PDA

Zobacz pełną wersję : Po wymianie membran w boosterze szarpie na wysokich ob



galgan29
08-01-2008, 09:11
Witam, szukałem tego w szukajce ale jakoś nie mogę znaleźć nic odpowiedniego. Po wymianie membran w boosterze w 1,8 TD - 95 rok, mój samochód przy przyśpieszaniu, przy około 2,5 tys obrotów szarpie a po wciśnięciu sprzęgła - gaśnie. Co może być przyczyna? Na początku myślałem, że zapowietrza się - wymieniłem przewody, pompkę (za 70 zł), ominąłem podgrzewacz paliwa. Wszystko to nie dało żadnych rezultatów. Dodam jeszcze, że przy wymianie membran okazało się, że w moim zaworze nie było sprężynki, wszystko inne tak jak na zdjeciach na forum, więc założyłem tam taką swoją samoróbkę. Teraz przyśpiesza do pewnego momentu ładnie a później zaczyna przerywać. :zly:

Biegan
08-01-2008, 13:28
Dodam jeszcze, że przy wymianie membran okazało się, że w moim zaworze nie było sprężynki, wszystko inne tak jak na zdjeciach na forum, więc założyłem tam taką swoją samoróbkę
to może właśnie przyczyna

galgan29
08-01-2008, 15:21
Czy ta sprężynka może być za miękka i dlatego zawór głupieje, np za wcześnie się otwiera albo za późno zamyka?

Netoper
08-01-2008, 15:25
Czy ta sprężynka może być za miękka i dlatego zawór głupieje, np za wcześnie się otwiera albo za późno zamyka?
Sprężyna ma mieć jakieś określone przez producenta parametry, i jak ich nie ma, to może być przez nią kłopot
netoper

tryba
08-01-2008, 17:57
Ale, tak mi sie wydaje-raczej napewno, nie powinien gasnac po wcisnieciu sprzegla.

galgan29
09-01-2008, 10:46
No nie wiem jak to jest w moim przypadku. Nie mam skąd mogłbym wziąć taką sprężynkę orginalną, nawet nie wiem jak ona wygląda. Dałem ogłoszenie w dziale "market", że kupię nawet cały booster ale jakoś nie ma chętnych. :wall:

galgan29
14-01-2008, 13:19
:) jak się okazuje sprężynka w moim boosterze była, bo po odkręceniu osłony silnika przy wymianie oleju znalazła się i po założeniu wszystkie dolegliwości przeszły jak ręką odjął. :jaja: