PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Czujnik deszczu



Gderak
03-01-2008, 21:54
http://www.sklepford.pl/produkt.php?cPath=21_502_1178&products_id=875
Co wy na to ? Da rade to zamontowac i bedzie dzialac ?? :fan:

cruiser
03-01-2008, 22:44
Sam czujnik nie rozwiązuje problemu. To tylko (najważniejszy co prawda) element systemu automatycznych wycieraczek. Czujnik ten jest umieszczany w obudowie przyklejanej do przedniej szyby w okolicach lusterka.

Gderak
04-01-2008, 12:03
Czyli nic nieda jak go kupie ?

kreeecik
04-01-2008, 23:11
Wolałbym mieć m ożliwość ręcznego ustawienia prędkości wycieraczek, niż ten czujnik deszczu który posiadam, jego działanie mnie :ass: , jak pada mocno to raz działa dobrze, a następnie za wolno, jak przestaje padać to dopiero się zaczyna rozkręcać i chodzi jak w ulewę. Ma jakieś dziwne odchyły ten czujnik.
Jest on montowany w obudowie lusterka wstecznego, jak on działa skoro znajdzuje się poza zasięgiem wycieraczek i podczas jazdy cały czas jest tam napadane :niewiem:

==============================================

Sorki za sianie herezji, oczywiście czujnik znajduje się w zasięgu wycieraczek, coś się mnie pokręciło. CO nie zmienia faktu, że jego działanie jest dalekie od ideału.

Pablo81
05-01-2008, 20:49
Zgadzam się z przedmówcą. Czujnik u mnie zwykle działa dobrze, ale zdarza mu się dosyć często przyspieszać bez powodu pracę lub zwalniać. Wtedy trzeba wyłączyć i włączyć znów wycieraczki. Trochę to irytujące :jezyk1:

cruiser
06-01-2008, 20:02
Ja jestem b zadowolony z czujnika, choć oczywiście można mieć zastrzeżenia. Mi się najlepiej czujnik sprawdza przy małym deszczu. Przy średnim i większym, po prostu odpalam na pracę ciągłą i się nie stresuję.

kreeecik
20-03-2008, 22:26
Odświerze troche temat czujnika, podobno sa dwie wersje, jedna ma tylko auto i dwa biegi druga ma jeszcze regulację stopnia czułości czujnika, sześciostopniawą. Na ford klubie ktos tam wypisuje, że podmienił sobie zwykła manetkę wycieraczek z napisem auto, na taką ze sześciostopniowa regulacją i działa mu czułość bez problemu, ktoś już robił coś takiego? Czy wystarczy zwykłą manetka z regulacją czy musi mieć napis auto?

iirreekk
20-03-2008, 22:32
Jak napisałem na fcp wystarczyła wymiana samej manetki z regulacją bez napisu auto, ale z jakiego modelu była niewiem.

kreeecik
21-03-2008, 00:18
tu czy tam :)

FALCON27
22-03-2008, 00:53
kolego kreeecik, jezeli czujnik masz poza zasiegiem wycieraczek, to sprawdz ramiona, bo masz za krotkie
100% czujnik jest w zasiegu wycieraczek
dziala system OK, jezeli nie rozmazuja wycieraczki, szyba nie jest tlusta

zdazaja sie przypadki, ze cos zeswiruja, ale ogolnie jest OK

kreeecik
22-03-2008, 16:36
kolego kreeecik, jezeli czujnik masz poza zasiegiem wycieraczek, to sprawdz ramiona, bo masz za krotkie
100% czujnik jest w zasiegu wycieraczek
dziala system OK, jezeli nie rozmazuja wycieraczki, szyba nie jest tlusta

zdazaja sie przypadki, ze cos zeswiruja, ale ogolnie jest OK

kolego FALCON27, cieszę się, że przeczytałeś mojego posta, ale następnym razem zrób to dakładniej.

iirreekk
22-03-2008, 17:01
Kolego kreeecik może wyjaśnisz nam czego tu nie zrozumieliśmy skoro napisałeś:

jak on działa skoro znajdzuje się poza zasięgiem wycieraczek i podczas jazdy cały czas jest tam napadane
i moim zdaniem FALCON27 dobrze Ci napisał.

kreeecik
22-03-2008, 18:05
Kolego iirreekk ty też przeczytaj dokłądnie moj post,
Dla ułatwienia podpowiem wam, tam jest coś dopisane pod laką właśnie linią ==============

Czy wyjaśniłem wam dokładnie czy mam was nauczyć czytać?

iirreekk
22-03-2008, 18:15
kreeecik ja twój post czytałem wczoraj i wtedy chyba jeszcze nie było tego wyjaśnienia :)

kreeecik
22-03-2008, 18:19
ta jasne, koleś, jakbym zmienił post to by się pokazał napis Ostatnio zmieniony wtydy i wtedy A tam jak wół jest napisane Wysłany 4 stycznia... to znaczy, że zmiana została dokonana przed tym jak ktoś coś wpisał po moim poście.

