PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Wyciek z pompy wtryskowej...



koczis
24-12-2007, 09:44
Witam. Mam problem.
Jakiś czas temu zauważyłem wilgoć na zewnątrz pompy wtryskowej. Myślałem, że to z powodu warunków atmosferycznych i różnicy temperatur.
Teraz jednak okazało się, że to wyciek paliwa z pompy wtryskowej.
Cieknie chyba coraz mocniej w miejscu, gdzie jest dźwignia od mechanizmu wspomagania wolnych obrotów, gdyż tam pompa jest mokra i wycieka paliwo, a dokładniej z miejsca, gdzie dzwignia wchodzi do pompy. Bardzo proszę o informację czy to jakaś poważna awaria??

Może ktoś miał taki problem? Mam pompę LUCAS.

Proszę o informację, gdzie w Krakowie lub okolicy jest jakiś serwis, który może się tym zająć??

Czy taki wyciek można wyeliminować tylko w specjalistycznym serwisie do diesla czy może to zrobić mechanik w każdym lepszym warsztacie. Pozdrawiam

Art
24-12-2007, 09:52
Awarie powinien zlikwidować pompiarz w wyspecjalizowanym zakładzie. I tak będzie trzeba pompe wymontować zby ją uszczelnić.

Może zrobiłby to pan "Miciu" w swoim warsztacie, ale jaką będziesz miał pewność że będzie dobrze chodzić?? Poza tym jak już pompa bedzię wymontowana zawsze pompiarz może postawić ją do sprawdzenia.
U nas za to biorą 50 zł. więc za taką kase można jeszcze się pokusić o sprawdzenie.
Będziesz wiedział co w niej piszczy.

Co do warsztatu to nic nie polece bo nie te rejony.

Pozdro, art.

picio_18
24-12-2007, 17:33
mam to samo co kolega, w tym samym miejscu mi cieknie pompa, niestety bez wyciągnięcia nie da rady tego naprawić, jestem już umówiony na nowy rok na naprawe tego ustrojstwa, pozatym musze wymienić jeszcze kolektor kąta wtrysku plus pasek rozrzadu (co jest normalne przy takiej naprawie) wstepna wycena wszystkiego to ok 1000zł

GrzegorzD
24-12-2007, 19:16
do uszczelnienia pompa(wymienia sie wszystkie uszczelnienia, koszt ok 500pln) do tego wymiana rozrzadu (koniecznie). koszty: 900-1200pln, w zaleznosci od warsztatu.

koczis
25-12-2007, 13:45
OK Dzięki za "pocieszenie"...

Proszę o jakieś namiary na konkretny i w miarę przystępny cenowo warsztat w Krakowie, Wadowicach, Bielsku Białej, lub Żywcu.

Będę wdzięczny.

WESOŁYCH ŚWIĄT!!!!

GrzegorzD
25-12-2007, 15:56
Warsztat "diesel serwice" ul Górecka 32 w Skoczowie. umawiasz się, zawozisz pompe i zrobią ci. Mi za wymiane wszystkich uszczelnień, łożysk, regeneracje boostera + piaskowanie i czyszczenie pompy oraz jej ustawienie wzieli 500pln

Exodos
25-12-2007, 22:44
Ja mam gościa od klekotów w Wilkowicach, gościu naprawdę dobrze robi, a przede wszystkim zna się na Lukasach.

GrzegorzD
25-12-2007, 22:56
Ja mam gościa od klekotów w Wilkowicach, gościu naprawdę dobrze robi, a przede wszystkim zna się na Lukasach.

goście z skoczowa specjalizują sie w WV i Lukasie. pompa jak nowa, ceny niskie. tylko trzeba sie umowić.

tomo_n
07-03-2008, 18:36
Kurczę, mam ten sam problem. Cieknie ropa z miejsca gdzie wychodzi dźwigienka wolnych obrotów.
Czy konieczne jest wymontowywanie pompy żeby to naprawić?
Nie ma jakiś zestawów naprawczych do takiej usterki?
Czy przy wyciąganiu pompy konieczna jest wymiana rozrządu?
Jakiś dobry warsztat w Warszawie?

