

GrzegorzD
18-12-2007, 16:32
czujniki oryginalne czy jakieś noname?

Tuner.Pl
18-12-2007, 21:33
oby dwa zamniennik. ten odpowiadajacy za wetylator kosztuje 60 zl :dres: a firma na S?

Netoper
18-12-2007, 23:27
oby dwa zamniennik
Zamienniki potrafią być rozkalibrowane, ten na wskaźnik to pół biedy gorzej jak ten co do pcm-a podaje będzie zaniżał temperaturę
Tu masz dane jakie powinien mieć ten na pcm-a

0 stopni- 88kOHM do 120kOHM
20 stopni- 35 do 40 kilo
40 stopni - 15 do 17 kilo
60 stopni - 7 do 8 kilo
80 stopni - 3 do 4,5 kilo
Netoper

CzarekJ
20-12-2007, 03:50
mam to samo na zamienniku....wentyl w korku startuje prawie na czerwonym,ale że to jest bardzo sporadyczne nie robie z tego ,,afery"A teraz przeważnie wskazówka oscyluje w połowie skali.

Tuner.Pl
20-12-2007, 09:51
mam to samo na zamienniku....wentyl w korku startuje prawie na czerwonym,ale że to jest bardzo sporadyczne nie robie z tego ,,afery"A teraz przeważnie wskazówka oscyluje w połowie skali.

wiesz jak to naprawic.

CzarekJ
21-12-2007, 02:50
mam to samo na zamienniku....wentyl w korku startuje prawie na czerwonym,ale że to jest bardzo sporadyczne nie robie z tego ,,afery"A teraz przeważnie wskazówka oscyluje w połowie skali.

wiesz jak to naprawic.

A po co ?
Silnik nagrzewa sie prawidłowo...ciepełko w autku jest...nie przegrzewa się bo wentylator startuje (jak jest taka potrzeba) i temperatura spada
Wystarczy sie do tego przyzwyczaić :)
Ale jezeli Ci na tym zależy to wymień czujnik od wskaźnika na oryginała..koszt...79zł (jakos tak)..mój kosztował 28

Netoper
21-12-2007, 08:58
wiesz jak to naprawic
Wymiana czujnika na orginalny.
Albo podjechać pod komputer i zobaczyć przy jakiej temperaturze startują wentyle, jak przy prawidłowej to dać sobie spokój z tym czujnik na wskaźnik
Netoper

Tuner.Pl
21-12-2007, 11:57
mam to samo na zamienniku....wentyl w korku startuje prawie na czerwonym,ale że to jest bardzo sporadyczne nie robie z tego ,,afery"A teraz przeważnie wskazówka oscyluje w połowie skali.

wiesz jak to naprawic.

A po co ?
Silnik nagrzewa sie prawidłowo...ciepełko w autku jest...nie przegrzewa się bo wentylator startuje (jak jest taka potrzeba) i temperatura spada
Wystarczy sie do tego przyzwyczaić :)
Ale jezeli Ci na tym zależy to wymień czujnik od wskaźnika na oryginała..koszt...79zł (jakos tak)..mój kosztował 28
od wetylatora jest gorny czujnik i on kosztuje 68 w zamienniku.
28 kosztuje czujnik na wskaznik ktory tez mam nowy.

CzarekJ
22-12-2007, 10:28
Czujnikiem od wskaźnika nie przejmowałbym się.natomiast jeżeli chodzi o ten drugi to przemierz go jak pisze Dotti i jezeli pomiary bedą znacznie odbiegały od podanych wymień na oryginała.Ale.....spróbuj rozgrzać tak silnik aby wentylator zastartował sam.
jak pisałem wyżej-u mnie startuje dopiero jak mam na wskaźniku za kreską po L(prawie czerwone pole)
Gdyby Ci nie zastartował....zawsze można zdjąć na chwilę wtykę z górnego i schłodzić silnik (piszesz że to działa)
Teraz jest generalnie zimno więc najczęściej w ruchu miejskim u mnie wskazówka ,,stoi " w pionie a ogrzewanie muszę zmniejszać...jest naprawdę gorąco.