PDA

Zobacz pełną wersję : Kod do radia ponownie



grzeba
21-07-2005, 16:41
czytałem przed chwilą na forum o kodzie do radia i mam pytanie : mam również radio z Mondeo znam kod ale po właczeniu świecą tylko cztery kreski i nie mogę nic wpisywać. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem temat i pytam czy musze czekać te 30 min. od włączenia czy te cztery kreski oznaczają że radio zostało zablokowane i wymaga np. intewencji Fachowca ( :pad: dla Werca). Czy blokada radia po wprowadzeniu zbyt dużej ilości błędnych kodów objawia się jakimś napisem np. w stylu "Locked". Trochę za długi post ale wolę wszystko wyjaśnić szczegółowo.

PAWLOS
21-07-2005, 17:44
bardzo prosto jak są 4 kreski to naciskaj wszystkie przyciski po koleji az zamiast któres kreski pojawi sie cfra (prawdopodobnie przycisk z jedynką jest od pierwszej kreski naciskasz go tyle razy jaką masz cyfre w kodzie i następnie przycisk z 2 druga cyfra kodu i tez tyle razy naciskasz jaka cyfra ma byc i tak do 4 kreski a zatwierdzasz tez nie pamiętam jakim (chyba "band" cz jakos tak) kiedys miałe orginalne radio ale to był dawno z tego co pamiętam to tez miałe ten problem ale sam doszedłem metodą prob miłe zabawy :beer:

PAWLOS
21-07-2005, 17:48
a jak niemozesz nic wpisac (jak sam podłaczałes radi to mze nie podłączyłes 2 plusa o ile pamiętam to są 2) a jak jest zakodowane to rozkodowanie kosztuje ze 40 zł albo teraz taniej

Kafar
21-07-2005, 19:02
czytałem przed chwilą na forum o kodzie do radia i mam pytanie : mam również radio z Mondeo znam kod ale po właczeniu świecą tylko cztery kreski i nie mogę nic wpisywać. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem temat i pytam czy musze czekać te 30 min. od włączenia czy te cztery kreski oznaczają że radio zostało zablokowane i wymaga np. intewencji Fachowca ( :pad: dla Werca). Czy blokada radia po wprowadzeniu zbyt dużej ilości błędnych kodów objawia się jakimś napisem np. w stylu "Locked". Trochę za długi post ale wolę wszystko wyjaśnić szczegółowo.

Poprostu musisz czekać. Waldemarz mówił że półtorej godziny, u mnie było to 30 minut, z tym że ja musiałem siedzieć przy aucie bo mam immo niefabryczny i musiałem mieć właczoną stacyjkę na 1 pozycję. Potem kreski zaczną ci migać i wpisz kod wtedy

PAWLOS
21-07-2005, 19:12
dziwne ja jak sprzedałem kumplowi i mu podłanczałem to wogle nie czekałem tylko odrazu wpisałem kod i juz

Henryk
21-07-2005, 19:15
dziwne ja jak sprzedałem kumplowi i mu podłanczałem to wogle nie czekałem tylko odrazu wpisałem kod i juz

Bo czeka się w przypadku błednego wpisania kodu...." tak za karę poprostu"

werc
21-07-2005, 19:26
dziwne ja jak sprzedałem kumplowi i mu podłanczałem to wogle nie czekałem tylko odrazu wpisałem kod i juz

Bo czeka się w przypadku błednego wpisania kodu...." tak za karę poprostu"

Nie za karę, nie za karę taki jest czas rozładowania kondensentaora :metal
oczywiście są to stare odbiorniki więc naprawdę ten czas może wynosić 30 min ale również 45 czy 60. Kod wprowadzasz dopiero wtedy kiedy kreski zaczynają pulsować - w międzyczasie (zanim zaczną migać) zostawiasz kluczyk w położeniu 2 - radio włączone i możesz np. sprawdzić stan płynów w aucie i garażu :beer: albo zająć się innym pożytecznym sprzątaniem.
Kod wprowadzasz naciskając klawisz odpowiedni dla kolejnej cyfry kodu i tak dla pierwszej cyferki kodu wciskasz klawisz nr 1 dotąd aż pokaże się cyfra kodu, dla 2 znaku kodu drugi klawisz itd - przy 3-cyfrowym kodzie potwierdzasz klawiszem 4, przy czyterocyfrowym klawiszem select.

jarekch
21-07-2005, 19:30
Po 3 nieudanych próbach wpisania aby spróbować jeszcze raz trzeba odczekać 30min. Na niektórych radiach objawia się to w ten sposób, że są tylko 4 kreski i po odczekaniu zaczynają mrugać - wtedy można już wpisać, inne radia wyświetlają komunikat np. "Wait 30min".
Jeżeli w samochodzie instalacja pod radio jest pociągnięta poprawnie, to nie trzeba włączać zapłonu aby załączyć. Wystarczy kluczyk przekręcić lekko - w pozycję 0.5.

werc
21-07-2005, 19:41
Po 3 nieudanych próbach wpisania aby spróbować jeszcze raz trzeba odczekać 30min. Na niektórych radiach objawia się to w ten sposób, że są tylko 4 kreski i po odczekaniu zaczynają mrugać - wtedy można już wpisać, inne radia wyświetlają komunikat np. "Wait 30min".
Jeżeli w samochodzie instalacja pod radio jest pociągnięta poprawnie, to nie trzeba włączać zapłonu aby załączyć. Wystarczy kluczyk przekręcić lekko - w pozycję 0.5.

