PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] ile kosztuje naprawa zawieszenia w mk3



22-01-2008, 12:54
Witam. Od niedawna jestem właścicielem mk3.jak do tej pory auto spisuje sie bez za rzutu :car:.Ale mam wrażenie jakby zaczęło coś pukać w zawieszeniu.Czy ktoś może powiedzieć ile może kosztować naprawa oczywiście w przybliżeniu.Wielkie dzięki

Luca
22-01-2008, 13:09
Witaj.

Szklana kula nam się stłukła, więc podaj więcej szczegółów :satan:

Przód (końcówki drążków - niedużo, coś w w wahaczach - więcej $$), tył (może masz luźną linkę ham. - niedużo, coś poważniejszego - patrz wyżej).

Ja nie wiem ale przyjda koledzy to beda wiedziec i napiszą
:niewiem:

Bez obejrzenia i poszarpania zawieszenia nic konkretnego się nie dowiesz.

Uzupełnienie profilu się również kłania :hmm: :hmm:

Louis8
22-01-2008, 18:30
U mnie coś stukało z tyłu na niewielkich dołkach. Wymiana łącznika stabilizatora pomogła. Koszt 71zł +robota.

STraits
22-01-2008, 19:10
Koniecznie wymien poduszki górne amortyzatorów. Ide o zakład że są wybite ;)

berater
22-01-2008, 20:45
Koniecznie wymien poduszki górne amortyzatorów. Ide o zakład że są wybite ;)Marcin, czy mogłbyś wylistować części zawieszenia przedniego i tylnego i, które należałoby sprawdzić i ew. wymienić przy komplesowej naprawie zawiechy. To co najczęściej pada. Chodzi o fachową terminologię i wytypowanie podejżanych części. Nie chcę bazować tylko na tym co usłyszę od mechanika.

wojtek64
22-01-2008, 20:47
mialem przygode ze stukaniem w tylnym zawieszeniu, po zbadaniu amorow i sprawdzeniu zawieszenia calego okazalo sie ze to poluzowane przewody chamulcowe,tak stukaly jak zwalony w 100% amortyzator

krzys-68
22-01-2008, 21:45
Koniecznie wymien poduszki górne amortyzatorów. Ide o zakład że są wybite ;)Marcin, czy mogłbyś wylistować części zawieszenia przedniego i tylnego i, które należałoby sprawdzić i ew. wymienić przy komplesowej naprawie zawiechy. To co najczęściej pada. Chodzi o fachową terminologię i wytypowanie podejżanych części. Nie chcę bazować tylko na tym co usłyszę od mechanika.wystarczy forum przeszukac
w MKIII-łaczniki stabilizatorów przod i tył(srednio raz w roku)
w kombi z tyłu tuleje wahaczy
we wszystkich odmianach gumy na drazkach stabilizatorów( szarpaki tego nie wychwycą,trzeba solidnie łomikiem ponaciagac)
podaczas wymiany amorków nie oszczedzac ale wymieniac zawsze z górnym,i lozyskowaniami
linki hamulca awaryjengo przyczepic na opaski

STraits
23-01-2008, 00:31
I taka drobna uwaga. Na poduszkach są strzałki i zakłada się je tak żeby strzałka / linia była prostopadle do osi pojazdu. To bardzo ważne bo poduszka nie jest symetryczna i potem wychodzą jaja na zbieżności ;)

adamson
24-03-2008, 20:02
I taka drobna uwaga. Na poduszkach są strzałki i zakłada się je tak żeby strzałka / linia była prostopadle do osi pojazdu. To bardzo ważne bo poduszka nie jest symetryczna i potem wychodzą jaja na zbieżności ;)

ile moze kosztowac wymiana tuleii tylnej belki w mk2 hb - laczne koszty?

Swistak
25-03-2008, 00:14
Kolego STraits masz na myśli poduszki mocowania amortyzatora przedniego czy tylnego? U mnie przednie poduszki były fabrycznie w osi pojazdu strzałkami od zewnątrz i z kierunkiem do przodu po obu stronach. Tył się mnie nie tyczy bo mam kombi, ale co do przodu to aż się zastanowiłem w takim razie czy dobrze złożyłem :-/

Venetian
25-03-2008, 09:52
strzałka / linia była prostopadle do osi pojazdu

Ty mnie nie strasz, jak wyciągnąłem stare trójkąty to strzałka była równolegle do osi, skierowana do przodu i tak włożyłem nowe, a ty mi tu mówisz że prostopadle.

adamson
25-03-2008, 21:20
strzałka / linia była prostopadle do osi pojazdu

Ty mnie nie strasz, jak wyciągnąłem stare trójkąty to strzałka była równolegle do osi, skierowana do przodu i tak włożyłem nowe, a ty mi tu mówisz że prostopadle.

odnosnie tych lozysk to ostatnio mialem w reku nowe i mierzylem na wszelakie sposoby i naprawde jakies roznicy nie zauwalylem oprocz jedego gumowego wystepu na stronie zewnetrznej. Wiec z tymi kierunkami jest ciekawa sprawa czy az taki ma wplyw na geometrie bo nie wydaje mi sie. plaszczyzna mocowania jest rownolegla do plaszczyzny przykrecenia amortyzatora.