iirreekk
22-03-2008, 18:32
możliwe, że nie doczytałem dlatego napisałem "chyba", ale chyba odchodzimy od tematu :)

vipszybki
15-05-2010, 00:43
Odświerze troche temat czujnika, podobno sa dwie wersje, jedna ma tylko auto i dwa biegi druga ma jeszcze regulację stopnia czułości czujnika, sześciostopniawą. Na ford klubie ktos tam wypisuje, że podmienił sobie zwykła manetkę wycieraczek z napisem auto, na taką ze sześciostopniowa regulacją i działa mu czułość bez problemu, ktoś już robił coś takiego? Czy wystarczy zwykłą manetka z regulacją czy musi mieć napis auto?
Odświerzę temat również, bo mam takie pytanko odnośnie posta kreeecik-a, bo kupiłem niedawno Mk3 w którym jest wlasnie czujnik deszczu oczywiście działa, ale zastanowiła mnie właśnie manetka z 6-stopniową regulacją bez napisu opcji AUTO. Czy to jest fabryczna manetka dla czujnika deszczu czy ktoś coś musiał przekładać ? Po przestawieniu regulacji widoczna jest "jakaś" zmiana w pracy wycieraczek.... Czyli wg tego co pisze kolega powyżej 1-to najczulsza opcja czujnika deszczu a 6 to "najsłabsza" ? Czy na odwrót ?

Jacod
26-05-2010, 14:55
Kolego miałem taki sam dylemat. W modelach poliftowych tzn 2005r
na manetce jest brak napisu AUTO. Pozostaje regulacja 6cio stopniowa, która jakby to powiedzieć "mierzy" intensywność napadanego deszczu na szybę. Zwiększa czułość "automatu" do szybszej reakcji jeżeli dasz na pole 1. Na polu 6 będą działały spokojniej tzn jak będzie duża ilość deszczu na szybie. Dopiero wtedy będę uruchamiały się.

Pablo81
26-05-2010, 20:24
czyli pewnie jest jak w moim MK4 - jest czujnik i dodatkowo można samemu regulować czułość - czy ma szybciej reagować czy wolniej na krople

Jacod
26-05-2010, 21:04
tak sądzę. Niby po przekręceniu manetki nie wiele to zmienia ale zauważ Pablo że szybciej wycieraczki zaczną reagować na deszcz.

Pablo81
26-05-2010, 21:41
u mnie czułość reakcji (przy różnych ustawieniach na dźwigni) jest bardzo zauważalna

kreeecik
26-05-2010, 21:42
Manetkę oczywiście zmieniłem na tą 6-cio stopniową, i fak na 1 jest najbardziej czuły a na 6 mniej. Ale to nie zmieniło niestety pracy tych wycieraczek, czasami żyją własnym życiem.

Jacod
26-05-2010, 21:51
ja mam to autko dopiro 2 tygodnie więc może dlatego uważam że mała reakcja jest na zmianę położenia manetki, w MKII tego nie było :jezyk2:

kreeecik co do życia wycieraczek, mówisz może o tym że przy zmianie nasilenia deszczu wycieraczki reagują z opóźnieniem? tzn jak nagle przestanie padać to dalej zasuwają jak szalone? :)

kreeecik
27-05-2010, 09:05
Dokładnie jak deszcz nawala jak szalony one śpią, bądź już nie pada a zasuwają jak szalone

Jacod
27-05-2010, 09:16
hehe
tak samo jest u mnie, spróbuj je wziąć na przeczekanie :)
u mnie pomaga ;)

Pabi
26-10-2014, 10:15
Witam, mam mondeo 2004r po lifcie. Na manetce mam napis auto, po włączeniu wycieraczki zawsze działają, ale bardzo wolno. Nie mam na szybie czujnika deszczu. Czyli teraz pozostaję mi wymiana szyby na taką z czujnikiem? Wie ktoś jaki jest koszt podgrzewanej szyby z czujnikiem? Z podsufitki wystają mi dwa kable, jeden jest podłączony do fotochromu a 2?

andybond
31-07-2016, 19:03
Problem z czułością wycieraczek rozwiązałem. W pierwszej kolejności wymieniłem manetkę AUTO na tę z czasówką,ale jak pisano tu-czujnik i tak żył własnym życiem. Dziś u nas pada,więc nie dałem za wygraną i zdjąłem osłonę lusterka. Okazało się że jak docisnę sensor palcem do szyby,zaczyna działać prawidłowo. Co zrobiłem? Odpiąłem go z szyby,przeczyściłem powierzchnię na szybie i sam sensor i co najważniejsze,podgiąłem klamerki zapinające czujnik do szyby. Zrobiłem jazdę próbną i okazało się że w końcu reaguje na krople prawidłowo. Poniżej 3 nawet nie schodziłem,bo na 1 i 2,wycieraczki pędziły jak szalone.
Pozdrawiam Andrzej