PDA

Zobacz pełną wersję : Skrzypiace uszczelki w szybach



PrestoN
22-07-2005, 02:42
widac moj mondziak lezal nie uzywany w salonie na sprzedaz dosc czasu
tylnie szyby mam elektryczne
i podczas otwoerania i zamykania skrzypi mi szyba o uszczelki
nie idzie wytrzymac
na poczatku wogole nie chodzila ale nasmarowalem jakims dziadostwem w stylu wd40 i zaczelo chodzic
ale skrzypi dalej

zapewne uszczelki sa sparciale ?
czy nalezy je wymienic czy jest jakis sposob na regeneracje

nie wiem czy sie wyglupiac i smarowac czyms tlustym ??
potem bedzie kupe do sprzatania :(

fuel111
22-07-2005, 02:46
Kup nowe uszczelki wewnętrzna te co siedzą w prowadnicach możesz pokucić się nawet o używki w dobrym stanie albo z anglika. :metal

Lolo
22-07-2005, 02:48
A możesz sprecyzować w ktorym miejscu skrzypi. na dole - parapet, czy z boku. Parapet - rzecz banalnie prosta. Wyciagasz go jednym mocniejszym pociagnieciem i po prostu przeczyszczassz tam gdzie porobily sie purchle. Nastepnie modelujesz do stanu oryginalnego i zakladasz. jezeli chodzi o boczne to sprawdz czy sa napewno dobrze zalozone i czy szyba opuszcza i podnosi sie rownomiernie... jak cos to sie bedzie dzialac..

Pozdro

Lolo
22-07-2005, 02:50
Qrcze ludzie pa czemu wy jeszcze nie spita???? Druga w nocy. Bez przesady. Ten Klub chyba uzaleznia... ja wrocilem z parcy i tylko tak otworzyklem sajt, zeby przeczytac newsy dnia. A tu zycie wre....

Pozdrawaim

PrestoN
22-07-2005, 02:51
skrzypia dokladnie prowadnice tylnich szyb
to raczej na gume nie wyglada tylko cos takiego twardszego z meszkiem

fuel111
22-07-2005, 03:13
Od nieuzywania i wilgoci ten jak go nazwałeś meszek zrobił się twardy i dodatkowo pewnie spuchły parapety a zwłaszcza zewnętrzny. ale na początek rozbierz i dokładnie wyczyść. A nie śpimy bo pracujemy. :metal

robocord
22-07-2005, 10:06
Zdecydowanie do wymiany zwnętrzna uszczelka. Miałem tak u siebie. Cena: ok. 50 PLZ w serwisie za sztukę.

damga
22-07-2005, 13:45
prowadnice szyb. mialem to samo. 2 tygodnie temu to zrobilem, znaczy rozebralem drzwi, nasmarowalem jakims smarem, co mi go brat (ten od astry) dal i jest cichutko

waldemarz
22-07-2005, 16:29
Jesli kupowales autko w salonie to niech wymieniaja na gwarancji, przeciez to ich wina ze stalo autko bezuzytecznie. :metal

PrestoN
22-07-2005, 18:15
w wloskim salonie
autko ktore ma 10lat :)
jak kupowalem to nie patrzylem czy skrzypi czy nie
byly inne wazniejsze sprawy
a teraz booooll :(

fuel111
22-07-2005, 20:12
To nie jest jakiś duży problem. Ciesz się że nie masz większych problemów :metal

Adek
23-07-2005, 12:31
Słyszałem że można spróbować posmarować mydłem w płynie ja tego nie sprawdzałem ale nic nie stoi na przeszkodzie abyś spróbował ty .Mydło napewno nie zaszkodzi a może pomoże :))

fuel111
23-07-2005, 13:56
Możesz pokusić się o silicon w sprayu. :metal

waldemarz
23-07-2005, 14:00
w wloskim salonie
autko ktore ma 10lat :)
jak kupowalem to nie patrzylem czy skrzypi czy nie
byly inne wazniejsze sprawy
a teraz booooll :( A ja patrze na wszystkie sprawy a nie tylko na wyglad, wszystkie sprawy zwiazane z autkiem sa wazne, nawet to czy mnie :ass: nie bedzie bolec przy kiepskich wyprofilowanych siedzeniach. :satan:

pjj
28-07-2005, 15:58
Możesz pokusić się o silicon w sprayu.
Kilka razy w roznych serwisach slyszalem, ze silikon powoduje pecznienie gumy. Odradzali ten zabieg na uszczelki prowadnic. Najlpesze rozwiazanie to przeczyscic a jak nie pomoze, to nowe.

fuel111
28-07-2005, 17:45
Jak tak to niby czemu sprzedają i zalecają na zimę delikatnie siliconkiem przetrzeć uszczelki żeby nie zamarzały? :)

PrestoN
29-07-2005, 00:01
poki co z tylu nikogo nie woze :)
jak sie wybiore na jakiegos szrota to poszukam jakis w lepszym stanie
bo zapewne bo zdzerzak bede sie wybierac za niedlugo
nie moge sie tak poobijany na zlocie przeciez pokazac :)

werc
29-07-2005, 00:07
Możesz pokusić się o silicon w sprayu.
Kilka razy w roznych serwisach slyszalem, ze silikon powoduje pecznienie gumy. Odradzali ten zabieg na uszczelki prowadnic. Najlpesze rozwiazanie to przeczyscic a jak nie pomoze, to nowe.

Pęcznieją im kieszenie od udzielania takich informacji :metal

Są specjalne preparaty silikonowe nawet z aplikatorami nie dość że smarują to zapobiegają przymarzaniu i nie brudzą :metal
Kupiłem takie cudo za paręnaście złotych i wreszcie mam święty spokój z szybami :)
A nadaje się toto nie tylko do szyb jak kupicie zobaczycie ile jest jeszcze rzeczy do nasmarowania :)) w sposób nie brudzący :bigok:

fuel111
29-07-2005, 00:17
Dzięki Wercu bo myślałem, że to ja jestem oszołom czy co. :)

PrestoN
29-07-2005, 00:59
Możesz pokusić się o silicon w sprayu.
Kilka razy w roznych serwisach slyszalem, ze silikon powoduje pecznienie gumy. Odradzali ten zabieg na uszczelki prowadnic. Najlpesze rozwiazanie to przeczyscic a jak nie pomoze, to nowe.

Pęcznieją im kieszenie od udzielania takich informacji :metal

Są specjalne preparaty silikonowe nawet z aplikatorami nie dość że smarują to zapobiegają przymarzaniu i nie brudzą :metal
Kupiłem takie cudo za paręnaście złotych i wreszcie mam święty spokój z szybami :)
A nadaje się toto nie tylko do szyb jak kupicie zobaczycie ile jest jeszcze rzeczy do nasmarowania :)) w sposób nie brudzący :bigok:

np mozna nasmarowac kobietke ;)

werc
29-07-2005, 01:10
Eee tam, kobitkę można napastować - całkiem inna technologia :))

PrestoN
29-07-2005, 01:17
Eee tam, kobitkę można napastować - całkiem inna technologia :))

hihi :) zeby nie skrzypiala :)