Exodos
07-03-2008, 19:35
Kurczę, mam ten sam problem. Cieknie ropa z miejsca gdzie wychodzi dźwigienka wolnych obrotów.
Czy konieczne jest wymontowywanie pompy żeby to naprawić?
Nie ma jakiś zestawów naprawczych do takiej usterki?
Czy przy wyciąganiu pompy konieczna jest wymiana rozrządu?
Jakiś dobry warsztat w Warszawie?

Tak, trzeba pompę wyciągnąć.
Nie, nie ma zestawów naprawczych, a nawet jakby były patrz wyżej.
Tak, bo pasek raz naciągnięty i taki który już "pracował" nie może być ponownie założony.

BartekM
07-03-2008, 20:41
Zapytaj BSa. On robił chyba u gościa w Otrębusach.

Mariles
08-03-2008, 15:30
Kiedyś przerabiałem to samo.W warsztacie wymienili mi wszystkie uszczelnienia górnej pokrywy pompy wtryskowej.Zdemontowali tylko pokrywę a nie całą pompę.Jednakże pomogło to w niewielkim stopniu.Potem okazało się,że zablokowany był zaworek zwrotny,który jest w śrubie mocującej przewód powrotny z pompy.Po wymianie tego zaworku zero przecieków.

tomo_n
10-03-2008, 06:50
Kolego Mariles a ile za tą operację zapłaciłeś?
Dziś chyba do tych Otrębusów pojadę jak mnie gość zechce przyjąć..

tomo_n
10-03-2008, 16:33
Wróciłem z Otrębusów. Wymiana uszczelnień górnej pokrywy, bez demontażu pompy. Tak jak przypuszczałem ciekło z oringów ośki dźwigni wolnych obrotów. Czas roboty ok 30min, koszt 180zł. Facet rzetelny.

kat234
02-06-2008, 15:21
ja za wymianę uszczelniaczy zapłaciłem 60 pln
bez wyjmowania pompy oczywiście :)

Piotrex
22-11-2011, 18:13
Witam
nie wiem co zrobić bo cieknie mi w lukasie 1.8 TD pomiędzy jak by rozdzielaczem wysokiego ciśnienia resztą pompy ... nie chce mi sie wierzyć żeby to naprawić trzeba rozebrać całą pompę i wydać 800-900 zł ? Proszę o poradę ;-( ... jestem biednym studentem i szkoda mi wydać kasy jak samemu można zrobić ...

Pozdrawiam Piotrek

jacekpr1
22-11-2011, 19:06
foty zapodaj gdzie dokładnie cieknie...

z resztą założyłeś juz temat:
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/79132-Wyciek-mk2-1-8-TD

dawaj tam foty i będziemy działać

Krokodyl
22-11-2011, 19:40
masz kolego 2 pompiarzy na wylocie z W-awy na Poznań - Ołtarzew po prawej stronie zaraz za Ożarowem oraz po lewej stronie - Mory ulica Sadowa - średnio "przyjemni " ale cóż .. takie realia ..

Witam
nie wiem co zrobić bo cieknie mi w lukasie 1.8 TD pomiędzy jak by rozdzielaczem wysokiego ciśnienia resztą pompy ... nie chce mi sie wierzyć żeby to naprawić trzeba rozebrać całą pompę i wydać 800-900 zł ? Proszę o poradę ;-( ... jestem biednym studentem i szkoda mi wydać kasy jak samemu można zrobić ...

Pozdrawiam Piotrek

kuzyn
28-11-2011, 20:58
Witam
U mnie cieknie z pod dzwigni najbardziej z lewej najbliżej silnika mechanik powiedział ze trzeba wymontować pompę regenerować za min 350 i z nowym rozrządem poskładać czyli jakieś 1200PLN. Proszę o jakiś tańszy sposób. Najbardziej odpowiada mi ten z demontażem górnej pokrywy i wymiana uszczelniaczy jeśli to możliwe. I pytanie, do kogo w okolicy Żywca się z tym zgłosić? była mowa o kimś w Wilkowicach ale kto? gdzie? Sprawa dość pilna bo się leje. A jeszcze jedno, dodam ze leje się dopóki silnik sie nie nagrzeje potem albo mało co albo wcale.


Z góry dzięki
Pozdrawiam