PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Czerwona gwiazdka i brak klimy



EgzeCutor
23-12-2007, 15:58
Dzisiaj chciałem włączyć klimatyzację, aby trochę pochodziła, bo tak jak we wcześniejszych artykułach pisaliście należy ją załączyć raz na jakiś czas aby nic się tam nie zepsuło. Jak włączyłem to AC się zapaliło i zaraz zgasło, więc dałem nawiew na szybę (tam się zawsze samo włączało) i również nic, nawiew wieje na szybę a AC się nie pali. Zrobiłem test klimy i wyskoczyło 88. Wspomnę że na komputerze jest cały czas czerwona gwiazdka. Czy jeśli jest tak zimno to klima się nie załącza? Czy jednak przyczyny należy szukać gdzie indziej? Wposmnę że mam ten pół climatronic. Pozdrawiam i życzę Wam Wesołych Świąt i Dosiego Roku.

Exodos
23-12-2007, 16:49
1. Nie na komputerze a na check-panelu, oznacza to że na polku jest temperatura poniżej zera (0)
2. Klimatyzacja nie załączy się jak na polu jest ostra temperatura ujemna bo ciśnienie gazu roboczego jest niskie.

EgzeCutor
23-12-2007, 16:55
Z tego co wyczytałem parę postów poniżej :wall: znaczy że jest wszystko wporządku z klimą. Dzięki wielkie :pub:

pionia20
27-12-2007, 22:09
Jak sie robi ten test klimy żeby wyskoczyło to 88. Mam mundka z klimom półatomatyczną i pomimo że na czekpanelu świeci sie czerqona gwiazdka jak włącze klime i zapali sie na wyświetlaczu AC to nie zgaśnie sama dopuki jej nie wyłącze.

mmmk
27-12-2007, 22:20
u mnie tez przy -4 klima chodzi tak jak zawsze (tez climatronico podobne). wiekszych mrozow moj samochod jeszcze nie widzial

pionia20
28-12-2007, 00:14
Zrób taki teścik odpal mundka jak będzie mróz znaczy czerwona śnieżynka sie będzie palić otwórz maske włącz klime zapali ci sier AC i włączy się wentylator od klimy a jak zgaśnie samoczynnie AC to słuchaj czy wyłancza sie wentylator. Bo jak on nie pracuje to klima nie chodzi.

Exodos
28-12-2007, 12:06
Jak sie robi ten test klimy żeby wyskoczyło to 88. Mam mundka z klimom półatomatyczną i pomimo że na czekpanelu świeci sie czerqona gwiazdka jak włącze klime i zapali sie na wyświetlaczu AC to nie zgaśnie sama dopuki jej nie wyłącze.


To że sobie świeci nie oznacza że się faktycznie załącza.

pionia20
28-12-2007, 19:13
Ale jak świeci sie AC i włancza sie wyntylator to klima chodzi ale i tak nie chłodzi jak ta placu jest na -