PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Pojemność butli - za mały parownik.



Pablox2000
26-01-2008, 21:15
Witam.

Jak w temacie. Pytanie mam takie: Czy jeżeli mój gazownik założył mi za mały reduktor (mam takie mocne podejrzenia), to czy ma to wpływ na przełączanie na Pb?? Mam założona sekwencję i wszystko jest ok, jedzie w miarę dobrze, ale z butli 45l znika 31-32l i przełącza na Pb z komunikatem niskiego poziomu gazu w butli. Dziwne to troche...
Druga sprawa, to jak zrobiłem test, przy zatankowanym aucie przyspieszając ostro na Pb, przełączyłem na gaz i komunikat był taki sam. Przełączył się na Pb z sygnałem braku gazu. Mam Staga 300 z parownikiem Tomassetto AT09 (nie wiem czy z dopiskiem ALASKA). Zwykły AT09 jest do 90KM a AT09 ALASKA do 140KM.
Podejrzewam, że mam to pierwsze a 136 kucy pod maską...
Czekam na wszelkie sugestie, bo jade niebawem na przegląd po 1kkm.
Pozdrawiam i z góry dziękuje szanownym kolegom :pad: :pad: :pad:

mmmk
26-01-2008, 21:36
raczej sprawa ustawien. mialem podobnie w scorpio i tez marudzilem tym co zakladali instalke, ze to za maly parownik. okazalo sie,ze nie tylko musieli to madrze ustawic, jakies tam cisnienia gazu kilka min na laptopie. a co do ilosci gazu w butli?? moze byc uszkodzony wielozawor i faktycznie wchodzi w nia duzo mniej niz powinno.... w scorpio mialem oba te problemy.... ale w koncu sobie poradzili tylko co sie najezdzilem na reklamacje to ina sprawa :/

pleban
26-01-2008, 21:50
Niech pierw zwiększy ci ciśnienie na reduktoże,powinno pomóc

tommy77
26-01-2008, 21:58
Może czujnik poziomu gazu w butli szwankuje, może jest źle ustawiony jeżeli jest możliwość ustawienia.

Pablox2000
27-01-2008, 11:25
Dzięki Panowie.
Mimo wszystko o parownik chyba zawalcze, bo zbyt uboga mieszanka to podobno kat dla głowicy...
Pozdrawiam.

RobertS
27-01-2008, 22:48
Alaska jest za mała i tyle. Zavoli 150KM powinien wystarczyć. Alaska jest tańsza od Zavoli o parę złotych i ma elektrozawór na korpusie - gazownik zaoszczędził Twoim kosztem...

Pablox2000
28-01-2008, 11:11
Z tym że ja powiedziałem mu ze moge dopłacić, a on na to, że silnik mam za mały żeby mu gazu brakowało i nie ma co szaleć, bo ten wystarczy... Dzwoniłem umówić się na pierwszy przegląd i teraz już nie odpuszczę. Powalcze o tą wymianę parownika. Nie jestem za bardzo zadowolony z tej instalacji :guns:

RobertS
29-01-2008, 19:08
no cóż, producent staga zaleca alaskę do silników poniżej 90 koni... przy większym zapotrzebowaniu na gaz spada ciśnienie i sterownik przełącza się na benzynę. W opcjach staga jest możliwość ustawienia mniejszej wrażliwości na ciśnienie, oraz przełączania na benzynę tylko pojedynczych cylindrów wraz ze spadkiem ciśnienia, ale wg mnie to tylko półśrodki.

Pablox2000
31-01-2008, 15:14
No i byłem... Stałem jak :ass: i :ass: załatwiłem :wall:
Wjeżdżam a ten sie dziwi że to dzisiaj (a dzień wcześniej dzwoniłem zeby potwierdzic) a on w najlepsze kończy sobie Passata.
Powiedział ze Alaska wg. tego co pisza jest do 140KM więc pasuje, że niejedno auto już zrobił o podobnej mocy i działa, chyba ze moje jakies wyjatkowe jest 8O . Potem coś pomieszał w laptopie no i juz sie nie przełacza :hmm: Mysle sobie... miał racje :pad: To ja mu na to ze sie zatankuje (bo miałem prawie na pusto przyjechac) to zobaczymy ile wejdzie. Jade a tam znów 31,82l :wall: . A mówił że nie mam juz gazu :los: No to mu mówię żeby cos z tym zrobił, a on do mnie, żebym przyjechał z "pustym zbiornikiem: :zly: :zly: :zly: . Ale mnie zagotował. Powiedziałem ze ja dzisiaj po to przyjechałem i odjechałem. Nie wiem czy nie podjade do innego fachowca, bo ten już przesadził.

Ku przestrodze:
"TANIO nigdy nie równa się DOBRZE" !!!
... ale pewnie o tym wiecie :palacz:
Omijajcie Gaziarza Legionowo al. LEGIONÓW !!!
PARTACZ!!!

mareckis
01-02-2008, 16:52
Jak naprawdę zwątpisz w tego gazownika :satan: to spróbuj niedaleko - w Łajskach za Legionowem. Słyszałem dużo pozytywnych opinii i sam się tam wybieram.