PDA

Zobacz pełną wersję : Wreście się zdecydowałem.



kerid
21-07-2005, 20:44
:banan:
Zakladam gaz do swojego Mondacza, instalacja BRC SEQUENT 24. Montaż w przyszłą środę. Gdybym założył zaraz po kupnie już by się zwrócił, no trudno za dwa lata powinno to nastąpić.

Tylko mam pytanie jaką butle? To że w koło to oczywiste, tylko czy 60-cio litrową i bez klapy od schowka czy mniejszą 52-u litrową. W sumie klapa nie będzie potrzebna, wyciął bym ze sklejki nową podłogę na całość bagażnika i przykrył wykładziną:)

Graluu
21-07-2005, 20:52
no to gratuluje decyzji - tylko z tą podłogą to uważaj jak będziesz kombinował bo poźniej ci będzie wszystko skrzypiało i trzeszczało na wybojach jak czegoś nie dopracujesz i dopiero się będziesz wnerwiał
może lepiej więc wsadzić mniejszą i nie trudzić się w dziwne manewry 8O

fuel111
21-07-2005, 20:55
Myślę, że 8 litrów nie zrobi ci takiej różnicy a nie kombinuj z podłogą. :metal

kerid
21-07-2005, 20:55
no to gratuluje decyzji - tylko z tą podłogą to uważaj jak będziesz kombinował bo poźniej ci będzie wszystko skrzypiało i trzeszczało na wybojach jak czegoś nie dopracujesz i dopiero się będziesz wnerwiał
może lepiej więc wsadzić mniejszą i nie trudzić się w dziwne manewry 8O

Dlatego sie pytam, mam czas do środy. A Ty jaką masz?

kerid
21-07-2005, 20:57
Myślę, że 8 litrów nie zrobi ci takiej różnicy a nie kombinuj z podłogą. :metal

Tak, 8 litrów to niecałe 100 km będzie. To nie to co kiedyś że do najbliższej stacji miałem 50 km :banan: a butla w Scorpio 80 litrów :)

Adek
21-07-2005, 21:03
Ja mam u siebie 45l i nie narzekam nie ma sensu kombinować z podłogą stacji jest u nas dostatek :))

kerid
21-07-2005, 21:13
No dobra, przekonaliście mnie, biorę mniejszą :)

davcio
21-07-2005, 21:15
Z ta klapa to jest problem.
Ja mam zbiornik 52 litry ale fakt faktem to klapy juz dobrze nie moge doknac. Jakos tam ja pomocowalem ale co raz te okragle plasticzki wypadaja i ciegle skrzypi z tej klapy.
Tak wiec nie pchaj sie w wieksza butle niz 52 bo i ta bedzie moze skrzypiec

kerid
21-07-2005, 21:18
Z ta klapa to jest problem.
Ja mam zbiornik 52 litry ale fakt faktem to klapy juz dobrze nie moge doknac. Jakos tam ja pomocowalem ale co raz te okragle plasticzki wypadaja i ciegle skrzypi z tej klapy.
Tak wiec nie pchaj sie w wieksza butle niz 52 bo i ta bedzie moze skrzypiec

U mnie tych plastików nie ma, wyciągałem koło i nie chciało mi się wyciągnąć bagażu i z dwóch zrobiło się cztery :) Mam metalowe zawiasy, przykręcone na stałe.

davcio
21-07-2005, 21:21
Moze sie nie precyzyjnie wyrazilem ale chodzi mi o te okragle plastikowe srubki co sie zakrecaja. Pod wplywem butli klapa jest wybulona i co jakis czas na dolku te plasticzki wylatuja skubane !!
Jak kolege przekonalismy to pewnie wcisnie cos dla nas !! :terefere:

kerid
21-07-2005, 21:24
Moze sie nie precyzyjnie wyrazilem ale chodzi mi o te okragle plastikowe srubki co sie zakrecaja. Pod wplywem butli klapa jest wybulona i co jakis czas na dolku te plasticzki wylatuja skubane !!

Aha, tu plastik i tam plastik :) Wezme mniejszą i z głowy.

fuel111
22-07-2005, 00:17
Słuszna decyzja :metal :metal

gruszka76
23-07-2005, 13:43
Polecam mniejszą, ja mam 46 l., klapa się ładnie zamyka, podłoga jest równa, stacji LPG w bród, w sumie gicio :up:
Z kolei mój sąsiad założył do Mundka większy zbiornik, nie może już założyć prykrywki, ma "garba na wykładzinie, ogólnie się wkórza sam na siebie, że taką założył dla rzadszego tankowania :yel:
Warto przemyśleć przed założeniem ..... mi w podjęciu decyzji zawsze pomaga ..... żona :jezyk1:

fuel111
23-07-2005, 13:58
A to ona ma palec "wykonawczy", czy "doradczy". :))

gruszka76
23-07-2005, 14:00
Tylko doradczy ........ naszczęście :zakrecony:

kerid
23-07-2005, 14:51
Jak kolege przekonalismy to pewnie wcisnie cos dla nas !! :terefere:

wcisnąłem, wcisnąłem :)

LaBobas
23-07-2005, 16:05
Z ta klapa to jest problem.
Ja mam zbiornik 52 litry ale fakt faktem to klapy juz dobrze nie moge doknac. Jakos tam ja pomocowalem ale co raz te okragle plasticzki wypadaja i ciegle skrzypi z tej klapy.
Tak wiec nie pchaj sie w wieksza butle niz 52 bo i ta bedzie moze skrzypiecJa mam 40 stke chyba moglaby wieksza wejsc z tego co czytam,ale wykorzystalem ten luz kolo butli i jakies tam podreczne rzeczy w walilem i w sumie nie przeszkadza mi to ,ze musze czesciej tankowac.

adam12
06-08-2005, 16:53
:banan:
Zakladam gaz do swojego Mondacza, instalacja BRC SEQUENT 24. Montaż w przyszłą środę. Gdybym założył zaraz po kupnie już by się zwrócił, no trudno za dwa lata powinno to nastąpić.

Tylko mam pytanie jaką butle? To że w koło to oczywiste, tylko czy 60-cio litrową i bez klapy od schowka czy mniejszą 52-u litrową. W sumie klapa nie będzie potrzebna, wyciął bym ze sklejki nową podłogę na całość bagażnika i przykrył wykładziną:)

a jaki jest koszt takiej przyjemności ? jeśli można spytać .

kerid
06-08-2005, 17:22
a jaki jest koszt takiej przyjemności ? jeśli można spytać .

Jedyne 3500 zł :)) sporo, ale już widzę różnice w kieszeni, średnie spalanie na poziomie 9,5 litra.

LaBobas
06-08-2005, 19:13
a jaki jest koszt takiej przyjemności ? jeśli można spytać .

Jedyne 3500 zł :)) sporo, ale już widzę różnice w kieszeni, średnie spalanie na poziomie 9,5 litra.A ja powiem ze 1800zl ,zeby kolega mial wybor :satan: a spalanie w miescie ,tylko w miescie do 12 lpg.A co do wykladziny i wycinania czegos to co kto woli.Ja wole miec tak jak jest i pare litrow lpg mniej niz kombinowac.Juz tu ktos tak kombinowal i trzeszczalo piszczalo.Jak mowie co kto woli ja wole ogladac film i jesc chpisy i pic :beer: niz ciac cos tam 8O