PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] obrotomierz i alternator



xinek
25-01-2008, 21:49
witam

Panowie czy miedzy obrotomierzem a alternatorem jest jakis przekaznik??
otoz czasami jak rano odpale i silnik chodzi na wolnych obrotach i wlacze np. ogrzewanie szyby to wskazowka obrotomierz opada do 0. podnosi sie jak dodam gazu, a jak puszcze znowu 0. po jakims czasie wszystko wraca do normy.

mechanik owiedzial mi ze to moze byc przekaznik, ale nie bardzo wiem ktory to.... i czy wogole cos takiego jest na drodze przewodu z alternatora do licznika. A swoja droga czy kabel idzie pezposrednio z alt. do licznika??

dodam tylko ze alternatr jest po regeneracji, sek tylko ze nie wiem co bylo w nim robione, ale przed remontem nie dawal napiecia i cyrki z obrotomierzem byly takie same. Obecnie napiecie ladowania jest na granicy oplacalnosci. Dodam tylko ze akumulator jest nowy

za wszelkie info dzieki z gory :)

exterminator
26-01-2008, 00:14
a to tylko nie napiety pasek klinowy

Tyberiusz
26-01-2008, 17:55
witam

Panowie czy miedzy obrotomierzem a alternatorem jest jakis przekaznik??
otoz czasami jak rano odpale i silnik chodzi na wolnych obrotach i wlacze np. ogrzewanie szyby to wskazowka obrotomierz opada do 0. podnosi sie jak dodam gazu, a jak puszcze znowu 0. po jakims czasie wszystko wraca do normy.

mechanik owiedzial mi ze to moze byc przekaznik, ale nie bardzo wiem ktory to.... i czy wogole cos takiego jest na drodze przewodu z alternatora do licznika. A swoja droga czy kabel idzie pezposrednio z alt. do licznika??

dodam tylko ze alternatr jest po regeneracji, sek tylko ze nie wiem co bylo w nim robione, ale przed remontem nie dawal napiecia i cyrki z obrotomierzem byly takie same. Obecnie napiecie ladowania jest na granicy oplacalnosci. Dodam tylko ze akumulator jest nowy

za wszelkie info dzieki z gory :)

ja zacząłbym od podłączenia innych zegarów i zobaczenia, czy dzieje się tak samo, bo być może właśnie w zegarach siedzi usterka.

exterminator
26-01-2008, 18:32
po co, to disel, obrotomierz mierzy obroty z alternatora, ja sie ślizga pasek, a pod obciążeniem często , to stoi wskazuwka.a Ty kolego Tyberiuszu chcesz dać mu duzo zupełnie bezsensownej roboty

Tyberiusz
26-01-2008, 19:25
to disel, obrotomierz mierzy obroty z alternatora

a to nie wiedziałem, przepraszam.

xinek
26-01-2008, 20:30
koledzy, pasek toto nie jest, jest spprawdzony i napiety raczej mocno..... czy to moze byc cos z alternatorem??? czy raczej skupic sie na zegarach..... no i co z tym przekaznikiem, jest czy go nie ma??