PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Pseudo komputer na allegro



k.o.n.i.o.
23-12-2007, 11:10
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=281991576

Co o tym sadzicie?

bjo
23-12-2007, 11:15
powiem Ci tak zamawialiśmy ostatnio podobne urządzenie i zastanawialiśmy sie czy 10tysków to nie za mało jak to ma chodzić, błędy pewnie pobierze i to nie raz ale szybko padnie...

k.o.n.i.o.
23-12-2007, 11:19
powiem Ci tak zamawialiśmy ostatnio podobne urządzenie i zastanawialiśmy sie czy 10tysków to nie za mało jak to ma chodzić, błędy pewnie pobierze i to nie raz ale szybko padnie...

Aha. Dodam, że chodzi mi do uzytku prywatnego. Czyli raz na jakis czas uzycie. Kupowalbym pewnie przy pierwszym zapaleniu checkengine, aby nie wydawac 200 PLN na kopa w serwisie.

No i pytanie, czy to ma prawo dzialac :) Czy jest sens

bjo
23-12-2007, 11:25
Działać na pewno będzie tylko ile(czy zawsze pobierze wszystko za pierwszym razem ?), jak będą dostępne aktualizacje do niego to można kupić.

vectra
23-12-2007, 11:51
A co czego chcesz to podłączać? Bawiłem się takim sprzętem, obd2 to dobry sprzedawca, mam VAG-a od niego, euroscana, x-proga i kilka innych zabawek do liczników. Sprawdzony towar i nie musisz sie obawiać wajchy. Jednak z doświadczenia Ci powiem, że uniwersalne fejsy czy diagnoskopy lączą się z autkiem dość przypadkowo. Moim zdaniem lepiej jest konkretnie do marki coś kupić i najlepiej jak to będzie fejs do połączenia z kompem. Masz wtedy dużo większe możliwości, ściągnąć zawartość pamięci, obrobić, zmienić, ponownie zapisać... Temat rzeka. Naprawdę zależy do czego to potrzebujesz.

Exodos
23-12-2007, 11:53
Moim zdaniem lepiej jest konkretnie do marki coś kupić i najlepiej jak to będzie fejs do połączenia z kompem.


Popieram w 100%.

Andrzej10
23-12-2007, 11:54
Jak masz laptoka to lepiej kabelek łaczeniowy i jakieś programiki da Ci o wiele większe spektrum działania a koszt zakupu o połowę niejszy. Pozdrawiam

pawpor
23-12-2007, 12:49
powiem Ci tak zamawialiśmy ostatnio podobne urządzenie
Bjo to kiedy moge mundka podpiąć :satan:

bjo
23-12-2007, 14:04
powiem Ci tak zamawialiśmy ostatnio podobne urządzenie
Bjo to kiedy moge mundka podpiąć :satan:

jak będzie podpięte i gotowe do działań a wiesz jaką wujem ma rurę :zakrecony:

Swistak
07-01-2008, 22:14
Koledzy, przypominam tylko, że OBD2 VW/AUDI i reszta a OBD2 w Fordzie to dwie różne sprawy bo po innych żyłach płynie transmisja i sprawdźcie sobie tester od VW/AUDI OBD2 w np. Fordzie Mondeo - nie połączy się. Mam na myśli te proste po 150-300zł.

vectra
08-01-2008, 21:18
tester od VW/AUDI OBD2 w np. Fordzie Mondeo - nie połączy się
A jak się ma połączyć jak to inny protokół transmisji? Nie ma bata :)

po innych żyłach płynie transmisja
Po tych samych K i L

Swistak
09-01-2008, 00:02
Witam kolego vectra,
przyznam się, że ja też zbaraniałem i zapolowałem na drugie takie samo Mondeo jak moje z 2001 r. TDDI i.... zonk: "link error" i kaplica. Wszelkie bardziej profesjonalne sprzęty typu poczciwy Gutmann (ten akurat przed updatem nie chciał się też połączyć) łączyły się z moim bez problemy a ta pchełka wyzionęła ducha. Poszedłem do Passata B5 1.9 130KM 2003 rok i.... ping "connection ok". Nie mogę sobie przypomnieć nazwy tego podręcznego wynalazku ale postaram się sobie przypomnieć jak on się dokładnie nazywał.
Chyba tutaj http://www.automex.pl/techinfo/obd/obdbasic.php jest odpowiedź na mój przypadek.

Szacuneczek :)