PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Podgrzewane przednie spryskiwacze



_keriM_
28-12-2007, 14:55
Witam!
Zapragnalem miec w swoim mondeo grzane przednie spryskiwacze...kupilem przekaznik do grzanej przedniej szyby, wlacznik grzanej przedniej szyby, podgrzewane dysze spryskiwaczy...wszystko pozakladalem tak jak ma byc ale po wlaczeniu ogrzewania przedniej szyby nic sie nie dzieje...(przy wlaczonym silniku) przy odpalaniu auta na moment zapala sie lampka w przelaczniku grzanej przedniej szyby a pozniej gasnie i nie zapala sie przy wciskaniu przelacznika...nie ma napiecia w kablu ktory dochodzi do spryskiwaczy...bezpieczniki od przedniej szyby sa OK...czy problem tkwi w uszkodzeniu ktoregos z elementow?? przednia szyba w aucie nie jest podgrzewana...czy to tez moze byc przyczyna?? :zly:

Andrzej10
28-12-2007, 15:15
U mnie w srebrnym jest instalka i po zapłonie pojawia się prąd na grzaniu sprysków. Z tego co czytałem nieraz na forum to spryski grzane mają jakiś obwód który z biegiem nagrzewania się zmieniejsza pobur prądu. Jak masz instalkę to przetestuj czy działa grzanie bez elemętów dołożonych przez Ciebie. Wystarczy do tego prubówka z żaróweczki i kabelka. Jak działa to nie rób przez przekaźnik. Pozdrawiam

vMZe
28-12-2007, 15:17
u mnie przy takich objawach brakowało masy na przekaźniku od szyby

_keriM_
28-12-2007, 15:20
u mnie bez przekaznika i przelacznika tez nie bylo napiecia na spryskiwaczach...ale przypomnialo mi sie ze jak kolega w gniezdzie przekaznika polaczyl jakies styki kabelkiem napiecie bylo...tylko ja chce zeby nie bylo caly czas tylko po wlaczeniu przelacznika. moze faktycznie nie ma masy na przekazniku...na ktorym styku powinna byc masa??