PDA

Zobacz pełną wersję : Strzały przy depnięciu w gaz



RockFord
21-07-2005, 11:14
Wszyscy tak macie, że dość gwałtownie wciskając pedał gazu z wolnych obrotów macie wystrzał ? Moja instalacja to II generacja.

krzys125
21-07-2005, 11:19
Wszyscy tak macie, że dość gwałtownie wciskając pedał gazu z wolnych obrotów macie wystrzał ? Moja instalacja to II generacja.



miałem tak dopóki nie zmienilem kabli i świec.
od zmiany nie było ani jednego wystrzału. :)

Graluu
21-07-2005, 11:36
dokładnie trza wymienić kable i świece

ps. ja tak nie mam bo mam IV gen, ale z tego co z poprzednich furek to to jest właśnie przyczyną :(

RockFord
21-07-2005, 11:43
Świeczki zmienione tydzień temu, kable mają ponad 20 tys. km. czyli jednym słowem czas na zmianę. Dzięki, pomogliście :metal

krzys125
21-07-2005, 13:10
Świeczki zmienione tydzień temu, kable mają ponad 20 tys. km. czyli jednym słowem czas na zmianę. Dzięki, pomogliście :metal


Tutaj właśnie nie ma regóły.
na poprzednich kablach zrobiłem prawie 50 tyś i było wszystko dobrze, na następnych 15 i już były do wyrzucenia, a teraz narazie mam 13tyś i jest ok.
Tylko tyle, ze nigdy żadnych podróbek. Zawsze oryginał motorcraft :metal :metal :metal

gozma
21-07-2005, 16:27
A ja mam u siebie przewody WN firmy BERU. Zrobiłem na nich, na LPG ok. 35 tyś. km i jest OK.

Adek
21-07-2005, 18:15
Wymień kable w te pędy szkoda obudowy filtra :beer:

pejko
25-07-2005, 13:17
wmień kable WN na motorkraft, świece na motorkraft zmniejsz przerwe na 0,8mm i musi śmigać jeśli silnik ok

Fredee
25-07-2005, 22:57
hmm, u mnie kable WN już właściwie nie istniały jak zmieniłem na nowe.....świeciły się na niebiesko nawet gdy było sucho..a strzału na gazie nawet jednego nie zaliczyłem ( odpukać...) więc może to jednak nie tylko kabli wina ?? moze mieszanka za uboga ( wtedy lubi strzelić - koledze rozwaliło kolektor aluminiowy w vectrze właśnie przy zbyt ubogiej mieszance...)
Pozdroffki
:bigok: :beer: :bigok:

rjas
26-07-2005, 00:45
A spróbuj jeszcze regulacji na parowniku.

Pozdrawiam

Malinka
26-07-2005, 20:27
a ja mam stare swiece i kable. Nie wymienialem ich po sprowadzeniu a przejechalem juz 15000km. Mialem jeden wystrzal, ale mialem zalane swiece olejem bo byla uszkodzona uszczelka pod pokrywa zaworow. wyczyscilem, wymienilem uszczelke i gaz chodzi jak mazenie. najgorsze to spalanie 15,5l/100.

krzys125
26-07-2005, 21:34
a ja mam stare swiece i kable. Nie wymienialem ich po sprowadzeniu a przejechalem juz 15000km. Mialem jeden wystrzal, ale mialem zalane swiece olejem bo byla uszkodzona uszczelka pod pokrywa zaworow. wyczyscilem, wymienilem uszczelke i gaz chodzi jak mazenie. najgorsze to spalanie 15,5l/100.


no fakt. spalanie trochę sporawe :)

a miasto czy trasa??