Zapłonu nie - po co?

Kafar
21-07-2005, 19:49
Po 3 nieudanych próbach wpisania aby spróbować jeszcze raz trzeba odczekać 30min. Na niektórych radiach objawia się to w ten sposób, że są tylko 4 kreski i po odczekaniu zaczynają mrugać - wtedy można już wpisać, inne radia wyświetlają komunikat np. "Wait 30min".
Jeżeli w samochodzie instalacja pod radio jest pociągnięta poprawnie, to nie trzeba włączać zapłonu aby załączyć. Wystarczy kluczyk przekręcić lekko - w pozycję 0.5.

Zapłonu nie - po co?

u mnie jak pisałem trzeba. auto zostawiłem od 9 do 15 i jak wróciłem to kreski dalej nie migały, a po włożeniu kluczyka i 30 min. już migały. Ale może to ten immo co prąd odcina

fuel111
21-07-2005, 20:12
Immo nie odcina prądu tylko zapłon 8O a kluczyk w pozycję power jedno przekręcenie

grzeba
21-07-2005, 20:56
ogłaszam zakończenie operacji z powodzeniem. Odczekałem ok. 40-50 min i wszystko potoczyło sie jak opisaliście. kluczyk w pozycji power jedno przekręcenie.
Serdeczne dzięki i dla każdego należy się :beer: albo i kilka :beer: :beer: :beer: .
Teraz mogę to radio spokojnie sprzedać z poprawnym kodem (ale czy ktoś jeszcze potrzebuje takie radio).

jarekch
21-07-2005, 22:12
Serdeczne dzięki i dla każdego należy się :beer: albo i kilka :beer: :beer: :beer: .


Masz tam taki przycisk "pomógł" i możesz nagrodzić najtrafniejsze rady. :)

waldemarz
21-07-2005, 22:37
dziwne ja jak sprzedałem kumplowi i mu podłanczałem to wogle nie czekałem tylko odrazu wpisałem kod i juz A ile czasu lezal nie podlaczony, :jezyk1:

fuel111
22-07-2005, 00:15
Jak jest niepodłączony to i parę dni może czekac chodzi o to, że on musi być podłączony i czekać trzeba i patrzeć jak czas ucieka :satan:

grzeba
22-07-2005, 11:35
Serdeczne dzięki i dla każdego należy się :beer: albo i kilka :beer: :beer: :beer: .


Masz tam taki przycisk "pomógł" i możesz nagrodzić najtrafniejsze rady. :)

nagrodziłem oczywiście ale nie wiem czy mogę również przyznawać "pomógł" w danym temacie dla kilku osób.

Kafar
22-07-2005, 11:44
Jezeli uważasz że ich wskazówki były ci pomocne to czemu nie?

waldemarz
22-07-2005, 11:54
nagrodziłem oczywiście ale nie wiem czy mogę również przyznawać "pomógł" w danym temacie dla kilku osób. Kazdemu ktory dal ci jakakolwiek pomocna odpowiedz co do twoich zapytan mozesz wcisnac "pomogl" , moze to byc jedna osoba jak i wszyscy ktorzy byli w twoim poscie. Mozesz dac kazdemu przy ktorym jest przycisk"pomogl"

grzeba
23-07-2005, 22:19
nagrodziłem oczywiście ale nie wiem czy mogę również przyznawać "pomógł" w danym temacie dla kilku osób. Kazdemu ktory dal ci jakakolwiek pomocna odpowiedz co do twoich zapytan mozesz wcisnac "pomogl" , moze to byc jedna osoba jak i wszyscy ktorzy byli w twoim poscie. Mozesz dac kazdemu przy ktorym jest przycisk"pomogl"

Dzięki za info - no więc nagrodziłem 2 osoby

adasn
23-07-2005, 23:48
koledzy
jak włoncze CD przed zapaleniem zapłonu to gra a jak zapale to wyskakuje erorr jak go uniknąć?
musze najpierw zapalić auto a potem włączyć CD oraz dioda się nie swieci czuwania mimo to że ta opcja jest włonczona prosze o pomoc :pad: :pad: :pad: