PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Tarcze klocki do Mondeo - kto dostarcza OE i jak z g



Rembrand
03-01-2008, 14:09
Witam

Kończą mi się klocki i tarcze w Mondeo TDCI i tu pytanie - kto dostarcza te elementy dla Forda? Jakie tarcze i klocki sugerujecie?
Ja zastanawiam się nad nacinanymi ATE tylko pytanie czy ASO ma je zamontować i czy nie wpłynie to na gwarancję (przedłużoną tzw OPG)?
Wiem że wyszły nowe dyrektywy ale ne wiem jak to jest wdrożone.

Neo_kaczuszka
03-01-2008, 16:52
ja klocki kupilem na ww.ford.sklep.pl orginalne forda i jestem z nich zadowolony (wszystko tam kupuje)

a o nowych dyrektywach to nie slyszalem
jaka gwarancja? na klocki i tarcze?

Rembrand
03-01-2008, 17:00
Gwarancja na samochód. dawniej było tak ze zeby utrzymać gwarancję musiałes serwisować w ASO i dawać tylko części producenta. od zeszłego roku mozna stosować zamienniki. Teoretycznie. Nie wiem jak w praktyce.

maciek604
03-01-2008, 21:43
klocki i tarcze ATF BREMBO IFERODO SA NAJLEPSZE LEPSZE NAPEWNO OD ORG

fartnocker
04-01-2008, 01:40
Ja kupiłem to:
http://moto.allegro.pl/item277499231_tarcze_klocki_hamulcowe_ford_mondeo_ iii.html
Sam sobie wymieniłem, nawet prosta czynność z odpowiednimi narzędziami, ok. 1-1,5 godz. A na powyższe części nie narzekam, sprawują się wyśmienicie. Stosunek cena do jakość do producent na 5+.

Swistak
07-01-2008, 22:41
Klocki i tarcze w oryginale dostarczał dawny LUCAS a teraz to już po jego wykupieniu jest TRW(Lucas). Klocki LUCASa są miękkie, przez co dobrze hamują i nie piszczą, ale lecą stosunkowo szybko (max. 25-30tys. km przy jeździe na codzień po mieście). Założenie nacinanych ATE to w Mondeo pręt w szprychy czyli hamulec brzytwa, tylko uprzedzam, że hamowanie na takich tarczach z dużej prędkości to nie najprzyjemniejsze wrażenia na nadwoziu i dla uszu, ale coś za coś. A klocki ścinają jak boschówka.