LaBobas
27-07-2005, 23:40
a ja mam stare swiece i kable. Nie wymienialem ich po sprowadzeniu a przejechalem juz 15000km. Mialem jeden wystrzal, ale mialem zalane swiece olejem bo byla uszkodzona uszczelka pod pokrywa zaworow. wyczyscilem, wymienilem uszczelke i gaz chodzi jak mazenie. najgorsze to spalanie 15,5l/100.A jak lambda?Mnie co smieszne mniej palil na zzepsutej,a teraz na dobrej 2 litry wiecej.Alejeszcze nie regulowane.Jak bedzie do to zakladam stara lambde :satan:

PawelS
14-08-2005, 22:35
Miałem to nie w mondeo tylko w oplu omedze. Pojechałem do pierwszego mechanika powiedzial zeby wymienic swiece i kable wysokiego napecia nic nie dało. u drugiego kazał wymienic filtr powietrza i przeczyscic silniczek krokowy od gazu tez nic.u trzeciego mechanika wreszczie stwierdził ze poprzepałały sie zawory na trzecim cylindrze trzeba je wymienic oraz przeszlifowac głowice. wreszcie poskutkowało teraz auto jet jak nowe . :bigok:

mariusz12879
17-08-2005, 09:35
Z tymi strzałami to jest temam rzeka w moim mondku ten problem jak narazie nie istnieje. Ale w Lanosie to mi kiedyś pięknie strzelało. Jeśdziłem od mechanika do mechanika, wymiana kabli, świec, filtrów gazu, powietrza, regulacja instalacji i ciort wie co jeszcze ci fachowcy robili, a on jak Walił tak walił. W końcu znalazł się jeden magik i orzekł "PAROWNIK"
No i miał racje , albo mu się udało zgadnać. Strzały ustały i mam spokój, od wymiany reduktora zona zrobiła prawie 30tys. :banan: :banan:

sp9rpw
31-08-2005, 10:06
Witam wszystkich
W grudniu zamontowałem sobie gaz za 2000zł, przez 2 miesiące było wszystko ok . po 2 miesiącach pierwszy strzał i od tego czsu zaczęło się.. podczas przyspieszania strzelał sobie choć nie zawsze kilka razy byłem u gości co mi instalację montowali, oczywiście pierwsza diagnoza- kable i świece- kupiłem oryginały Motocrafta, sami wymienili i nic, jak strzelał tak strzelał kolejne wizyty to regulacje, które nic nowego nie wnosiły-a po każdym wystrzale ubywało mi obudowy filtru powietrza-. Dopiero jak przeczytałem tu artykuł w którym gość miał problem z zaworami, pojechałem do mechanika sprawdzić u siebie ciśnienie w cylindrach było OK po ok 12 atm. ale gość wyczaił ,że silnik na jego gust coś dziwnie chodzi, przyglądnął się bliżej i stwierdził, że nie pali mi na jednym cylindrze okazało się , że uszkodzony mam moduł zapłonu. Po wymianie wszystko wróciło do normy. Tylko , że jeździłem jakiś czas na 5-ciu "garach" i fachowcy od gazy się nie zorientowali.hihi....(auto było trochę słabsze ale muślałem ,że to coś z gazem).
Pozdrawiam wszystkich Jacek

bary
31-08-2005, 18:24
Wszyscy tak macie, że dość gwałtownie wciskając pedał gazu z wolnych obrotów macie wystrzał ? Moja instalacja to II generacja.
Zmień przewody i swiece i wszystko bedzie w porządku (kiedyś tak miałem jak ty).

Pontiakus
28-09-2005, 00:45
jezeli najpierw zmienileś świece a po jakimś czasie przewody WN to możęsz mieć już po świcach. U mnie tak było, przewody psuły świece.
pozdrowionka :metal

krzys125
28-09-2005, 08:59
fukstycznie.
kiedyś wymieniłem same świece, troszkę mniej strzelało, ale jednak było.
po kilku tyśiącach wymieniłem świece i kable razem i strzelanie ustało i więcej narazie (na szczęście ) się nie zdarza. :satan: :terefere:

bary
28-09-2005, 22:21
Wszyscy tak macie, że dość gwałtownie wciskając pedał gazu z wolnych obrotów macie wystrzał ? Moja instalacja to II generacja.



miałem tak dopóki nie zmienilem kabli i świec.
od zmiany nie było ani jednego wystrzału. :)
Zrób jak krzyś napisał będzie OK.
Pozdrawiam.