PDA

Zobacz pełną wersję : [Antena] Jaka antena na stałe



KOKOT
31-12-2007, 11:08
Witam !!!
Od dłuższego czasu chodzi za mną sprawa radia CB i postanowiłem że na wiosne będzie zamontowany i kropka.
Radia które mnie interesują to TTI 770 lub TTI 880.
Wszystko okaże się gdy będe robił przymiarki (chodzi o grubość) 880 jest grubsze i nie wiadomo czy zmieści się tam gdzie mam zamiar je zamontować.
Ale ważniejszą rzeczą jest dla mnie antena.
Miałem zamiar zamienić antenę radiową na Sirio triflex ale chyba zrezygnuję z tego i dam coś na stałe http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=285637562
Czy montując to z jakąś antenką (doradźcie jaką) na klapie bagażnika w moim sedanie MKIII nie będe miał problemów przy otwieraniu bagażnika?

Luca
31-12-2007, 11:28
Osobiście (z własnego doświadczenia) odradzałbym tego typu uchwyty. Z Mondka taki uchwyt musiałem usuwać przy pomocy diaksa przed sprzedażą auta. Mimo, że śruby i miejsce ich styku ("wżeru" w blachę) teoretycznie zostały odpowiednio zabezpieczone.

Co do otwierania bagażnika - jeśli zdecydujesz się na takie mocowanie, to radzę spróbować tak, żeby uchwyt z "drugiej" strony miał np. klosz lampy (nie kojarzę teraz przebiegu krawędzi klapy w sedanie - w kombiaku tak się dało). Z tej prostej przyczyny, że przy ocieraniu uchwytu o plastik nie grozi wywołanie "rudej". A szczeliny między elementami w Mondziu zdecydowanie są zbyt wąskie dla takich rozwiązań.

Aktualnie widzę dwa wyjścia dla mocowania anteny - dziura albo magnes. W życiu nie założę już uchwytu krawędziowego.

Pozdrówka

RockFord
31-12-2007, 12:01
Po tygodniu używania CB magnes odradzam. Do tego dziś zaczął padać śnieg a odśnieżanie do czysta miejsca pod antenę jakoś mnie nie rajcuje.
Tak poza tym to nie wyobrażam sobie teraz jazdy bez CB :)

seliw
31-12-2007, 12:26
witam
zerknij na ten temat:
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=41551

Polecam bo:
- antenka jest krótka (to tyko osobówka) i nie rzuca sie aż tak w oczy jak 1.5m baty, poza tym fajnie wygląda
-jest to helikal więc osiągi jak na tą długośc bardzo przyzwoite
-nie jest droga bo za ok 90 zł ją dostaniesz
-bardzo łatwo sie stroi
-jest małoszumna (zapomniałem prawie co to SQ)

Przeciw:
- jest gruba i po przekroczeniu ok 110 przy tak pochylonym bacie lekko hałasuje tak do ok ~130 ale nie jest to jakiś upierdliwy dzwięk (przy bardziej postawionym wcześniej )

Pozdro

Luca
31-12-2007, 13:45
Po tygodniu używania CB magnes odradzam. Do tego dziś zaczął padać śnieg a odśnieżanie do czysta miejsca pod antenę jakoś mnie nie rajcuje.
Tak poza tym to nie wyobrażam sobie teraz jazdy bez CB :)

Zawsze można zostawić magnes na dachu, a odkręcić sam bat :satan: w przypadku napadania śniegu / zlodowacenia tego już obecnego na dachu.

U mnie przynajmniej tak można :)

Wiadomo, że magnes jest większym "złem" niż dziura, ale na pewno lepszym rozwiązaniem, niż krawędziówka.

KOKOT
31-12-2007, 15:01
seliw ale ze zdjęć wynika że trzeba zrobić dodatkową dziure w dachu, a to nie w chodzi w rachubę.
Jeśli krawędzówka nie tak jak inni piszą, a do magnesu nie jestem przekonany(narazie) to co mi zostaje???

Luca
31-12-2007, 15:10
Gdybyś miał jedynie słuszne kombi, to jeszcze możnaby zamontować na relingu, ale .... nie masz.

Więc wybór raczej ograniczony - dziura (Twoje nie), magnes (nie jesteś przekonany, a to połowa sukcesu), krawędź (moje zdecydowane nie).

Więcej opcji raczej nie masz.

mmmk
31-12-2007, 15:58
mam taki uchwyt u siebie i jest zalozony na tylna klape w kombi i o nic nie ociera. tylko czasami trzeba sie nameczyc zeby go dobrze zalozyc. taki sam mialem w scorpio i tam troche ocieral ale na szczescie nowy wlasciciel chcial zeby mu to zostawic. a magnesowki?? znam takich co im antena z jakis powodow spadla a przy montowanej na stale takie ryzyko jest miejsze :)

pleban
31-12-2007, 16:51
dziure w dachu, a to nie w chodzi w rachubę.
Rób dziurę i się nie przejmuj.
Jak będziesz auto gonił,kupisz antenkę gsm za 10 zeta i wsadzisz.
A osiągi będziesz miał nieporównywalnie lepsze

seliw
31-12-2007, 19:46
dziure w dachu, a to nie w chodzi w rachubę.
Rób dziurę i się nie przejmuj.
Jak będziesz auto gonił,kupisz antenkę gsm za 10 zeta i wsadzisz.
A osiągi będziesz miał nieporównywalnie lepsze

:bigok: dokładnie :bigok:

Oktan
02-01-2008, 09:24
sam miałem dylemat i zdecydowałem się na dziurę w dachu (z resztą sam ją robiłem :) ) i uważam to za najlepsze rozwiązanie - kabla spokojnie starczyło (przy poprzednim Mondeo - MKII - miałem dokładnie taki sam uchwyt jak Luca) a przy montażu na klapie na uchwyt krawędziowy niestety ale brakło kabla

KOKOT
02-01-2008, 20:15
Dziury w autku napewno nie zrobie :wall: do takiej operacji nikt mnie nie przekona, więc pozostaje magnes lub Sirio triflex - http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=291194255
Co do magnesu to środek klapy bagażnika może być???

balcer
03-01-2008, 14:48
Gdybyś miał jedynie słuszne kombi, to jeszcze możnaby zamontować na relingu, ale .... nie masz.

Więc wybór raczej ograniczony - dziura (Twoje nie), magnes (nie jesteś przekonany, a to połowa sukcesu), krawędź (moje zdecydowane nie).

Więcej opcji raczej nie masz.

taki śmieszny uchwyt na zamykaną szybę drzwi :palacz:

Luca
03-01-2008, 15:19
Gdybyś miał jedynie słuszne kombi, to jeszcze możnaby zamontować na relingu, ale .... nie masz.

Więc wybór raczej ograniczony - dziura (Twoje nie), magnes (nie jesteś przekonany, a to połowa sukcesu), krawędź (moje zdecydowane nie).

Więcej opcji raczej nie masz.

taki śmieszny uchwyt na zamykaną szybę drzwi :palacz:

Bardzo dobrze to ująłeś :satan:

Mówimy tu o rozsądnych rozwiązaniach montażu :)

Oktan
12-01-2008, 00:54
ale te 0.5 m długości antenki jakoś do mnie nie przemawia :(