PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Macpersony



Edwardo50
18-01-2008, 18:08
Witam- czy macpersony tyl i przod od MkII pasuja do MkI, oraz czy od diesla sa takie same jak do benzynowego dziekuje i pozdrawiam.

CzarekJ
19-01-2008, 01:55
Wiele nie pomogę ale mocowanie samych kolumn jest takie samo,jednak ze wzgledu na mase silnika powinny być inne(mocniejsze)sprężyny,amortyzatory.Mozliwe ze zama kolumna też moze być wzmacniana.
To teoria...
Proponuję dowiedzieć sie w jakimś sklepie

Paolo
19-01-2008, 02:22
Benzynowe są takie same jeżeli chodzi o diesla to znając życie i swoje doświadczenie to są inne chodzi głównie o sprężyny (wzmocnione).

vectra
19-01-2008, 07:59
Wczoraj wymieniałem sprężyne bo pękła, więc jestem w temacie :) Jak to w fordzie nigdy nic nie wiadomo do końca i żaden katalog nie powie Ci na sto procent co masz w aucie. Zgodnie z katalogiem i potwierdziło się to jak rozebrałem mc persona jest tak- sprężyny do 1.6, 1.8 i 2.0 są takie same, a do 2.5 oraz diesla są mocniejsze. Oczywiście jest różnica pomiędzy amortyzatorami MKI i MKII. Jest trochę inne siedzisko sprężyny i u mnie właśnie wyatąpił ten problem. Ja u siebie mimo tego, że mam MKII rok 97 to zamówione sprężyny nie pasowały. Musiałem wymienić na te z MKI i wszystko gra. Wydaje mi się jednak, że cały kompletny mc person ze sprężyną będzie Ci pasował. U mnie miałem mc persona wraz ze sprężyną z MKI to pewnie z MKII podejdzie też do MKI. Jedyna różnica jaką zauważyłem to siedzisko tej sprężyny no i właśnie ta sprężyna jest inaczej wyprofilowana na ostatnim oczku.