PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Podgrzewanie przedniej szyby



CICHY227
11-01-2008, 08:36
Drodzy koledzy i kolezaniki. Mam mały problem z podgrzewaniem przedniej szyby nie grzeje mi strona od kierowcy. Jaka może być tego przyczyna? Bezpiecznik??? Czy przekaźnik??? jak ktoś z was miał taki problem to może wie który bezpiecznik jest za to odpowiedzialny i który przekaźnik.

Netoper
11-01-2008, 08:46
zobacz http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=38814&highlight=przednia+szyba
A jak za mało info, to wpisz w szukajce "przednia szyba" lub "przedniej szyby" i zaznacz opcję "szukaj wszystkich wyrazów
Netoper

CICHY227
11-01-2008, 09:07
Serdeczne dzięki zabiorę się jutro do czyszczenia tych wtyczek zobacze czy to coś da.

Lipa
11-01-2008, 20:53
Kolego a jak tam sprawa z łożyskiem od sprężarki klimatyzacji?? wymieniłeś, dostałeś to łożysko??

Tyberiusz
11-01-2008, 21:49
Drodzy koledzy i kolezaniki. Mam mały problem z podgrzewaniem przedniej szyby nie grzeje mi strona od kierowcy. Jaka może być tego przyczyna? Bezpiecznik??? Czy przekaźnik??? jak ktoś z was miał taki problem to może wie który bezpiecznik jest za to odpowiedzialny i który przekaźnik.

sprawdź bezpieczniki, są dwa, każdy odpowiada za inną połowę, nie pamiętam które to bezpieczniki, ale są to te z grupy w komorze silnika, jeśli nie bezpieczniki to mobą być zaśniedziałem, popalone kostki, może przewód być gdzieś urwany, trzeba się przyjrzeć dokładnie.

ARTi
11-01-2008, 22:14
Najprościej sprawdzić miernikiem czy na wtyczkach wystepuje napięcie.
Jesli jest to znaczy że szyba uwalona :wall:

krissol
12-01-2008, 20:28
... a u mnie po stronie kierowcy, szybka grzeje fragmentami tzn 15cm nie grzeje 15 grzeje dalej 10cm nie grzeje i 10 cm grzeje 5 cm nie grzeje i dalej już do końca części pasażera jest wszystko OK! I CO WY NA TO? :niewiem:

Netoper
12-01-2008, 20:31
I CO WY NA TO?
Wygląda, że przepalone ścieżki w szybie :(

krissol
12-01-2008, 20:35
... ale gdyby była przepalona scieżka to chyba szyba nie grzałaby od miejsca uszkodzenia do połowy szyby... a ona zaczyna grzać po kilku cm... :niewiem:

Netoper
12-01-2008, 20:43
W sierce miałem podobnie, po jakimś czasie w ogóle przestały grzać, nie wiem czy to się z mondkiem pokrywa.
Drugie co my przychodzi na myśl to może nierównomiernie zatopione druciki w szybie, i jak któryś głębiej jest to nie dogrzewa szyby, ale to tak sobie tylko gdybam

Tyberiusz
12-01-2008, 21:37
... a u mnie po stronie kierowcy, szybka grzeje fragmentami tzn 15cm nie grzeje 15 grzeje dalej 10cm nie grzeje i 10 cm grzeje 5 cm nie grzeje i dalej już do końca części pasażera jest wszystko OK! I CO WY NA TO? :niewiem:

tutaj to jak chcesz mieć całą szybę grzaną to tylko wymiana szyby. U mnie w poprzednim MDO nie grzały dwa druciki obok siebie :)

CICHY227
14-01-2008, 08:30
Do Kolegi "Pracusia" z tym łożyskiem jesta mały problem bo nie mogę postawić samochodu w garaży bo to jes moje narzedzie pracya urlopu też nie mogę dostać:( tak że zabiorę się za to jak dostanę urop to sobie go spokojnie wyciąg nę i wymienie a tak to na razie jezdze. troszkę się tłucze ale co pewien czas wszczyknę troszkę smaru i jest w miarę ok.