PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] 1.8 TD - problem z zimnym (?) sprzęgłem



davud
03-01-2008, 15:50
Witam serdecznie:)

Jako (niestety) laik w kwestiach mechanicznych mam pytanie.
W moim 1.8 TD zaobserwowałem dziwny objaw - na zimnym silniku (sprzęgle czy jeszcze innej części) po wciśnięciu pedału sprzęgła i wrzuceniu na luz silnik błyskawicznie nabiera obrotów. Po wrzuceniu kolejnego biegu wraca do "wyjściowych" obrotów.

Czy ktoś może zdiagnozować takie zachowanie?

Pozdrawiam.

Biegan
04-01-2008, 00:18
Witam serdecznie:)

Jako (niestety) laik w kwestiach mechanicznych mam pytanie.
W moim 1.8 TD zaobserwowałem dziwny objaw - na zimnym silniku (sprzęgle czy jeszcze innej części) po wciśnięciu pedału sprzęgła i wrzuceniu na luz silnik błyskawicznie nabiera obrotów. Po wrzuceniu kolejnego biegu wraca do "wyjściowych" obrotów.

Czy ktoś może zdiagnozować takie zachowanie?

Pozdrawiam.

Nr 1. uzupełnij profil

Nr 2. czy tylko na zimnym silniku???

Nr 3. wzrastające obroty na biegu jałowym bez ingerencji kierowcy to zazwyczaj zacinający lub przpuszczający BOOSTER - było to milion razy na forum łacznie z regeneracją (instrukcja dla laika) - polecam użyć SZUKAJKI

Nr 4. Nie bardzo rozumiem z tym sprzegłem, czy to znaczy ze jak stoisz na postoju to na luzie wchodzi na obroty a jak zapniesz bieg ale nie ruszasz jeszcze to wracają????

davud
04-01-2008, 10:55
Dzięki za szybką odpowiedź

Profil uzupełniłem:) Szukałem też na stronie głównej, nie w forum - moja wina.

Tak, po osiągnięciu pewnej temperatury (zazwyczaj przejeżdżam około 10 km) problem ustępuje.

Na postoju obroty samoistnie nie "skaczą", problem ten występuje podczas jazdy. Silnik zachowuje się tak, jakbym wraz z naciśnięciem sprzęgła, dociskał do oporu gaz. Obroty osiągają nawet 5 tys.

Pozdrawiam

GrzegorzD
04-01-2008, 12:20
Obroty osiągają nawet 5 tys.



membrany boostera. albo... turbo chlapie olejem. nie ubywa go?