PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Hamulec ręczny. Prawie nie trzyma



discovery
23-01-2008, 09:11
W jaki sposób spowodować aby mój ręczny zaczął działać. Hamulec łapie na samym końcu. Ludzie pisali coś o jakimś cięgnie które wypada z prowadnicy. Gdzie to jest i czy da się to jakoś naprawić. Zwykłe hamulce działają bez zarzutu. Czy w tym przyczyną mogą być bębny i sczęki ?.

DariuszHoryd
23-01-2008, 09:30
Temat rzeka, poruszany wielokrotnie.
Nie wiem, czy w MKII problem z wypadającą linką z prowadnicy też był. Generalnie najczęściej padają samoregulatory w bębnach, oraz po prostu linka się wyciąga i nawet samoregulator nie jest w stanie zkompensować tego. Generalnie należałoby rozebrać bębny, sprawdzić samoregulatory-czy ząbki jeszcze są i czy mechanizm nie zapieczony.
Ja poszedłem inną drogą, i po prostu nabyłem cały zestaw od V6 - czyli tylne tarcze z piastami i problem ręcznego nie istnieje :)

Paolo
23-01-2008, 09:37
Tak jak kolega Darek pisze , zwalać i sprawdzać maksymalna średnica dla bębna 203mm to 204.2mm a dla 228.6mm to 229.6mm.

83hools
26-04-2008, 21:38
Panowie nie wiecie może gdzie dostane orginalne bębny?? bo szczeki są dostępne ale bębny tylko LPR, Brembo i ATE jak co to jakie wybrać chciałbym orginały no ale jak nie znajde to co brać??

Tyberiusz
26-04-2008, 21:59
W ASO dostaniesz oryginalne, tylko cena kosmos :) Zobacz na www.ford.sklep.pl lub na www.ford-sklep.pl :)

83hools
26-04-2008, 22:05
no na tych stronkach nie ma orginałów wiec co radzisz Brembo, LPR, TRW czy może ATE

Tyberiusz
26-04-2008, 22:06
No to ja skłaniałbym sie ku ATE :metal:

83hools
26-04-2008, 22:11
a jak Brembo? bo wydaje mi sie, że w intercars były w porównywalnej cenie co ATE

a tak orientacyjnie ten kosmos to ile?

Tyberiusz
26-04-2008, 22:16
Przy porównywalnej cenie cenie to i tak brałbym ate, bo klocki i tarcze tej firmy są bardzo dobre (przy czym nie twierdzę, ze brembo są złe) :metal:

komandir
27-04-2008, 11:00
Ja także miałem problem z ręcznym, brał bardzo wysoko.Myślałem, że bębny, szczęki.Ale zdjąłem bębny, rozebrałem wszystko aby dostać się do samoregulatorów. To co ujrzałem było straszne, wszystko zabrudzone, ząbki zawalone, prawie nie było ich widać, wydłubałem małym śrubokrętem brud z nich, poprawiłem szczotka drucianą a na koniec przemyłem ich. Wszystko złożyłem ponownie i cud:ręczny łapie mi na 3 ząbku i to na dwa koła :)
Poprostu musisz rozebrać to wszystko, wyczyścić je i powinno być dobrze.Warunek żeby były nie wytarte bo jeśli są to nic nie pomoże. :metal:

werty
25-05-2008, 22:21
właśne wczoraj regulowałem ręczny,dokładnie jest 7 wkrętów do odkręcenia by zdjąc obudowe ręcznego.Linka była zle założona przez mech.Należy tylko pomyśleć jak ją założyć.Sprawa prosta.Trzeba jeszcze 2 śruby odkręcić i wyjąć dzwignie.I łapie przy koncu nawet dobrze.Musze jeszcze pewno wymienić bębny bo samor. już ponoć zostały wymienione.A jeżeli ktoś zna rozmiar bębna to prosze o info. Czy to 203 czy 228mm.?[td 97r.bez abs.] :party: